Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefonom feltöltött...

Ha a telefonom feltöltött 100%-ra és nem húzom ki, hanem úgy használom, ront az akksi állapotán?

Figyelt kérdés

Szóval nem akarom kihúzni, mert naponta kell töltenem és fontos lenne, hogy a holnapi nap nagy részét kibírja.


Ront a helyzeten az, ha gyakran így használom a telefont?



2014. márc. 9. 20:13
 1/4 anonim válasza:
Megáll a töltés 100% nál, ha csökken akkor megint tölt, de ezt te nem veszed észre. Szerintem ettől nem lesz rövidebb az élete.
2014. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:
nem ront rajta
2014. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szero87 válasza:
0%
Általában a Li ionos aksiknak nem tesz jót. Ilyenkor csökken az élettartam és a rendelkezésre állási idő is. A laptop gyártók külön felhívják erre a figyelmet. Fura, hogy a mobilüzletekben ezt elfelejtik.
2014. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 b95 ***** válasza:

Nem csökken az élettartam.

A Lítium akkuk kb. 1000 TELJES feltöltést bírnak ki gyengülés nélkül, ez azt jelenti, hogy ha 100 alkalommal tölt 1%-ot, akkor az 1 teljes feltöltésnek számít, vagyis semmiben nem tér el attól, mint ha egyszer teljesen feltöltötte volna, 0-ról 100-ra.

Márpedig ha teljesen fel van töltve, akkor mindig csak egy kicsit tölt. Meg persze olyan is létezik, hogy onnantól kezdve, hogy feltöltött az akku, a telefon békén hagyja, és a töltőről működik.

2014. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!