Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket ajánlanátok ezek...

-Jani- kérdése:

Melyiket ajánlanátok ezek közül első okoskának? (Nem gyakran cserélek telefont = kb 5 évente, nem vagyok nagy user = alap feladatokra. Telefonálás, fényképezés, netezés. ) Jelöltek: Navon Mizu M400; Sony Xperia E; BEEX M1D; LG E440 Optimus L4 II

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyiket sem, főleg a kínai vackokat. A sony és az lg is alsókategóriás hígfos. Minimum xperia m , ha jót akarsz és androidosat. A másik irány az olcsóbb lumia termékek felé vezet.
2014. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zakathol ***** válasza:

5 év az okostelefonoknál azért elég sok idő. Én semmiféleképpen sem az alsó szegmensből választanék telefont ilyen hosszú távra. Egyrészt a szoftveres támogatás is hamarabb szűnik meg a gyengébb készülékekre, másrészt általában az összeszerelési minőség/anyaghasználat is sokat számít hosszú távon.


Teljesen mindegy, hogy ez most az első vagy sokadik okostelefonod lesz, ezt a telefon nem tudja, és nem aszerint fog elromlani/vagy sem. :)


A lényeg, hogy bármilyen operációs rendszert is választasz inkább a felsőkategóriás készülékeket nézd ki. Ha nem vagy nagy "hacker" akkor én inkább a Lumiákat ajánlanám (windows phone) vagy egy iPhone-t (bár ez nyilván elég húzós árban). Az androidos készülékek között van amivel tornázni kell egy sort mire tényleg frankón használható lesz (a Samsung TouchWiz grafikus felületére pl sokan panaszkodnak)

2014. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég régi okostelefonom van, Alcatel OT 990, semmi baja, 2011-es évjáratú, szóval elég neked egy gyengébb is, olcsóbb is, ha nem vagy nagy telefon guru.
2014. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ravenaw válasza:
minimumegy 2magos 1GB ramos telefont mert 1magos 512MB ramos telefon az fél évig se fogja bírni
2014. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem a beex m1D olyanom van és egyszerűen imádom :),vagy a navon mizu M400 mert az is elég jó teló :) vagy az LG...de sony xperia e-t soha mert hulladék!! és nagyon mini!
2014. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Kaptam sok érvet pro és kontra, meglátjuk majd...
2014. ápr. 14. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem látok ilyesmit. Az se nem pro, se nem kontra érv, hogy valakinek van egy bizonyos készüléke, és az jó is lesz.


Ez meg már egyenesen nevetséges:

"elég neked egy gyengébb is, olcsóbb is, ha nem vagy nagy telefon guru."

2014. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pedig bizony vannak itt érvek melyek ellent mondanak egymásnak (pro-kontra?), igaz nem feltétlenül a kérdésre választ adva. Talán konkrétan egy válasz van, ami valóban a feltett kérdésre ad választ. Néhány általánosságban próbál egyfajta útmutató lenni a tárgykörben, de nem a kérdésre ad választ. A kérdésben szerepelnek típusok, hogy azok közül melyiket. Azonban van aki leírja, hogy egy 2x ennyit tudó (és 2x annyiba kerülő) kategória a jobb választás... Ez szinte mindenre igaz az életben, ha valami 2x drágább az általában jobb is. Tehát nem ad választ...


Kb olyan ez, mintha azt kérdeztem volna, hogy Suzuki Swift vagy Dacia Logan vagy Chevrolet Aveo? Erre jönne válaszként hogy VW Golf...

2014. ápr. 15. 10:27
 9/10 anonim válasza:

Sony xperia e: nagy fos kikapcsol beszelgeteskor...lefagy fél percet várok mire neadja a menüt.. Nagy fos

Navon mizu m400 2hónapja vettem...tökéletes..Nem laggol stb semmi probléma vele:)

2014. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kár, hogy annál még az xperia e is jobb... És szerencsére közel 5 hónapos kérdés, az idő alatt a kérdező úgyis vett TELFONT.
2014. júl. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!