Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy minden...

Marimo kérdése:

Miért van az, hogy minden egyes alkalommal mikor bekapcsolom a Wi-Fi-t más lesz a telefonom MAC-címe?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a MAC-cím első hat számjegye a telefont gyártó céget azonosítja(ez mondjuk nem változik),az utolsó hat számjegy magát a készüléket azonosítja,de ez mindig megváltozik, bár úgy tudom hogy nem kellene.Egyébként android 4.0.1 op. rendszer van rajta.Azért zavar a dolog mert a koli hálózatához csak a MAC-cím regisztráció útán lehet hozzáférni, viszont mire regisztrálnám megváltozik a címem, így nem férek hozzá.

2013. okt. 17. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mac cim soha nem változik. Valamit benéztél.
2013. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is így tudom a három infó szakos lakótársam is az mondta és ők is értetlenül állnak a dolog előtt. Amúgy androidban át lehet írni, én mondjuk nem tettem pláne nem minden bekapcsolásnál.
2013. okt. 17. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet valaki más csatlakozik és azt hiszed hogy te vagy. Alapból,magától sosem változik meg...
2013. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A MAC-címet a Beállítások, Wi-Fi beállítások menü gomb megnyomása speciális almenüből néztem ki és itt látom azt is ,hogy változik. Ez biztos a telefonom MAC-címét mutatja.

Köszönet az eddigi válaszokat.

2013. okt. 17. 19:41
 5/6 anonim válasza:
Akkor látom nem egyéni a hibám
2013. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hú hát régi kérdés, csak én most futottam bele ebbe a problémába és megoldottam. De a későbbiekben bármikor jól jöhet még valakinek a válasz. Szóval


Szükségeltetik hozzá, hogy a telefon rootolt legyen és valami root explorer program, az ES File explorer tökéletesen megteszi :) Ja és egy valamilyen windows PC is :)


1.: Mentsd le a gépre root explorerrel az eszköz/data/nvram/md/APCFG/APRDEB mappából a WIFI nevű fájlt és készíts róla másolatot.


2.: Töltsd le és telepítsd fel a HXD Hexeditort. Link: ftp://wa651f2:anonymous@mh-nexus.de/HxDSetupHU.zip


3.: Nyisd meg vele a wifi fájlt.


4.: A WIFI fájlban az 1-es sor 4-es oszlopától a 9-es oszlopáig van a MAC cím, ezt módosítva és a helyére másolva megoldódik a probléma. Semmi mást ne módosíts! Mentsd el a fájlt. Másold a telódon a helyére. Az ES file explorerben hosszan rányomsz a bemásolt fájlra és a tulajdonságokat választod, azon belül pedig az engedélyeket, megnyomod a módosítás gombot. Tulajdonos melletti négyzetekbe nincs pipa, Csoportba van mindegyikbe pipa, az egyébnél pedig csak az olvasásban és a végrehajtásban van a pipa.


5.: Telefon újraindít és ENJOY :)


Ja és az okosoknak üzenem, hogy az Androidnál igen is előfordul, hogy megváltozik minden indításnál a MAC cím, ugyanis nem a hardverbe van égetve mint a régi kártyáknál és eszközöknél, hanem egy fájlban van tárolva. Akárcsak az IMEI szám, de azt nem mondom meg hogy lehet módosítani. Szóval az Android az egy ilyen móka.

2014. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!