Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » AMOLED vagy az IPS kijelző szebb?

AMOLED vagy az IPS kijelző szebb?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 15:48
 1/5 Osynho ***** válasza:
Más-másban jók.
2013. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TaKy99 ***** válasza:

Mindegyik másban jó...

De a kérdésedre válaszolva az IPS "szebb".


[link]


[link]

2013. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 b95 ***** válasza:
Szerintem is IPS.
2013. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Az Amoled jó feketéket és mélyebb színeket ad, az IPS a fehérekben és a fényerőben jobb és élénkebbek a színei. Az Amoled 'csíkozódik' (nem tudom mi a helyes meghatározás), van aki erre érzékeny de a legtöbb ember nem veszi észre.

Én az IPS-re esküszöm mert nekem fontos hogy kültéren is jól használható legyen.

2013. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4


Pont az AMOLED-nek élénkebbek a színei, az IPS-nek pedig természetesebb, színhűbb.


AMOLED "csíkozódása" meg csak a pentile matrixos elrendezésű amoledes kijelzőkre igaz.


Én is az IPS-re szavazok, jobban szeretem az "igazi" színeket, mint az amoled "neon" színeit, meg kültérre is jobb, de van olyan, akinek jobban bejön az amoled színvilága.


Azt azért érdemes megemlíteni, hogy IPS és IPS, AMOLED és AMOLED kijelző között is van különbség.

2013. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!