Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretnék mobiltelefont...

Szeretnék mobiltelefont vásárolni de nem tudok dönteni. Mindenképpen egy Nokia Lumia készüléket szeretnék de nem tudom hogy melyik legyen? Többi lent?

Figyelt kérdés
Fényképeznék vele viszonylag többet mint az átlag és sok zenét hallgatnék valamit e-bookot is olvasnék rajta. A telefont használtan fogom megvenni. Többi lent?. Szóval van kb 30000 ft-om a dologra. mindegyik típusra találtam ilyen árban olyat ami megfelelt. de dönteni nem tudok. Tipp?

2014. márc. 30. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Helló! Amit tudok neked írni az tapasztalat. Nekem a L610 6-7 napig bírta úgy, hogy ritkán telefonáltam vele. 4-5 napig úgy, hogy minden nap 20 percig zenét hallgattam. (munkahely, kajaszünet) Szép képeket lehet vele készíteni, bár az éjszakai vakus képek eléggé zajosak vele és 1 méteren belül kell lennie ahhoz, hogy a céltárgyat, személyt látni is akarod a képen. Lehet hozzá letölteni alkalmazást amivel lehet szerkesztgetni a képeket és több lehetőség közül lehet benne választani. Az app neve a kamera extrái.

Most egy L625-öm van. Ezzel sokkal szebb képeket tudok készíteni, mert ez is 5MP-es és vakus teló, de ez már full HD kamerája van. Viszont hasonló használatokkal mint amiket a L610-hez írtam töltés után 3-4 napot ír a következő töltésig és a kevés telefonálás mellett ez meg is marad. Ha közben filmet nézek rajta vagy zenét hallgatok 20 percig, akkor 2-3 nap. Persze mindezeket úgy, hogy 3G-re van állítva (a L625 tudja a 4G is, a L610 pedig E, vagy 3G, de ott is 3G használtam), wifi, BT és az adatforgalom csak akkor van bekapcsolva amikor kell. A L610 most a fiamnál van, aki "nyüstöli" wifi-in keresztül netezik, youtube-on filmet néz, játszik a telefonnal. Így egy hétvége alatt merül le, illetve tölteni kell, hogy ne merüljön le. Kb 20%-ig merül a 2 nap alatt. Minél nagyobb a kijelző, annál többet eszik a teló akksija. A L610-ben 1300 mAh-ás akksi van a L625-ben pedig beépített 2000mAh-ás akksi. Szóval, döntsd el, hogy melyik tényező fontosabb neked. A szebb képek (nappal szép képet készíthetsz a L610-el is), vagy hogy könnyebben tudj olvasni, mert nagyobb kijelzőn jobb a netezés olvasás, esetleg filmnézés. Sajnos a folyamatos zene hallgatásról (kb 6-7-8 orára gondolok) nem tudok nyilatkozni, de szerintem a L610-nél kb 2 napig bírja az akksi a L625 pedig szerintem ha aznap nem is de másnap mindenképp kell tölteni. A L610 WP7 a L625 pedig WP8-as ami kicsit többet tud. A BT-hoz nem kell külön alkalmazást letölteni, hogy képet vagy zenét tudjál átküldeni másnak, mert file-t vagy videót már nem tudsz küldeni. Bár az utóbbit a L625-tel sem lehet, csak nem kell hozzá külön progi. A L610-nél szerkeszteni kell a csengőhangot ha mp3-at akarsz beállítani. Nem lehet hosszabb 40mp-nél és nem lehet nagyobb 1M-nál. Erre is van egy progi amit le tudsz tölteni Csengőhang készítő néven. A L625-nél pedig az XP is felismeri az intéző és ott a csengőhangnak szánt mp3-at csak bemásolod a telefon Ringtone nevű mappájába és kész. Nem kell szerkesztgetni. A L625 bővíthető 64G micro SD-vel a L610 nem. Remélem nem felejtettem el semmit, ha még kérdésed van írj akár privit, vagy ide és ha gépnél leszek és felnézek az oldalra akkor válaszolok, ha tudok. Nagyjából a WP7 és a WP8 rendszerű összes Lumia között ilyen eltérések lehetnek. Üdv: L.

2014. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nokia Lumia 520 vagy 525 ennyi árért arany
2014. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ment a zöld!

Tulajdonképpen a 800 és a win 8asok között vacilálok. Ha nem találok megfelelőt akkor androidos lesz. Abból mit éri meg megvenni ?

2014. márc. 31. 23:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi rá a keret De szerintem Sony Xperia SP-t eddig csak jókat hallók róla
2014. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hoppá most olvastam 30 rá a keret akkor ezt a telefont vegyétek úgy hogy nem irtam le xD
2014. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom volt már e előtte más telód,de a windows phone egy csapás

Volt már ios,androidos mobilom is,most windowsos van,remélem minél hamarabb megszabadulhatok tőle és szerezhetek mást

Felhasználói élmény terén egy orbitális 0,és nagyon sok hasznos app nincsen rá amit a többi rendszernél alapnak tartottam

2014. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó milyen telód van?
2014. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lumia 720
2014. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és appon kivül még mi a hátrány a WP-n? tényleg neked fagyott már le? és akadozott-e?
2014. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leírtam hogy felhasználói élmény,kezelhetőség terén egy 0,és baromi sok fontos app nincs rá

Abban viszont igazad van hogy nem fagy,gördülékeny,mivel sokkal kisebb a rendszerigénye

De használj huzamosabb ideig egy iphonet,vagy egy jobb droidot,és azonnal látni fogod te is a különbséget

2014. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!