Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem működik a net az...

Miért nem működik a net az okostelefonomon?

Figyelt kérdés

Otthon a számítógép routeréről ha minden igaz érzékeli a jeleket. Be is írom a jelszót, de utána rövid "keres"-és után mindig az írja ki, hogy "szétkapcsolva".

Mit kell beállítani hozzá?



2014. febr. 13. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd be helyesen a jelszót.
2014. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Vedd le a titkosítást a routerről ( feltételezem, hogy WPA PSK/PSK2 van most rajta, WEPes problémám még nem volt ).

2. Ha így tudsz kapcsolódnia akkor még van remény.

3. Rakd vissza a WPA/WPA2 PSK titkosítást de most add meg, hogy melyik algoritumust használja ( TKIP vagy AES ).

- Ha TKIP-pel jó akkor ezt használd

- Ha AES-sel jó akkor ezt használd


Ha egyáltalán nem tudsz a WiFire kapcsolódni akkor két esélyes a dolog:


- Rossz a telefonod ( más wifi hálózaton tudtál netezni? )

- Rossz a router ( TP link router produkált nálam olyant, hogy pl laptop működött rajta néha-néha, de telefon nem, akárhogy tekergettem. )

2014. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Helyesen írtam be a jelszót.

Nincs titkosítva a router, ráadásul jelszó se lett rajta módosítva, tehát a gyárit kell beírni (amit pedig jól írok be, mert azzal be tudok lépni a pc-n a router beállítása menühöz). A szomszédok messze laknak és eléggé nyugdíjasok a netezéshez, nem hinném, hogy lopná tőlünk bárki.


A telefonnal tudtam már több vendéglátóhelyen netezni, ha megadták a wifijelszót. És a mávon is bejön néha.


A routerről úgy tudom jelez, ha nem működik! És szerintem működik. Számítógépeken mindenképp...


Akkor mi lehet még?

2014. febr. 13. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nincs titkosítva a router, ráadásul jelszó se lett rajta módosítva, tehát a gyárit kell beírni (amit pedig jól írok be, mert azzal be tudok lépni a pc-n a router beállítása menühöz). "


Nem a router admin jelszavát kell megadni, hanem a beállított WiFi jelszót. Lehet félreértem, de nekem úgy tűnik, mintha a router admin jelszaváról beszélnél, amit a konfig oldalra történő belépéshez adsz meg.

2014. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Külön wifi jelszót is be kellene állítani???

Ez nekem új. A nagy hozzáértő számítógépfejű "segítőkész" emberek mindig azt mondják, hogy ha a laptopokra átmegy a net a routerről, akkor a telefonon is működnie kell és nem kell semmit beállítani. Csak jelszót írni a telefonba. Két jelszót tudok, egyik a router adminos jelszava..., másik az internet szolgáltatótól kapott jelszó(+azonosító). Bármelyiket írom a telefonba, nem működik.


Tehát lenne még egy jelszó? És azt honnan tudhatom meg?


Illetve ha már jelszavaknál tartunk: Azt is hallottam már, hogy a netlopás ellen is jelszót kell megadni. Gondoltam már rá, hogy ezt is meg kéne tenni, a szomszédok nyugdíjas volta ellenére is. :) Csak halogatom, mert nagyon nem értek ezekhez. Eddig azt hittem, hogy ezt az adminos jelszót kell módosítani a védelemhez. Akkor ezt is rosszul tudom, és a netlopás ellen van még egy külön ikszedik jelszó???


Leírná valaki érthetően?

Köszi előre is!

2014. febr. 14. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha bedugod a Wifi routertbe a falból kijövő internet kábelt, akkor az rögtön elkezdi sugározni a jelet, TITKOSÍTATLANUL! Ez olyan, mint pl. a Plázákban, ahol mindenféle jelszó megadása nélkül egyszerűen, a csatlakozás gombra kattintva kapcsolódhatsz is telefonnal, vagy laptoppal.

Ezt így használni, otthoni internetnél tilos.


Szóval nézd meg, hogy a telefonod megtalálja-e a Wifi jelet, és mit ír ki. Biztonságos, vagy Nem biztonságos? Ha nem biztonságos, akkor nem fog kérni jelszót, de ezen sürgősen változtatni kell.


Ha viszont biztonságos a kapcsolat, akkor az azt jelenti, hogy kérni fog egy jelszót.Ez a WiFi jelszavad. Ez nem az a jelszó, ami a router admin felületéhez kell. Ez az a jelszó, amit TE adsz meg, a router WiFi beállításainál. Ez az a jelszó, ami titkosítja a kapcsolatodat, és ennek hiányában pl. a szomszéd nem tudja lopni a neted.


Szóval ha biztonságos a kapcsolat és nem tudod a jelszót, akkor a következőt próbáld ki.

Ha jól értettem van egy laptopod, ami Wifi-vel kapcsolódik ugyan ehhez a routerhez. Tehát az a laptop tudja a jelszót. Kattints (ha windows 7-ed van) az óra mellett található WiFi jelre bal egérgombbal. Megjelennek az elérhető hálózatok és az, amelyikhez csatlakozva vagy. Kattints rá jobb egérgombbal, majd Tulajdonságok. Az ott megjelenő ablakban ******* jelzi a jelszót, de van ott egy olyan kapcsoló, hogy Karakterek megjelenítése. Na az a WiFi jelszó. Azt próbáld beírni a telefonba.

2014. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a router admin felületén is meg tudod nézni a beállított WiFi jelszót. Ahhoz be kell lépni a router admin felületébe a router admin jelszóval. Azt nem tudom,hogy pontosan hol tudod megnézni,mert ez Routerenként más és más lehet.
2014. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most 1-2 hétig nem leszek otthon, de majd megnézem amiket leírtál! Köszi!

Egyébként XP van még a gépeken.

És azért is nagy a bizonytalanság, mert annak idején nem én üzemeltem be a routert (akkor sem értettem hozzá), hanem más, akivel már nem tartom a kapcsolatot, így nemkérdezhetem

2014. febr. 14. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!