Mik ezek a számok?

Figyelt kérdés
Van egy külföldi telefonom, külföldi számmal, aminek a számát csak nagyon kevesen tudják és ezek az emberek biztosan nem szórakoznak. Tegnap 2 hívásom volt. Először ez: +13042029142. Mivel épp tele volt a kezem, ezért nem vettem fel, csak visszahívtam, erre egy robot hang kezdett beszélni. Rá kettő perc múlva ez a szám hívott: +14468306712. Ezt felvettem és némaság. Leteszem, hívom vissza. " A hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható." Mikor este beszéltem barátommal és meséltem neki, vele is ugyanez volt. csak ő épp aludt és nem fogadta a hívásokat. Az én kártyám teljesen új volt, nem használta előtte senki. Mik lehetnek ezek a számok? Vagy ez az egész? A legfurcsább az egészben, hogy barátommal is ugyanez volt.

2013. nov. 17. 09:11
 1/3 anonim válasza:

Velem is volt már ilyen.

Ne vedd fel, valamilyen jellegű csalást tudnak elkövetni ezzel.

Sokféle ilyen csalás van, pl. a számot nagyon drága felhívni, ha esetleg visszahívod őket, de a legprofibbak talán még azt is meg tudják csinálni, hogy már az is pénzbe kerüljön neked, hogy ők hívtak.

Sokszor véletlenszerűen hívnak fel számokat, de a profibbak telefonkönyvből hívogatnak, vagy pl. olyan helyről szerzik a számlistát, ahová ti adtátok meg a saját számotokat.

2013. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy lehet megtudni, hogy mi volt ez? Hogy történt-e vmilyen csalás? Milyen csalások lehetnek? Pl megdobja a telefonszámlát? És az, hogy mindkettőnket hívtak? Egy csomagban vagyunk a szolgáltatónál, de a számunk nem hasonló.
2013. nov. 17. 09:44
 3/3 anonim válasza:
Megnézitek a számlátokat és kész:)
2013. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!