Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon utan pl a rendors...

Mobiltelefon utan pl a rendorseg be tud hatarolni hogy eppen hol tartozkodsz?

Figyelt kérdés

Es ha kikapcsolod a telefont vagy repulo uzemmodba teszed akkor is?

Lehet hogy hulyeseg amit kerdezek de erre kivancsi vagyok.

(Bocsi az ekezetert de telorol irok)



2014. jan. 22. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően a cellainformáció alapján be tudják mérni a telefont. Ez azt mondja meg, hogy az adott telefon melyik antennán keresztül kapcsolódik a szolgáltató hálózatához.

Azt szokták mondani, hogy amíg az aksi a telefonban van addig be lehet mérni. Illetve mivel már az okostelefonok nagy részében van GPS is elméletileg adott esetben ezzel is megoldható a helymeghatározás.

2014. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi. Szoval ha jol ertem meg kikapcsolt telefonnal is be tudnak merni.
2014. jan. 22. 08:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg irhattok. Kosz!!!
2014. jan. 22. 08:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első túl sok ncis nézett. Ha ki van kapcsolva akkor nem tudnak bemérni. Ha be van akkor méterre pontosan.
2014. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kilroy ***** válasza:
100%
Hát én egyik válaszadót sem akarom cáfolni, de ha valamit nagyon akarnak, akkor szerintem biztos meg fognak találni.
2014. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktam NCIS-t nézni. :P


"The U.S. Justice Department has argued that current laws allow them to track suspects without having probable cause to suspect a law is being violated.[11] In some instances, law enforcement may even access a mobile phone's internal microphone to eavesdrop on local conversations while the phone is switched off.[12]"


Forrás:

[link]

2014. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Cellainfók alapján valóban be tudnak mérni. Viszont mivel ez erősen az emberi jogok megsértése, ezért csak szigorú engedélyek mellett van rá lehetőség. Azt pedig nem két perc elintézni, nem nagyon alkalmazzák ezt a módszert, mert mire a procedúra végére érnek, már vagy mindegy, vagy megoldódik az ügy más módon.
2014. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi nagyon szepen az osszes valaszolonak!
2014. jan. 22. 10:12
 9/10 bp1985 ***** válasza:
100%

1. Èn is telefonról ìrok, ès van ékezet.

2. Mit csináltál a telefonnal, hogy ennyire f.sol?

3. Igen, gond nélkül be lehet mérni egy telefont. Sőt egy tabletet is.

2014. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kulfoldon elek es reszt vettem egy eloadason ami a 911-rol szolt. (nem a robbantasrol, hanem a segelyhivo telefonszamrol) es ott meselte a rendor az alabbit:

Ha szukseges, a rendorseg kepes bemerni (ahogy fentebb irtak, cellainfo alapjan, hogy kb. hol tartozkodik a telefonalo).

Ha nyomos okuk van (pl. emberrablas, gyilkossag) akkor meterre megtudjak hatarozni a holletet a hivonak, ugyanis nem ok, hanem a szolgaltatonak hozzaferese van ehhez. Ilyenkor a rendorseg felhivja a szolgaltatot, akik keresre "ping"-elik a telefont es megmondjak a pontos kordinatakat.

De ezt csak elofizetos telefonokkal tudjak megcsinalni, az ugynevezett "eldobhatos" telefonoknal nem tudnak "ping"-elni, csak a cellainfo alapjan korulbeluli helyszint tudnak behatarolni. A kikapcsolt allapotban levo telefonokat nem tudjak ping-elni, de ha van GPS a telefonon, akkor azt kikapcsolt allapotban is be tudjak merni.

(gondolom a magyar rendorseg is kepes ilyesmire)

2014. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!