Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nexus 4 és Xperia SP, melyiket...

Nexus 4 és Xperia SP, melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Ha a kijelzőt nézem akkor tesztvideókon azt látom hogy szebbek a színek a nexus 4-en(xperia sp egy kicsit fakóbb) Betekintési szög nem zavar annyira(ált. szemből nézzük a telefont), de az SP-nek sem annyira rossz, ahhoz képest... Ami engem aggaszt, hogy pl.: Antutu 4 Benchmark( http://www.youtube.com/watch?v=a3ex_z3ad6s ) teszten az SP odaveri a Nexust, bár ha hardvert nézzük, a nexus erősebb elvileg. Még ami aggaszt, hogy LG-ről mint telefonról, nincs sok jó tapasztalatom :/ Árban nem sokkal térnek el egymástól, a Nexus4 kb. 83 ezer, az sp pedig 77 ezer körül van. Nem túl nagy az árkülönbség, de ha hardveren nézem, akkor a Nexus elvileg sokkal jobb.(Sonyba egy kicsit beleszerettem, nehezen tudok dönteni) Ti melyiket ajánljátok?

2013. nov. 8. 21:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi van a Nexus javára, hogy referenciamodell.
2013. nov. 8. 21:24
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez azért érdekes, az én Xperia Z-m 22580-at kapott Antutuban, akkor egy SP is annyit tud a 2 magjával meg 1gb ramjával?:D Néztem most pár antutu tesztet googleban keresve, és egyik se volt fentebb 17000-nél. Én nem tudom hogy ezzel az SP-vel mit csináltak vagy mit bütyköltek benne hogy 22000-et tud, de ne csapd be magad egy videó láttán. Hidd el hosszú távon, sőt, szerintem már 1 év alatt is kijönne a különbség a 2 és 4 mag, valamint az 1 és 2gb ram között. Alapból én is Sony párti vagyok, de a Nexus 4 ebben az esetben jobb. Főleg hogy most jelent meg épp a Nexus 5, ami azért rendesen gyengíti majd a 4 piacát, szóval tuti hogy ennél még olcsóbban is meg fogod kapni.
2013. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, egyébként a videón nem csak a pontszámot néztem, hanem az FPS számot is, és bizony a Sonynak sokkal több van.
2013. nov. 8. 21:47
 4/14 Osynho ***** válasza:
Nem lehet gyorsabb az SP, amiben ugyanabból a processzor magból 2 van a 4-el szemben, fele annyi rammal és ugyanazzal a gpu-val, mint a Nexus 4-ben,ráadásul az oprendszer is a Nexus-ban a legjobban optimalizált. :)
2013. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dirtboy ***** válasza:

ezek az antutu tesztek sza rt sem érnek,én sokat futtattam már le és volt hogy ugyan azzal a telóval és szoftverrel beállításokkal az össz pontszám 4000rel is eltért.

egymás utáni teszteken is 1500-2000res eltérések szoktak lenni.

2013. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A benchmarkok semmit sem érnek (sok oka van ennek, és nem csak technikai, a gyártók manipulálni szokták az értékeket, meg a benchmark idejére megemelik az órajelet meg letiltanak/engedélyeznek dolgokat, stb)

A valóságban az SP nem veri oda a Nexus-t, semmilyen téren.


Mindenképp a Nexus 4-et ajánlom.

Erősebb hardver, jobb kijelző, sokkal jobb szoftveresen, tovább lesz támogatott, csak mellette tudok érveket felsorolni.

2013. nov. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

benchmark teszteknek ló**** értelme nincs, semmire nem valók

és Nexus 4 a jobb

2013. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Egyébként szerintetek is sokkal szebb a Nexus 4 kijelzője? (tesztvideókon azt veszem észre, hogy igen) Illetve gyakorlatba a Nexus 4-en játékoknál az FPS rendben van? Nem akad?
2013. nov. 9. 11:43
 9/14 Osynho ***** válasza:

Ips vs sima tft. Persze, hogy sokkal jobb a kijelzője. :)

Ha nexus 4-en akad valami, akkor az sp-n főleg akadni fog...

2013. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak egyik ismerősöm azt állítja, mintha egy kicsit fura lenne a játékoknál, mintha kevesebb FPS lenne, én már nem tudom, annyira nézem, hogy nekem már minden akad xD Egyébként még tartok attól, hogy a Nexus törékenynek néz ki, tennék rá szilikon tokot, vagy valamit, de nem egy kép van arról fent, hogy betört a kijelzője, bár ez szerintem az SP-nél is fent áll, csak arról lehet nem tettek fel képet(illetve nem próbálták szétverni :D)
2013. nov. 9. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!