Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy note 3, galaxy...

Samsung galaxy note 3, galaxy s4, LG G2, LG G Flex. A 4 közül melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minden szempontból érdekelne, hogy a 4 készülék közül melyik lenne a legjobb választás, mint játék, mint internetezés, videó felvétel, fényképezés, hardveresen, szoftveresen, gyorsaságilag, tehát minden szempontból.



2014. febr. 25. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

G Flex-nek kisebb a felbontása, meg ez a hajlított kijelző NEKEM nem jön be.

Ha játszik Note 3, akkor S4 alapból kihúzva (ilyenem van, jó, meg gyors is szerintem, de a Note 3 azért jobb)

Note 3 vs G2

Én a Note 3-at venném, mert nagyobb kijelzőn jobb netezni, meg játszani, igaz hogy Amoled, és nem IPS.

3gb RAM, habár ezt a TouchWiz kicsit leviszi, de ha az én S4-emben 750-1000mega ram szabad, akkor a Note 3-ban szerintem 1,5 giga simán van üres, így szerintem az se szaggat/laggol.

Meg az LG-n nekem nem tetszenek a hátsó gombok.

+ Note 3-nak van USB 3.0-ja, és tud 4K-ban videót venni (lehet hogy tud a G2, de ezt most nem tudom)

2014. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Erről az IPS ről nem igazán halottam még. Szebb mint az amoled? :O

De köszönöm szépen a részletes válaszodat! várom még a többiek véleményét is :)

2014. febr. 25. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:

IPS élethűbb mint az Amoled, jobb a betekintési szöge.

Mert ugye az Amoled túlszaturált, de nem ronda az sem.A fekete itt is fekete.

2014. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Note 3 vagy G2, hardveresen ez a kettő a legjobb, na meg a G Flex is, de abban a hajlított kijelző nem a legjobb, inkább csak arra jó, hogy megmutassa az LG hogy ilyet is tud csinálni. De gyakorlati haszna nincs, a kijelzője meg már túl nagy, és a felbontása kisebb.


Note 3 vagy G2 között te tudod melyiket választod. Papíron megegyeznek, mindkettőben hatalmas aksi van, de a Note-nak nagyobb a kijelzője, ez valakinek előny, valakinek hátrány. Egy kézzel már nem igazán lehet használni, míg a G2 határeset, még azért megoldható.


Szoftveresen mindkettő szar, viszont a G2 teljesítménye legalább jobb, míg a TouchWiz néha-néha azért akad, belassul, még ha nem is gyakran, de előfordul.

Videó tekintetébe mindenképp Note 3, hisz 4k-ba tud felvenni, viszont 1) ezt kb senki sem tudja ma lejátszani 2) nincs benne OIS, szóval max állványról csinál szép videókat (ott viszont tényleg szép videó lesz a végeredmény).


De a helyedben nem foglalkoznék sem szoftverrel, sem semmivel, a kijelző mérete legyen az elsődleges szempont, a másodlagos pedig hogy van-e szükséges S-Pen-re vagy nincs. S-Pen elég jó dolog, de nagyon kevés embernek van rá szüksége.

2014. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és hogy IPS-ről is írjak egy keveset, előnyei:

- magasabb fényerő (napon sokkal jobban látni)

- a fehér itt tényleg fehér

- valósághű színek

- jobb betekintési szögek


Hátrány:

- a fekete kevésbé fekete

- kicsit magasabb fogyasztás (10-15%)


AMOLED előnye és hátránya pont ennek a fordítottja, kezdjük az előnyeivel:

- a fekete fekete

- kevesebb fogyasztás (illetve ahol az AMOLED kijelző fekete, ott a kijelzőt nem kell megvilágítani, tehát ha pl. fekete hátteret használsz meg ahol lehet fekete témát akkor az aksi tovább fogja bírni, de mondjuk egy Note 3 és G2-be már akkora aksi van, hogy ilyen kis trükkökkel nem kell foglalkozni)


Hátrány:

- nem élethű, túlszaturált színek (bár ez valakinek előny, aki szereti, az pont ez miatt szereti)

- kisebb betekintési szögek (de azért elég nagy ez itt is, oldalról is ugyanúgy fogod látni a kijelzőt)

- max fényereje kisebb, mint az IPS-nek, nehezebben látható napon

2014. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hmm jól hangzik, köszönöm a válaszokat, továbbra is várok még véleményeket :)

Amit viszont nem értek, elvileg az note 3 nak jobb a kamerája, viszont van ez a slow motion felvétel ami nekem nagyon tetszik, néztem videót lg g2 nek gyönyörű szép, viszont a note 3 nak eléggé kockás pixelessé válik, ez hogy lehet?

2014. febr. 26. 09:59
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


és


[link]


Nekem G2-m van. Nehéz belekötni, de semmi sem tökéletes. Csak azt hidd el amit legalább 2x olvasol :)

2014. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, :) mindjárt ezt a két linket is elolvasom amit küldtél, de igazából tényleg nehéz döntés, mert mind a két készüléket dícsérik vagy nem.

Plusz ez is, hogy mind a kettőnek meg van a maga előnye, hátránya :D

napok óta két telefont hasonlítom mégis csak 2 éven keresztül kell fizetnem érte :D nehéz döntés

Köszönöm neked is válaszodat :)

2014. febr. 27. 16:20
 9/10 A kérdező kommentje:
EZ is az egyik gond hogy félek attól a névtől h LG, persze lehet h sokkal jobb minta note 3 csak ugye samsung.. meg kell fizetni, kocsiba is drágább a volkswagen mint pl egy seat, és ugyan az a kettő ha a seat azonos VW kategóriában nem jobb
2014. febr. 27. 19:07
 10/10 anonim válasza:

Azt tudod, hogy a g2-t nem lehet bővíteni sd kártyával?:/

Én is a 2 telefon közt vacilálok, de szerintem a note 3-at veszem meg, mert jobb a kamerája, mint elő-, mint hátlapi..:)+Ezt lehet bővíteni, és elvileg jó telefon.:D

Ha lehetne bővíteni a g2-t akkor lehet, hogy mégis azt választanám..:)

2014. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!