Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kötelezhet engem a mobilszolgá...

Kötelezhet engem a mobilszolgáltató a garanciába tartozó szervizelés megfizetésére?

Figyelt kérdés
Telefonomnak valamiféle érintkezési hibája van, amit tudtommal garanciálisan megjavítanak, viszont a telefonom képernyője pár hónappal ezelőtt már ki lett cserélve egy magán szervizben, ami a garancia ugrását jelenti. Amennyiben az, hogy a telefonhoz már korábban hozzá volt nyúlva, csak a szervizben a javítás során derül ki, kötelezhetnek engem a javítás kifizetésére?
2013. nov. 9. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

"ami a garancia ugrását jelenti"

Tehát nincs garancia.

Akkor mit nem értesz?

2013. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán.. nem garanciás már
2013. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha én ránézek a telefonomra nem látom, hogy átesett egy képernyőcserén, így gondolom annak az esélye, hogy ők sem veszik észre, még ha jóval alacsonyabb százalékban is, de fent áll. Ugyan eddig csak 'félig' jutottam el a garanciáztatással, de akkor bent az üzletben az ipse mérte fel a károkat és gondolom ő is küldte volna tovább. Ebből kiindulva gondoltam, hogyha ő nem talál semmi rendellenességet és tovább küldi a szervizbe, ahol mégiscsak kiderül a móka, a már addig általuk kiadott költségek megtérítésére engem kötelezhetnek?
2013. nov. 9. 15:08
 4/5 bp1985 ***** válasza:
De észreveszik, mivel a garanciacimke megsèrült.
2013. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha én ránézek a telefonomra nem látom, hogy átesett egy képernyőcserén,"


A szervizekben debil 6 általános idióták dolgoznak akik akkor se vennék észre a kijelzőcserét ha fordítva lenne visszaszerelve.

Gondolhatod te.

Ám vannak olyan jelzések a készülékben, amit a gyártó kifejezetten azért helyez el, hogy ilyen és ehhez hasonló esetekben bizonyságként szolgáljon.

Felszakítható garanciacímke, párajelző címke, festékkel jelzett csavarok, stb.

Azon ne csodálkozz ha valóban csere történt és egyből kiszúrják.

Ha pedig ezzel magad is tisztában vagy hogy a gari ugrott, akkor nem értem a kérdésed.

Te kérted a javítást, te fizetsz.

2013. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!