Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Legideálisabb telefon VISZONYL...

Legideálisabb telefon VISZONYLAG olcsón? -erős -kijelző jó legyen -strapabíróság (nem caterpillar, ami megöl egy embert, csak úgy simán ne törjön össze mindentöl stb. :D) -akku -ÁR 90k -4 magos proci?

Figyelt kérdés
köszi:)!
2013. dec. 12. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne ennyiért a Nexus 4, de az pont elég könnyen törik, hisz a telefon kb 100%-a üveg, és az aksija sem a legnagyobb.


Ezen kívül még ami szóba jöhet az Xperia SP, SGS3, és Nokia- k közül igazából akármelyik.



Xperia SP egy elég jó telefon, én ennyiért azt venném (pontosabban a Nexus 4-et, de az strapabíróság miatt kiesik a listából), az egyetlen gyengesége a kijelzője, ami nem ronda, de azért nem is olyan nagy szám.

Ezen kívül hardveresen erős, aksija nagy, Android 4.4-et is megkapja még, más baja tényleg nincs.


SGS3 sem rossz papíron, hardveresen kb egy szinten van az SP-vel (ne tévesszen meg, hogy az csak 2 magos), viszont szerintem (és nagyon sokak szerint) a telefon kívül-belül ronda. Belülről még javítható, hisz lehet rá custom romot meg minden ilyesmit rakni, de külsejével nem lehet mit kezdeni, bár az élőben annyira nem ronda, meg ez amúgy is relatív.

Ami viszont nem relatív, és még negatívuma, hogy gyengébb az aksija az SP-nél, viszont AMOLED kijelzője miatt talán jobban bírja, szóval kb kiegyenlítődik.

2013. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm ezt a hosszú választ, hogy szenvedtél vele. :)

megfogadom tanácsod,megfontolom KÖSZÖNÖM :DD

2013. dec. 12. 19:39
 3/8 Osynho ***** válasza:
Optimus G. Erős hardver, jó kijelző, korrekt ár.
2013. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Optimus G egy az egyben Nexus 4, csak már szinte 0 szoftveres támogatása van, szóval ez a kettő közül már inkább N4.
2013. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Osynho ***** válasza:

Tiszában vagyok vele, hogy micsoda az Optimus G, de mivel a Nexus kiesett az üveg borítás miatt, ezért jöhet szóba a G.


Támogatottság: Szerinted az SP-nek, vagy Galaxy S3-nak lesz frissítése sokáig? Szóval ezek helyett inkább Optimus G.

2013. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így már értem miért írtad.

Szoftveres támogatottságról:

oké, hogy egy Samu vagy Sony sosem lesz annyi ideig támogatva, mint egy Nexus, de a 4.4-et mindkettő megkapja, ha azon kívül egyik sem kap tovább frissítést akkor is jobb, mint az Optimus G, ami 4.1-en leragadt.

És Xperia SP-re azért még minimum várható egy Android frissítés 4.4 után, de akár több is.


Szóval még ha hardveresen egy az egyben Nexus 4 is az Optimus G, csak strapabíróbb, szoftveres elmaradottsága miatt inkább az SP-t ajánlanám.

2013. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ :))) ment a ződ kéz
2013. dec. 13. 16:59
 8/8 Osynho ***** válasza:

"LG Optimus G users can now upgrade their device with Jellybean 4.2.2 official firmware."


[link]


Persze, ettől még lehet, hogy nem kapja meg. Ahogy lehet, hogy az SP és az S3 se, mert ígérgetni mindegyik gyártó tud...


Egyébként én csakis a G-t venném ezek közül, a kijelzője és a hardvere miatt. Ha meg nem tetszik valami, akkor CM rom és kész. De ez én vagyok :)

2013. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!