Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung, LG, HTC vagy Sony...

Samsung, LG, HTC vagy Sony okostelefon a legjobb?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az erőssége?
2013. nov. 11. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Készülékenként változó.
2013. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Árkategóriától is függ, meg sokmindentől.

100k alatt csak Sony jöhet szóba, többi egyáltalán nem.

100k körül viszont már mind a 4-nek vannak jobb telefonjai, az más kérdés, hogy egyetlen legjobbat még ennyiért sem lehet választani, mert nincs tökéletes telefon.


A legjobb telefon a Nexus 5 lenne (amit az LG gyárt, de több köze mondjuk nincs hozzá), de a kamerája nem a legjobb, így sok embernek nem lenne jó.

HTC-nek a One jöhet szóba csak, ami nagyon jó, a kijelzője, hangfala és anyaghasználata a legjobb, de a kamerája szintén gyengusz, és az aksija sem a legnagyobb (amit elfelejtettem még a Nexus 5-höz írni. Mindkettőben 2300 mAh-s aksi van, nem kicsi, de nem is kiemelkedő, csak átlagos).


Samsung-ot nagyon nem szeretem, így nehéz lesz róla bármi jót is írnom, de azért megpróbálom. Hardveresen jó telefon pl. az SGS4 vagy Note 3 (más telefonja nem jöhet szóba), bár a hardverrel senki sem foglalkozik már felsőkategóriába. Kamerája szintén mindkettőnek jó, szóval aki sokat akar kamerázni annak ez lesz az ideális. Aksija is mindkettőnek elég nagy, így simán átvészel egy napot mindkettő. Még a szervizét is meg kell dicsérnem, ami talán A legjobb a mobilpiacon. Hátránya a TouchWiz kezelőfelület, ami mondjuk Androidnak hála nagyon egyszerűen cserélhető, egy CyanogenMod-ot kell rádobni és akkor szoftveresen már nem egy hulladék telefon, de ezzel sok ember nem akarsz szarozni. És anyaghasználata sem a legjobb, de ez sokakat nem nagyon érdekel.


LG meg egy elég érdekes márka. Nagyon senkit sem láttam még, hogy imádná, de azért nem is utálják. Nekem is kb ez a véleményem, nem szar, de nem is igazán ajánlanám a többi helyett. Tőle az LG G2 jöhet szóba, ami a Nexus 5-ön alapszik (vagy fordítva, a G2-n alapszik a Nexus 5, de igazából lényegtelen), csak jobb benne a kamera és nagyobb az aksi. Ez alapján jónak hangozhat, hisz Nexus 5-nél a kamera és az üzemidő az egyetlen kifogásolható tényező, viszont szoftveresen jóval szarabb. Nagyon durván moddolt Android skint kapsz, pedig lassan megtanulhatnák a gyártók, hogy már a mainstream emberek is kezdik a vanilla Androidot szeretni, és inkább vennének olyat, mint egy gyártó által teleszemetelt telefont. Túl sok benne az animáció, a szín, a (felesleges, értelmetlen) funkció, az ikon, stb. Egyszerűen csak túl sok. Természetesen CyanogenMod-dal ez is orvosolható.

2013. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A sonyról nem esett szó, én anno a sony-ericson formájában nagyon szerettem, nem tudom a mostani sima sony mennyire elfogadható.


Az árkategóriákban nem tudom egy 60ezres mennyivel másabb mint egy 80 ezres? Maximum 110-ig mennék el.


Nagy a reklám nyomása a samsungnál, nem tudom mennyire lehet nekik bedőlni? Nagyon sokféle telójuk van, de sok hasonló...

2013. nov. 11. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Sony-ról is esett szó, csak nem valami sok: "100k alatt csak Sony jöhet szóba, többi egyáltalán nem."


De 100k felett is nagyon rendben vannak a telefonjai. Xperia Z1 (vagy ha szereted a nagyon nagy telefonokat Z Ultra) nagyon jó telefonok, ott van a többi csúcskategóriás mellett. Snapdragon 800-as proci, 20,7 megapixeles kamera, jó kijelző, stb. Többet nem is akarok írni róla, mert max 110k-ig mennél el, a csúcskategóriás telefonok meg ennél mind drágábbak (kivéve Nexus 5).


60 és 80k-s telefonok között elég nagy a különbség.

60-ért mondjuk kapsz egy Xperia L-t, míg 80-ért már Xperia SP-t vagy akár Nexus 4-et is.

Xperia L sem rossz telefon, jó a CPU és a GPU, 1 giga ram sem kevés még, nem akad, stb, de azért pár dolgot kispóroltak belőle. Pl a kijelzője nem a legjobb, nem rossz azért az a 227 PPI sem, de csak jobb az SP-ben a 720p-s kijelző. Kamerája sem a legjobb, hiába 8 megapixeles, nem valami nagy szám, SP-ben sem tökéletes, de azért jobb. Hardveresen is jóval erősebb az SP, ami a mindennapi használatok során nem nagyon fog érződni, de később fog elavulni. Na meg ott a szoftver. Xperia L most kapta meg az Android 4.2.2-t, ennél több frissítést valószínűleg nem is fog kapni (de még előfordulhat, és jó is lenne, de nem szabad meglepődni, ha ennyi volt), míg SP-re jön még a legújabb 4.4 is.


60-80k között azért érdemesebb még a drágábbat megvenni.

Meg akkor ott a Nexus 4, ami még jobb, mint az SP. 4 magos proci, ez már elég sokat elmond róla, Nexus, tehát sokáig lesz támogatva és az elsők között fogja megkapni a legújabb Androidot, stb.


Ha el tudsz menni 110k-ért, akkor érdemes valahogy beszerezni egy Nexus 5-öt. Az 3-4 évig nagyon jónak fog még számítani, és ma a jelenlegi legjobb telefon. Kamerája nem a legjobb, de ezen kívül nincs más hátránya. Jobb ár/érték arányú telefon nincs nála a piacon, csak itthon elég nehéz beszerezni.

2013. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!