Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Biztonságos vateráról mobilt...

Biztonságos vateráról mobilt vásárolnom?

Figyelt kérdés
Mennyire biztonságos és megbízható vateráról mobilt rendelni?
2014. jan. 1. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapjában véve nem biztonságos, de tudsz tenni azért, hogy minimalizáld annak kockázatát, hogy átvernek.

Legfontosabb, hogy ne utalj előre sose. Még akkor se, ha az ország másik felében egy eldugott kis településen él az eladó, és szívesen találkozna személyesen, ha elmész hozzá. Ha előre utalsz, számíts arra, hogy ellenszolgáltatás nélkül le fognak lépni a pénzzel (nyilván vannak kivételek, de annyira gyakori az ilyen átverés, hogy nem érdemes kockáztatni). Mindig törekedj a személyes átvételre, és annak meg van az az előnye is, hogy helyben meg tudod nézni a terméket. (Utánvét sem jó megoldás, dobozban akármi lehet.)

Másik, hogy ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem is az. (Nem lesz teszemazt 40 ezerért iPhone 5s, mert munkára kapta, és nem használja ki és "sürgős".) Sok klón készülék van, persze akik árulják, nem fogják az orrodra kötni. A klón pedig közelébe nincs az igazinak.

Amit tenni tudsz, az a fentiek betartása, illetve törekedj arra, hogy olyantól vásárolj, aki régóta _aktív_ tagja az oldalnak, és sok jó értékelése van. (Persze ez utóbbi nem minden esetben megoldható, de személyes átvétel alap.)

2014. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem. én már 2 szer beleestem ebbe a csapdába. netes érintőképernyősnek meghirdetett telót vettem, sosem lehetett benne netezni, almás tipusú, aztán akik a BMW klasszikus mobiltelefonokat kínálják, szélhámosok, nem is magyar nyelűek ezek a kínai telók, nem lehetett az enyémet sem magyarosítani. vigyázz sok a szélhámos a vaterán.
2014. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!