Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem muris, hogy régen az volt...

Nem muris, hogy régen az volt a lényeg, hogy minél kisebb legyen a telefon, ma meg megint minél nagyobb?

Figyelt kérdés

:D

Kijelzpőmiatt.

De régen nagyok voltak a telefonok, akkor azon munkálkodtak, hogyan legyen kisebb egy telefon.

Ma meg megint azon dolgoznak, hogy férjen el a 5+ colos kijelző a telefonba. :D

Nem érdekes? :D



2013. okt. 2. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát eléggé. Emlékszem a régi Alcatel meg Ericson fogalmam sincs milyen típusúak, és őszintén szólva most én is visszagondoltam amikor egy üzlet kirakatában nézegettem meg amikor vásároltam is hogy mekkorák már a telefonok. Az tény hogy vékonyabbak mert a régiek ilyen vastag disznók voltak nem csak nagyok, de ugyanúgy nagyok most ezek is. Én is azért választottam a kisebb Galaxy fame telefonom mert azok közül ami tetszett is az a legkisebb utána már csak ilyen hosszúak vannak és azokat hogy a francba vágjam zsebre? Néha nem értem a gyártók logikáját hogy erre a pici apróságra miértnem tudnak gondolni. Mert tényleg ha egy átlagos férfi ember venne egy telefont és neki mondjuk azok a hosszúak tetszenének a 4G meg tököm tudja mi miatt és azért nem veszik meg mert nem tudják biztonságosan zsebre tenni. Nem értem én ezt, pedig lassan már elérjük azt a technológiát amikor az egész telefon egy hatalmas plexi lap lesz, vagy aa legjobb az ha összetudod hajtani mint a papírt, mert szerintem 10-15 év esetleg 20 és már itt tartunk.
2013. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a 4'col simán elfér a zsebemben.(Galaxy S3)
2013. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

De igen, ezen én is elgondolkodtam a napokban! Régen a normál méretű telefonok nagynak számítottak, 2003 körül a Nokia 9210 volt a legnagyobb, hiszen kellett a hely a sok kütyünek, mivel kinyitva kalkulátor is volt.

Akkoriban azon fáradoztak a mérnökök, hogy több dolgot minél kisebb helyre be lehessen zsúfolni, na meg a telefont is bármikor zsebre lehessen vágni! :D

Ma viszont már érintőképernyő van, minél nagyobbnak kell lennie, hogy kényelmesen lehessen használni, meg persze nehogy valamit félrenyomjon az ember a vastag ujja miatt. Hugomnak Samsung Star 3 van, azon a 3" átlagosnak mondható. A pasija fél éve vett ZTE Grand X In-t, na azon a 4,3" kijelző már méretesnek mondható! Én januárban veszek LG Optimus 4X HD-t, annak a 4,7"-es kijelzője már szinte igazi óriás, talán még max. 5"-ig normális, mint pl. Sony Xperia Z, de az fölött szerintem már túlzás!

Bár a Samsung Galaxy Note 3 tablet is egyben, így ott már normális az 5,7" , de például a Sony Xperia Z Ultra megint csak sima okostelefon, minek neki 6,4" ?

Szóval jó, ha egy telefonnak minél nagyobb a kijelzője, de ott is van egy határ, ami fölött szerintem már túlzás!

2013. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Én is konkrétan hülyeségnek tartom. A mobiltelefon azért legyen MOBIL hogy akármilyen zsebben/táskában elférjen, egy kézzel is kényelmesen tudjam használni, ha kell akkor a vállammal oda tudjam normálisan támasztani a fülemhez, egy kézzel érjem el az összes kezelőfelületet, stb. Azaz a használata/hordása minél kevesebb bonyodalommal járjon, tehát minél mobilisab legyen. (ahogyan a nevében is szerepel)


Nekem a 3,5 colos érintő jó. A 4 colra már eléggé fintorogtam de az még normális képernyőaránynál egész használható. De basszus, ezek a 4,5-5 col vagy akár nagyobb telefonok, akkora mint egy kisebb tabletgép. Nemrég egyik barátom vett valami nagy péklapát méretű Sony-t. Egyrészt baromi nagy volt, viccen kívül a nagymamám simán tésztát gyúr rajta. Másrészt pedig olyan hulladék műanyagból volt hogy tekeredett/nyeklett/nyiklott/recsegett össze vissza. Nem is sokkal a vásárlás után valamiért leguggolt a srác, megfeszült a zsebe a benne lévő telefonnal együtt és elpattant a kijelzője. Egyszerűen nem volt semmi tartása a telefonnak és ennyitől elpattant.


A másik pedig: majdnem két méter magas vagyok, ehhez nem kis tenyér párosul, de egy kézzel képtelen voltam teljes mértékben kezelni a telefont. Vagy fogást kellet váltanom ami ugye elég veszélyes mert kieshet a kezedből, vagy két kézzel kellet kezelnem, de az már szerintem rég nem mobilis telefon aminek a teljes körű használatához kettő kéz kell.

2013. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
68%
Nekem egy 4+"-os tepsim van. Asszonynak vettem egy Blackberry 9320-ast. Most akarom rabeszelni, hogy csereljunk :D Pont jo a kijelzomeret (nem hasznalom ki a mostanit sem igazan) es van rendes gombsora. Ez a nagy kijelzo csak a billentyuzet miatt fontos, de kepernyon szar gepelni (ok 10"-os tablet mas) es mivel emailezek es sms-ezek rajta egesz nap fontos a megfelelo gombsor. Ugyhogy kis kijelzo + nagy gombok rulz!
2013. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Épp rajta ülök a farzsebemben bújó Xperia Z-n (5"). Azért nem mondanám, hogy kényelmesen. :D

Az érintőképernyő, a HD videók lejátszása meg egyáltalán a tablethez tartó szintű netezés érdekében valóban irreális méretekig nőttek a telefonok.

Volt régen egy Motorola 3688-asom, azt bele tudtam gyűrni a Zippo öngyújtóm bőrtokjába. :D Kerestem is rendesen, ha letettem valahova.

Ez van, a piaci igények irányítanak, a piaci igényeket meg a marketing. Valahol azért 5 collnál szerintem a praktikum meghúzza a határt, a felette lévő lepényhal-förmedvények (Note, Z Ultra és társai) már egyszerűen nem jók arra, amiről a nevük szól, vagyis telefonálásra és arra, hogy normálisan magadnál hordjad.

2013. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Azért ekkorák a telefonok, mert ezek nem telefonok, hanem okostelefonok. Olvasol rajtuk, böngészel, mégis hogy nézel meg egy hatalmas weboldalt a régi 1,5"-os kijelzőn?


Sokan használják multimédiára: filmnézés, komolyabb játékok, ezeket hogy oldod meg pl. egy 4"-nál kisebb telefonon?? Mondjuk egy lövöldözős FPS játékot... megnézem hogy irányítja emberünk mondjuk egy 3"-os telefonon, ahol az egyik ujjad a fél kijelző. :$


Vagy hogy nézel filmet azon? Ráadásul manapság már divatba jöttek a Phabletnek nevezett kütyük, pl Xperia Z Ultra. Ezek olyan "mini"tabletek, amin lehet telefonálni is, de ugyanúgy használhatod a tablet funkciókat.


Nekem most 4,6"-os telefonon van, de simán elfér a zsebemben, bár tény, hogy kétkezes telefon, de nem értem a hisztit. :)

2013. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok! A #4-es kijelentése jó! - "a nagymamám simán tésztát gyúr rajta" :D :D :D
2013. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7es senki nem mondta konkrétan, hogy a minél kisebb kijelző a lényeg. hanem pont így, hogy "5+ colos kijelző". így én is full egyetértek. egy 4"-es kijelzőn is simán élvezhető akár filmezni, a böngészés meg szerintem még mindig olyan, hogy nem váltották ki teljesen a notikat mondjuk. legalábbis addig, ameddig nincs korlátlan adatforgalmas net, addig nem is fogja. én is maximum azokra az oldalakra nézek rá út közben, amire nagyon muszáj, menetrend, ilyesmi. arra a pár percre meg nem kell óriáskijelző, hogy megnézzem a buszom.
2013. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én épp telefonvásárlás előtt állok, és anyázok is rendesen. Egyszerűen nem értem, hogy a sok tepsi mellett a gyártók miért nem tudnak kisebb, de normális telefonokat is gyártani. Lassan minden telefon nagyobb, mint az ember feje, eközben meg aki kis méretű telefont akar venni, szinte semmit nem talál, mert ami kicsi, az buta is. Nem azt mondom, hogy ne gyártsanak nagy kijelzőjű telefonokat, csak szerintem hülyeség, hogy nincsenek kisebb, de okos telefonok is. Mondom ezt úgy, hogy tudom, hogy én amúgyis nehéz eset vagyok, mert nekem már a 3,5-ös kijelzőjű telefonok is nagynak számítanak. xD
2013. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!