Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows phone és nokia lumiák?...

Windows phone és nokia lumiák? ( lent )

Figyelt kérdés

Windows op. rendszer vélemények?

Windows phone ( főleg nokia lumia ) vélemények, előnyök, hátrányok?

Milyen Nokia Lumiát ajánlotok?

Alkalmazások ( kezelhetőség, mennyiség, minőség, ingyenesek mennyisége, minősége )?

Előtelepített szoftverek ( mennyiség, minőség, használhatóság ?

Offline szoftverek ( mennyiség, minőség, használhatóság )?

Árak?

Ár/érték arányok?

Kezelhetőség ( telefonok ) ?

Használhatósság ( telefonok ) ?

Mennyire hasznosak a telefonok?

Térkép, GPS, wifi, internet, youtube, facebook, játékok, alkalmazások ( utóbbi 2 mennyisége ) minősége?

Személyre szabhatóság?

Frissítések gyakorisága?

Egy telefont mennyi ideig frissítenek?

Memória nagysága és bővíthetősége?

Lefagyások, akadozások, laggok gyakorisága?



2013. okt. 27. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egy kérdés.

Melyikre szeretnél választ?

2013. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Előszö csak egyre akartam, az elsőre, de jöttek a kérdések és mivel fél óránként lehet egyet... Feltettem őket sorban és arra válaszolsz amelyikre szeretnél. Bár én örülnék, ha mindre kapnék választ, megköszönöm ha kimásolod azt ( / azokat ) a kérdést ( kérdéselet ), amelyikre válaszolni szeretnél és válaszolsz. Köszi és bocsi a sok kérdésért.
2013. okt. 27. 22:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Javítások: előszöR, egyET
2013. okt. 27. 22:06
 4/6 anonim válasza:

Hali!


Ha veszel, akkor csak WP8 OP. rendszerest, mert a 7.8, még eléggé kezdetleges. A 7.8-on nem tud futni háttérben a Skype és Viber, ami elég bosszantó... bár a Viber néha küld infót, de kb 1,5ó késéssel (!!! HA !!!! küld)

Szerintem maga a telefonok bármelyike elég stabil, nekem 1 éve van és csak egyszer tudtam befagyasztani, és hozzáteszem nagyon igénybe van véve. (am. nekem Lumia800 van). A design szerintem, egyszerű, és tökéletes. Nagyon jó hogy ennyi szín, forma elérhető, (szinte) teljesen a saját ízlésed szerint formálhatod.

A telefon szerkezete is stabilnak bizonyult, ugyanis nem egyszer leesett, szánkózott a betonon stb, és csak egy micro karc van rajta, és működik, semmi hibája nincsen (persze te ne csinálj vele ilyeneket!!!)

Az alkalmazások terén, vannak hiányosságok, de természetesen ez nem a WP hibája. Ezalatt értem azt, hogy sok olyan alkalmazás nem készült még el WP-ra, melyek fontosak lennének. Viszont vannak jó cuccok amik nekem nagyon tetszenek.

Nagyon jó, az office, és az Adobe Reader is.

Szerintem nagyon előnyös, hogy végtelenül egyszerű... pl nincsenek szimbólumok inkább szöveg, egy egyszerű alkalmazáslistája van amiben névsor szerint mindent megtalálsz, és a kezdőképernyőre meg azt raksz ki amit szeretnél (azt mondanom sem kell, hogy a kezdőképernyőt is úgy variálod ahogy akarod).

Viszont az nem tetszik benne, hogy nem tudod használni adathordozóként, és a letöltött PDF, vagy office fájlokat nem tudod a gépedre menteni, legalább is én még nem találtam meg a módját.

A GPS szerintem nagyon profi, pontos, és letisztult, egyszerű kivitelezés. A FaceBook most már nagyon jó, olyasmi mint az Androidos, és elég stabil is. A Youtube is egészen jó.

Van sok játék, ami jó, van ami fizetős, de rengeteg ingyenes is van. Persze van olyan is amit egyszerűen megmosolyogsz... Pl: Mou --> az androidos Pou koppintása, csak kicsit kezdetlegesebb, és hiányosabb.

Alkalmazásokból is sok van, vannak Nokiás cuccok, és vannak mindenféle gyártótól jobbnál jobb, illetve szar, haszontalan alkalmazások is.

A WP7 hez régen jött ki frissítés, viszont tudtommal a WP8-hoz viszonylag sűrűn adnak ki frissítést.

Az internettel kapcsolatban, hát a böngésző az explorer, és az eddig megjelent egyéb böngészők szarok szerintem bár lehet valakinek bejönnek... Végül is a Explorer is jó, célnak megfelel, csak meg kell szokni.

A használhatóságáról annyit, hogy nekem az életem része, már hiányozna...egyszerű, minden adja magát, elég egyszerűen beállítható stb.

Kedves aranyos hangokat ad ki... pl. ha felnyitod a zárolási képernyőt cuppan (vagy mit csinál) :D --> de ez lehet nem is lényeg.

A kamerája nagyon komoly, még kis felbontáson is szép képeket csinál. A kijelző színei nagyon szépek, és a kalibráció is nagyon pontos. Szóval ha egyszerű fiatalos, színes, de mégis elegáns telefont szeretnél, akkor csak ajánlani tudom. Jaj igen, Windows Live fiók kell a működéshez, de jól kezeli az egyéb fiókokat is Pl: Gmail, Facebook stb


Hogy melyik telefont válaszd?

Hát attól függ, hogy mik az igényeid. Szerintem a L620, L920, L820 mind nagyon jó. De a csúcs az a L1020, az egy profi kamera is egyben (valami 41 MP kamera van benne, HD videó készítés és lejátszás), és nagyon szép is. Szóval keress rájuk, és nézd meg a tulajdonságait, mi kell neked, mi nem kell és dönts az alapján, azt hiszem az általános tudnivalókat leírtam.


Azt még megírom, hogy ha én vennék most Lumiát akkor én 920-at választanék, mert az 1020-at nem tudnám kihasználni...

Jó böngészést kívánok, ha volna még kérdésed írd meg bátran, ha észreveszem válaszolok. :)

2013. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Egyébként én 620-at néztem. A fényképező nem tetszik, de maga a telefon igen :)
2013. okt. 31. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Lumia 520-asom van.

ELőtte volt androidos Xperia X8, de azt el is adtam, nagyon nem tetszett.

A Windows Phone 8 ezen a NOKIA-n nagyon tetszik, a csempék sokkal jobb megoldás szerintem, mint az ikonok.

A telefon maga fekete, férfias, a formája nagyon bejön.

A LED vaku hiányzik, amúgy elégedett vagyok vele, a kezelhetőségével is.

Amit észrevettem, hogy ha hálózati adapterről töltöm, átlagos használat (kevés internet wifivel, napi kb 20 perc telefonálás, sms-ek irása, ébresztők futtatása, folyamatos bekapcsolt állapot) mellett 3 napig is bírta és még 20% körül volt, de ha USB-ről számítógépről töltöm, ugyanekkora használat mellett nem bír két napot...


Nem bántam meg hogy NOKIA LUMIA 520-ast vettem, ha tehetném olyan LUMIA-t vennék amin van vaku, de jelenleg ezt tudtam megvenni, részletre a havi számla mellett fizethetem. Ez a NOKIA már ismét azt sugallja számomra, amit a régi nyomógombos NOKIA-k: szép, férfias, jó, komoly....


CSak ajánlani tudom :)

2013. dec. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!