Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia SP melegedése ( nagymér...

Xperia SP melegedése ( nagymértékű ) normális?

Figyelt kérdés
Akármivel játszok, 15+ perc után eléggé elkezd melegedni az akksi ami nem tudom, hogy normális-e, hogy ennyire. A végén már nem jó érzés zsebre rakni se mert elég meleg. Kis időnyi wifizés után is ez van. Azt olvastam ez normális a mai telefonoknál, de ennyire?

2014. jan. 1. 02:23
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

igen, mert Sony...

le lehet pontozni, de anno az arc S-nél és a Z-nél ugyan ezt tapasztaltam (bár örültem volna, ha ez lett volna az egyetlen gond), soha többet Sony

2014. jan. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát inkább sony mert bármilyen samsung még így is.
2014. jan. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mostanában divat lett szidni a Samsungokat, szerintem összességében megbízhatóbbak, a Sonys vonal után már a 2. Samsungom van, szerintem élmény az előzőek után.
2014. jan. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát nekem meg jópár telefonom volt mindenhonnan, és leszarom a divatot, nekem ez tapasztalat.
2014. jan. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 óra Temple Run 2 után is csak langyos a hátulja.

Üdv: egy Xperia SP tulajdonos.

2014. jan. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Más márkájú telefonok is ilyenek. Sőt, jobbat mondok, egy laptop játék mellett 90 fokra is felmelegszik! Pedig azokban legalább 1 hűtőventilátor is szokott lenni, meg némi hűtőborda, sőt, üres hely is a levegőnek. Na meg hűtőcső.


Ilyesmire egy telefonban gyakorlatilag nincs hely, márpedig ha hasonló teljesítményt vársz, mint egy laptoptól - és pedig az Xperia SP igen erős vas, nekem is van egy - akkor tutira melegedni fog. A hőnek távoznia kell valahogy. Nem (csak) az akksi melegszik, hanem pl. a processzor is. Ezek nem tudnak sehova máshova távozni, mint kifelé. Muszáj, hogy melegedjen, fizikai képtelenség, hogy a mai számítógépes technológiával ne melegedjen a teljesítménnyel arányosan egy chip. Úgyhogy, minél erősebb vas a telefonod, és minél teljesítményigényesebb alkalmazásokat futtatsz rajta, annál melegebb lesz!


Ez sajna ilyen. Biztos van olyan telefon, aminek a hőelosztása jobb, de összességében az sem ad le kevesebb hőt.


Tippek, hogy kevésbé melegedjen:

- használd magas páratartalmú, hűvös, szellőztetett helységben

- vedd le a fényerőt, hangerőt, ha nem kell wifi és telefonhálózat, akkor tedd repülőgépes módba

- törölj le minden alkalmazást, ami fölöslegesen elindul, és zabálja a memóriát meg a processzort

- ha rootolt telefonod van, korlátozd a processzor teljesítményét

- olyan alkalmazásokat használj, amelyek kevésbé terhelik a telefon erőforrásait

- ne használd pár percnél hosszabban játékra - a melegedés ebben az esetben természetes

- ne a zsebedben tartsd, ha meleg, hanem táskában, vagy pedig vegyél hozzá egy tokot, ami picit lassabban adja le a hőt, de azért nem fűti halálra

2014. jan. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát én se azt mondanám, hogy forró, csak szimplán meleg. Mondjuk nekem EGY órányi templerun2 után( full grafikán ) biztos melegszik, annyi ideig még nem játszottam vele.
2014. jan. 1. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Az erős telefonok véghajtásánál természetes a nagy hő.

Vegyél gyengébb telefont, vagy a procit vedd le kisebb mhz-re.

2014. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!