Mi az a bloatware?

Figyelt kérdés
Nexusoknál hallottam, hogy azoknak a rendszerükön nincs ilyen bloatware és azért ilyen jók. Mi ez?
2014. márc. 30. 20:17
 1/3 b95 ***** válasza:
100%

Az nem egy konkrét szoftver. :D

Arra a szoftverre mondják, amit teleraknak mindenféle funkcióval, ebből következően hatalmas méretű és lomha lesz. Ezt nevezik bloatware-nek. :D


A Samsung Galaxy-kra pl. tökéletesen ráillik ez a jelző, mivel ők aztán tényleg telerakják minden szir-szarral a rendszert.

A többi gyártó Androidját szerintem túlzás bloatware-nek nevezni.

2014. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SylwerStone ***** válasza:
47%

b95 +1

Teljesen jó leírás.

Kicsit megmosolyogtatott a kérdés megfogalmazása, de lehet azért mert járatos vagyok a témában. ;-)

2014. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Többféle jelentése is van, telefonoknál leginkább előretelepített alkalmazások, amiket sokszor nem is lehet letörölni (csak root után), és az esetek 90%-ban csak a helyet foglalják, a memóriát foglalják, és semmi hasznuk nincs.

Nexus-okon meg ugye vanilla Android van, azon kívül abszolút semmilyen más bloatware, amit akár hulladéknak is nevezhetünk. Pl. LG G2-n meg a Samsungokon a 16 gigás tárhelyből épphogy 8 gigát használhatsz fel szabadon, többin a bloatware foglalja a helyet.


És nem csak ez miatt jó a Nexus, ez csak plusz egy ok, ráadásul nem is a legfontosabb.

2014. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!