Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon csinálja a...

Melyik telefon csinálja a legjobb fotókat?

Figyelt kérdés

Melyik telefon csinálja a legjobb fotókat?

Megapixelen kívül még milyen dolgok fontosak a fotó készítésénél?



2014. febr. 13. 18:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nokia Lumia 1020
2014. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nokia lumia 1020


a kamera észbontó 41 mpixeles felbosán tùl rengeteg extra van a telefonban a későbbi fókuszálás (refocus)

És ehhez hasonló későbbi vagy akár közbeni képmanipuláláshoz...

Nem olyan samsungos zoom editionos parasztvakításra kell gondolni hanem egy a fotózásra kihegyezett prémiumminőségű készülékre

2014. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam hogy 41 megapixeles kamerája van.

De viszont a 2014-ben megjelenő más telefonok max 20 megapixellel fognak kijönni (állítólag)

Akkor miért nem tesznek a többi telóba is ilyen erős kamerát?

2014. febr. 13. 19:12
 4/13 anonim ***** válasza:

#2


Azért hülyeséget ne mondj. Nem vagyok Samsung fan, sőt, kifejezetten Samsung ellenes vagyok, de az S4 Zoom közel sem parsztvakítás.


#3


Mert a 41 megapixelhez elég nagy szenzor kell, és nem hülyék a gyártók, hogy kiadjanak egy olyan telefont, ahol a kamera vagy fél centivel kiáll: [link]

2014. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
okés, kicsit nyers a megfogalmazás, de csak azért hogy érezhetőbb legyen a különbség
2014. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elmondok valamit lehet hogy 41 megapixel-es de nem csak a megapixelt kell nézni -,- lehet egy 8 megapixelessel SZEBBET is csinálni .....
2014. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen,pont ezért kérdeztem hogy még mi számít a megapixelen kívül.

Egyébként nekem valahogy nem ön be a Lumia.

Az egész menü olyan pocsék.

2014. febr. 13. 21:23
 8/13 anonim ***** válasza:

na figylelj

a nokia nem csak a megapixelre ment rá,ezt a telefont direkt fotózásra csinálta,

A 41 megapixeles szenzor 1/1,5 hüvelykes, ami kimondottan nagynak számít. Ez szinte garantál egy viszonylag jó, és zajmentes képet, amivel a 1020 mindenképpen kiemelkedik a kamerás telefonok világából és egy picit bele is lóg a kiskompaktok közé. A 41 megapixeles felbontást egyébként nem fogjuk elérni, a képaránytól függően 38 vagy 34 megapixeles (4:3 és 16:9) felvételeket fogunk tudni készíteni.


A történet másik része a szenzor előtt levő lencserendszer, amely hat tagból áll. Ebből az első üvegből készült, a maradék öt pedig precíziós módszerekkel megformált plasztik. Az optikai képstabilizációt teljesen új módszerrel oldották meg, a Lumia 920-ban használt, helyigényes, rugókkal csillapított rezgés helyett most apró motorok mozgatják a lencséket, miközben számos szenzor figyeli, hogy milyen intenzitású és irányú a kezünk remegése.A hardveres csodák mellett a Nokia az oversampling technológiát is beépített a készülékébe. Ez dióhéjban annyit jelent, hogy a mintegy mellékesen megalkotott 5 megapixeles képeket nem 5 megapixelesként képezi le, hanem a teljes felbontását felhasználja ezekhez is, és az így kapott, akár 38 millió pixelből nyeri ki a „legjobb” ötöt. Ezért aztán a kezelhető méretű kép tényleg szép minőségű lesz, és a túlzó mérető rögzített képekből adódóan eleve egy szép zoom funkciót is kapunk, hiszen, ha egy ekkora képbe belenagyítunk, akkor az egészen sokáig húzható minőségromlás, és fókuszeltolódás nélkül. 5 megapixeles képeknél ez háromszoros, 720p-s videóknál pedig akár hatszoros zoom is lehet.


aki szerint meg 8 megapixeles műanyag vga lencsékkel szebb képet lehet csinálni az sz0pj0n lovat

2014. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
azon meg hogy menü pocsék...jót röhögtem XD
2014. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

igazából erre a kezelőfelületre ne ugy nézz mint egy menü


nem kezdőképernyő és menü van, feloldod a képernyőzárat és ott az asztal lesz, arra pedig a te általad megválasztott csempék..mint az ikonok a gépeden

de ha balra pöccinted az asztalt...ott lesznek az alkalmazások és menüpontok mint bármelyik más telefon menüjében csempék nélkül kilistázva

2014. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!