Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kezdő androidosnak tanácsok?

Kezdő androidosnak tanácsok?

Figyelt kérdés

Most újítok androidos Huaweire. Ez lesz az első androidos telóm, szóval nem igazán értem mit hogy tegyek. Ha kézhez kapom milyen hasznos programokat szerezzek be? Mem.kártyát, amit most használok, érdemes leformázni mielőtt átrakom az új telefonba?

op: Jelly Bean (Google Android OS v4,1) / CPU: Qualcomm MSM8225 Snapdragon, 1 GHz Cortex-A5, Adreno 203 / Memória: 512 mb, Tárhely 4 GB.

Ha progikat rakok fel, mennyi szabad helyet hagyjak h rendesen fusson minden?



2013. dec. 23. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha először elkezded használni. Minden elő van rá telepítve gyárilag, amire szükséged lehet. Olyan 500mb szabad hely elég ha marad. Legalábbis az én telefonom 400mb szabad hely körül nyafog, hogy kell neki tárhely, és elkezd akadni. Persze, érdemes leformázni, mert ha van rajta valami baromság, akkor az megy a droidos telefonodba is.
2013. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt raksz fel amire szükséged van, viszont mindenképp érdemes egy task killert is leszedni, és kirakni a főképernyőre widgetként, és amikor arra jársz csak rányomsz, és leállít minden feleslegesen futó programot.

Ez nem windows, akár lehet 0mb hely is.

2013. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket :)
2013. dec. 23. 21:46
 4/11 anonim válasza:

Jelly Beantól el kell felejteni a task killereket.

Semmi értelme.

A 4.1-től Project Butter nevű szoftver megold mindent.

Ezt alapból automatikusan használja a JB.

A Task killereknek régen sem láttam értelmét mert ha valamit leállítottál azonnal újraindult.Vagy csak egy újraindítással tudtad megint használni az alkalmazást.

Root nélkül pedig még annyira sem látom értelmét.

JB-en alapból tudsz fagyasztani programokat pl Térkép stb.

Ha pedig ez egy y300 lesz akkor végképp semmi szükséged ilyen programokra.

Használd és olvass utána pl. mobilarena.

2013. dec. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van értelme jb alatt is
2013. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen, Y300. :)

2013. dec. 24. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Felesleges, mert ha hosszan nyomod a Home gombot, akkor megjelenik egyfajta feladatkezelő, amely a nyitott appok közt való ugrálást is leegyszerűsíti. A task killer használat semmit nem ér, mivel a rendszer úgyis meg fogja nyitni azokat az appokat, amelyek a háttérben futnak, így csak feleslegesen fogja nyitogatni az appokat és valamivel jobban meríted, szóval amit bezársz task killerrel, az meg fog nyitódni, ha pedig csak az appokat akarod bezárni, akkor lépj ki vissza gombbal belőle, vagy utólag a home gomb hosszú megnyomása után felugró ablakban húzgáld ki őket.

Sajnos az a gond, hogy a sima felhasználók is használnak task killert, mert megtalálták és elhiszik, hogy jó.

Végül itt 1 cikk róla, nem mai, de jobban átgondolandó, ha már akkor rájöttek, hogy nem kell:

[link]

2013. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rossz belegondolni, hogy nekem magyarázol el ilyeneket, és próbálod beállítani igaznak a hülyeséget.

Persze, jobban merül, az...

2013. dec. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szóval te itt 1 félisten vagy? Azt a 69%-ot is biztos az olyan kérdések megválaszolásával töltötted, hogy "melyik telefont vegyem/iOS vs Android/hasonló baromságok.

A cikk írója is biztos azért írta ezt, mert át akart vágni mindenkit, sőt, ha rákeresel a neten, akkor több ilyen cikk is ezzel foglalkozik. Ha nem ismered az android működési elvét, akkor hiába magyaráznak neked. Biztos azt mondták valamelyik hülye boltban neked, hogy használd, mert bezárja és jóó, hurrá, aztán azóta szorgalmasan használod. A merítésnél arra céloztam, hogy ha sűrűbben csinálod, akkor valószínűleg az újra és újra megnyitás erőforrás igényes. Valahol láttam már olyan appot is, amelyben meg lehetett adni, hogy mit zárjon be, és 1 megadott időközönként bezárta, ha jól tudom.

Viszont baromság akkor is, hogy kell használni azokat a vackokat, mert semmit nem érnek, mivel újra megnyílnak.

Nem tudom, hogy te hallottál-e az androidnál a home gomb hosszú nyomásáról és a feladatkezelő behozásáról, de szerintem, mikor az előző hsz-emben írtam, te akkor jöttél rá, hogy "jéééé, van ilyen is" aztán írtad azt a rövid szutykot.

2013. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Emberek! Ne vitatkozzatok!

Task Killer felesleges, vettem! :)

2013. dec. 25. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!