Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a TFT és az...

Mi a különbség a TFT és az AMOLED kijelző között?

Figyelt kérdés
Melyik szebb?
2013. nov. 13. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2013. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Wadmalac ***** válasza:

A csatolt link elmondott mindent.

A melyik szebb kérdésre ott is vita alakult ki. Az én véleményem az, hogy a melyik szebb kérdésre állati felhasználó-függő a válasz.

Az amoledes kijelzők "parasztvakítás" érdekében általában nagyon túlszaturáltak, tehát a valósnál sokkal élénkebb, rikítóbb színeket mutatnak.

A felső kategóriás tft-k közelebb járnak a valódi színekhez, de ha az ember egymás mellett tart mondjuk egy Iphone5 meg egy Xperia Z telót, az almásnak sokkal "vonzóbbnak" tűnik a látványa. Csakhogy ez már az eltúlzott erejű és túl élénk fényerő és szín hatása. A valósághűség jobban felmérhető, ha nappal fényképezőgép módban nézed a kijelző kameraképét meg a valódi tárgyat egymás mellett. Ott már kiszúrható az amoled túlzó színekkel elért "turpissága".

2013. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Osynho ***** válasza:

"Iphone5 meg egy Xperia Z telót, az almásnak sokkal "vonzóbbnak" tűnik a látványa. Csakhogy ez már az eltúlzott erejű és túl élénk fényerő és szín hatása."


Az iphone-ban IPS kijelző van, a Z-ben meg alap TFT. Tehát egyik se amoled. Így nem egészen értem az összehasonlítást. :/

2013. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyik se szebb a másiknál. Szerintem az IPS a nyerő
2013. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Wadmalac ***** válasza:

Írhattam volna Samsungot is, ha mindenképpen az amoled vs. tft dolognál maradunk.

Az IPS sem valami külön technológia, csak a TFT javított látószögű és elvileg kisebb reakcióidejű változata.

És az Iphone-ban ugyanúgy túlszaturált, mint az amoled a Samsungban. :)

2013. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
Visszaolvasva tényleg úgy lehetett érteni, mintha amoledről beszéltem volna, helyesebb lett volna a Samsungot felhoznom. Csak épp valamelyik nap fogtam egymás mellé egy almát meg egy Sonyt és friss volt az emlék. :D
2013. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Osynho ***** válasza:

"Írhattam volna Samsungot is, ha mindenképpen az amoled vs. tft dolognál maradunk."


Erről szólt a kérdés. :) A Samsung nagyon erőlteti az amoledet és sajnos a pentile mátrix-ot is. :/


"Az IPS sem valami külön technológia, csak a TFT javított látószögű és elvileg kisebb reakcióidejű változata."


Pont ezaz! ;-)


"És az Iphone-ban ugyanúgy túlszaturált, mint az amoled a Samsungban. :)"


Azért az "ugyanúgy-al" nem értek egyet. :) Szerintem nem annyira meseszerű a képe, mint egy Samsungnak, valamint egyből látszik rajta, hogy nem amoled és nem pentile. Viszont a nyilvánvaló előnyöket ne vitassuk el az amoledtől, mint pl a nagyon mély fekete. :)


"Csak épp valamelyik nap fogtam egymás mellé egy almát meg egy Sonyt és friss volt az emlék. :D"


Nade egy, a csúcs telefonok között leginkább fakó kijelzőjű telefont hasonlítottál egy nyilván csúcskategóriás kijelzővel felszerelt iphone-hoz. :) A Z-t bármilyen IPS mellé téve egyből látszik a fakó tft. És ez nem feltétlenül az iphone kijelzőjének a túlszaturáltsága miatt van, egyszerűen ennyit tud a Z megjelenítője.

2013. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

#7:

Lehet, hogy a Z a "legfakóbb", csakhogy ez már szőrszálhasogatás, az a legfakóbb tökéletesen visszaad minden színt épp elég tónussal.

De aki azt szereti, hogy éjjel a telefon képernyőjéről felnézve 3-4 másodperc pislogás után lásson csak valamit, annak talán kevés. :D

Ez olyan, mint a túlhangosított fejhallgató. :)

2013. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Osynho ***** válasza:

Én ezt máshogy gondolom, de az a jó, hogy nem vagyunk egyformák. :)


Ha egy csúcskategóriás telefon vételére adnám a fejem (igaz, közben a Z már inkább csak felsőkategória), elvárnám, hogy ne alsókategóriás kijelzőt nézzek (mármint technológiát tekintve, a full hd megvan - hogy minek, azt ne kérdezd :D ). Egy harmad annyiba kerülő telefonba is képesek IPS kijelzőt tenni, a Z-nél meg erőltetik a sima tft-t mindenféle medzsik sony fícsörrel. :) Egy audit se vennének az emberek, ha gagyi műanyag lenne a beltere, akármilyen jó autó is egyébként. :)


Egyszerűen fakó és nemcsak más telefonokhoz képest, hanem önmagában is. Az is zavaró, hogy forgatva, torzul a képe, persze erre is lehet mondani, hogy jó, de úgyis csak szemből nézed. De ilyen erővel minden tulajdonságba bele lehet kötni egy csúcskészüléknél, hogy az mégis minek, amikor egy gyengébb alkatrésszel is használható lenne. De ha már valami felső/csúcskategóriás, akkor igenis felmerülhet a kérdés, hogy miért tft? Ahogy neked se tetszik az amoled túlszaturáltsága. Lehet, hogy valakinek meg bejön és azt fogja mondani, hogy inkább amoled, minthogy ne legyen fekete és oldalról torzuljon a kép. :) Más-más igények, tökéletes telefon pedig nem létezik. :)


"De aki azt szereti, hogy éjjel a telefon képernyőjéről felnézve 3-4 másodperc pislogás után lásson csak valamit, annak talán kevés. :D "


Le kell venni a fényerőt. :D Nem értem ez hogy jön a kijelzőtípusokhoz. :D


"Ez olyan, mint a túlhangosított fejhallgató. :)"


A tft-re meg lehet mondani, hogy szegényesen szóló fülhallgató. :D

2013. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:

Osynho:

Tényleg nézőpont kérdése. :D

Mert én forgatom a Z-t mindenfelé és sehonnan sem látok színtorzulást, esetleg fényerő-csökkenést. :)

Az esti elvakulást meg azért írtam, mert ha akár Samsungon, akár Iphone-on leveszem a fényerőt a Sonyval egyformára, semmivel nem jobb a kép. Szerintem. :)

Nekem egyébként első ránézésre a HTC kijelzője tetszik legjobban.

2013. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!