Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kodolt vagy kodolatlan Iphone...

Kodolt vagy kodolatlan Iphone a jobb? (locked vagy neverlocked)

Figyelt kérdés
Megköszönném ha meg is indokolnátok :)
2014. jan. 31. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben a kontextusban én még nem hallottam.

Olyant hallottam, hogy "operator lock", illetve "unlocked".

Gondolom a "never locked" a hálózatfüggetlen lenne nálad.

A hálózatfüggetlen készülék a "jobb" - de ez sem biztos.


Mondok egy példát: Egy ismerősöm 13 éve ugyanannál a szolgáltatónál van. ( Egyszerűen így jó neki, mert ismerőse, barátai nagy része is ott vannak ). Sosem jár külföldre, tehát nem kell neki "idegen" SIM kártyát a telefonjába. Az ő szempontjából egyszerűen nincs előnye a hálózatfüggetlen készüléknek. Ha tehát ha egy telefont meg tud venni akciósan az szolgáltatójától, akkor megveszi. Így tett akkor is amikor almát vásárolt.

2014. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Márpedig a neverlocked kifejezés igenis létezik és rengeteg oldalon (még talán az Apple hivatalos oldalán is) lehet találkozni vele. Azt jelenti, hogy kártyafüggetlen volt első pillanattól kezdve, azaz már aktiváláskor is. Az unlocked kifejezést ha jól tudom szokták használni olyan készülékekre is, ami egy szolgáltatótól lett vásárolva de a hűségidő lejárta után függetlenítve lett. Végül is nincs semmi különbség a kettő között, mind2be bármilyen SIMkártyát lehet behelyezni.


Egyébként ha használtan szeretnél telefont venni, akár külföldről mindenképp neverlocked készüléket válasz, másképp a hálózatfüggő telefont nem fogod tudni használni a saját szolgáltatódnál. Egyébként igaza van az előttem lévőnek, akkor érdemes venni ilyet (és nem a saját szolgáltatótól) ha több hálózaton szeretnéd használni, esetleg külföldön is. Illetve ha majd eladásra kerül a sor jóval többet ér egy független készülék, de ez természetesen akkor is érződik mikor megveszed..

2014. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!