Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Maximum hány Amper-rel szabad...

Keliontom kérdése:

Maximum hány Amper-rel szabad tölteni egy okostelefont?

Figyelt kérdés

Vettem a ebay-röl egy autós töltőt, melynek 2 usb kimenetele van. Egy 2.1 A, amivel tableteket kell tölteni és a másik 1 Amper amivel a telefont. Használat előtt lemértem és 3.5 A ad le mindkét usb ajzat. (eredetileg 5 V és 3.1 A van ráírva. Leméres után 5 V és 3.5 A) Gondolom, hogy ha telót és tabletet is töltök megoszlik, de ezt nem tudom pontosan megmérni, mert ha radugtam a telefont és akkor mértem a masik kimenetet, akkor mérés alatt nem töltötte a telefont.

A kerdésem valójában az, ha csak a telefon vagy a tabletet teszem fel tölteni, és olyankor 3.5 A az áramerősség amivel tölti, nem teszi tönkre az akkumulátort, vagy megrövidíti-e az élettartalmát?

Nem tudom számit-e az, hogy a telefon aksija Li-Ion 1200 mAh és a tableté pedig Litiu-polimer - 4000 mAh.



2013. dec. 18. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyivel töltheted, elektronikusan szabályozva van, a telefon annyit fog felvenni, amennyire szüksége van. Én 1.2 amperrel töltöm, de csak 4-500 mA-t vesz fel (+ nekem is van ilyen 2.1 amperes autós töltőm is, jól működik).
2013. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogyan mérted az áramot? Műszerrel rövidzárba?? Az az áramérték nagy valószínűséggel a maximálisan leadhatót jelzi, mert alap esetben feszültséggenerátoros kimenetűnek kellene lennie (fix 5V). Hogy a tablet/telefon mennyit eszik az az ő dolga, amperokat úgysem fog szipkázni usb töltéskor.

A rövidzáras árammérést meg felejtsd el, még tönkre is teheti!

2015. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!