Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android telefonom lehet vírusos?

Android telefonom lehet vírusos?

Figyelt kérdés

Vodafone Smart III, Android telefonom van.


Az történt, hogy tegnap online filmet akartam nézni, és valszeg vmelyik hirdetésre véletlenül rákattintottam. Bejött az oldal, ahonnan visszaléptem de automatikusan jött egy értesítés hogy egy letöltést elkezdődött. Rögtön uténa egy Androidos szövegdobozba hogy szöveg: Felnőtteknek szóló weboldalról vírusos tartalom került a telefonomra. Javasolja telepítsek vírusirtót és tisztítsam le stb.. Bemegyek a letöltésekbe, azonnal töröltem (NEM nyitottam meg!) a fájlt ami lejött.


Ezután a Google Play-ról leszedtem az Androidos AVG-t (ingyenes), amivel csináltam víruskeresést (scan), amire nem írta ki semmit hogy talált volna valamit. A telefonom kapacitása 3-4Gbyte körül van, elég gyorsan végez az ellenőrzéssel (1-2 perc).


Szóval ha az AVG nem talált rajta vírust, nyugodt lehetek? Ill. ha a telefonomon lenne vírus, csatlakoztatnám a telót a géphez USB tárhelyként és számítógépen lefuttatnék rá egy AVG víruskeresést, az megtalálná ha a telón lenne akármi?


Megköszönném ha segítenétek, üdv


2014. febr. 19. 21:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még egy apróság: Az üzenet nem ilyen reklámszerűség volt, hanem Android rendszerüzenetnek tűnt (olyan stílusban). Vírusirtót nem ajánlott, azt én kerestem Google-on, és Google Play-ről szedtem le az AVGt, amihez be kellett jelentkezni gmail-el.
2014. febr. 19. 21:20
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Pedig az reklám volt. A víruskereső meg csak felesleges erőforrásokat foglal. Vírust nem fog beszedni egy telefon sem amit normálisan használnak.
2014. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Egy telefont se használnak normálisan, vírust meg bármikor be tudsz szopni egy droiddal átlagos felhasználóként...
2014. febr. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
És azt mégis hogyan?
2014. febr. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Akár úgy is, hogy egy bizonyos böngészőben megnyitsz egy bizonyos oldalt. Az elindít egy flash script-et (dolphin például még kezel Flash-t), ami elindít egy file-letöltést, úgy, hogy nem látod. Letölti az APK-t, amit fel is telepít, indítóikon nélkül. Telepít egy bootkit-es szolgáltatást (android háttérfolyamatot), és mondjuk az összes jelszavadat továbbküldi valahová. Vagy figyeli a képernyődet. Vagy tudja a fene, millió lehetőség van arra, hogy egy vírus mit csináljon. Küldhet SMS-eket is a telefonodról, akár emelt díjas számra.


Másik lehetőség: telepítesz egy APK-t, és felelőtlenül átugrod a jogosultsági megerősítő-oldalt, aztán bumm, máris beszoptad.


Aztán abba inkább ne is menjünk bele, hogy bluetooth-on, WiFin, torrenten, vagy a milliónyi droidos appon keresztül hogyan lehet belépni távolról a telefonba..

2014. febr. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Már ott bukott a marhaság amit idehánytál, hogy alap esetben nincs flash. Aki meg mégis használja, magára vessen. Ahogy apk-t telepíteni sem fogsz sehogy anélkül hogy a felhasználó tudna róla.
2014. febr. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

mondom DOLPHIN.

Chrome-ban, és gyári böngészőben valóban nincs. Nézz egy statisztikát, hogy mennyien melyiket használják.


Érdekes, én már telepítettem úgy APK-t, hogy nem mutatott a telefon semmit. Tudod, létezik egy olyan dolog is, hogy ADB, amit tudsz emulálni a telefonon is... bár kétlem, hogy ilyesmiről bármit is tudnál.

2014. febr. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 schumilex55 ***** válasza:
100%

Nem olvadtam végig, akik szerint nem lehet vírusos a telefon, at indecen pl. volt cikk róla hogy tud vírusos lenni és vannak is vírusok telefonra.

A kérdésre, az reklám volt.

2014. febr. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 schumilex55 ***** válasza:
100%
Olvastam*
2014. febr. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy, milyen böngészőt használsz amúgy nincs flash. Abban sem vagyok biztos, hogy weboldalak indíthatnak letöltéseket a háttérben értesítés nélkül... A telefonon futó adb szerver pedig nem fogja kliensként is felismerni magát, így az is ugrott.
2014. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!