Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont válasszam?...

Melyik telefont válasszam? Nokia vagy Sony? Lumia vagy Xperia? Windows Phone OP rendszer vagy Android?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, ez lesz az első okostelefonom!:D

Tehát nem nagyon értek hozzá, nem vagyok telefon megszállott sem, hogy más telefonját nyomogassam.

S nemtudom, hogy melyiket válasszam. Két márka név merült fel bennem, az egyik a Nokia másik a Sony.

A Nokia nagyon tetszik külsőleg, s a régebbi telefonokhoz viszonyitva, úgy gondolom, hogy megbízható, de sok helyen azt olvastam, hogy az OP rendszere nem az, sokat fagy, szaggat illetve többet van a szervízben mint a zsebben.

A Sony se néz ki rosszul, s róla jobb vélemény van talán.

Nem szeretnék rá sokat költeni, hisz első okostelefonom, lehet nem tetszik majd, ezért olcsóbb kategóriás telefont néztem ki magamnak.


LÉNYEG AKI NEM SZERET OLVASNI!:D

Xperia M vagy Lumia 620?

Esetleg Xperia SP/L vagy Lumia 625?



2014. ápr. 26. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Xperia SP
2014. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Xperia M

Lumia 625, Xperia L

Amúgy a Nokiákon a Windows Phone kicsit sem akad.

2014. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nokia Lumia 800
2014. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Lumia 800 hogy jön az 50-60 ezres telefonok közé? :D
2014. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

na akkor had gyomláljam ki a városi legendák által keltett tömeges elhülyülést


nemtudom kitől vagy kiktől hallottad hogy a nokiák többen vannak szervizben mint zsebben de ez sosem volt igaz


régen az egyik legnevesebb gyártó volt, a symbian után laza mélyrepülés de a wp rendszer ujra meghozta neki az áhított sikert

olyannyira hogy a rendszer a tesztek és visszajelzések alapján is stabilabb(nemakadnemfagy) megbízhatóbb kezelhetőbb mint az átlag androidos készülékek

még az apple-t is megszorongatja ezen a téren, az appstore is dinamikusan bővül, fejlődik de már most sem lehet rá panasz.


a sony mai telefonjainak gerincét a nyílt forráskódú android rendszer adja amit a telefonjaira optimalizál mostanság egyre nagyobb sikerrel.

de mivel droid, így a kötelező kompromisszumok közé tartozik az hogy meg kell barátkoznod a laggolásokkal esetleges fagyásokkal(nem napiszinten kell érteni, de megesik)

és a folyamatosan jelenlévő rendszerlassulással


első okostelefonnak a lumia 625-öt ajánlanám mert könnyebben tanulható (apum az androidjának kérte vissza az árát tőlem, de a mostani wp-jét kb 2 hét alatt megszokta)

könnyen kezelhető,egyszerű, zökkenőmentes felülettel dolgozik

nincsenek random ujraindulások,offkijelző miatt elmulasztott hívások egyebek

2014. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ismerősöktől hallottam, s olvastam itt neten több helyen, de nagyon megoszlik a vélemény, s nem lehet eldönteni, hogy melyik az igaz, míg meg nem tapasztalom.

Elsősorban igen nekm, a kezelhetőség lesz a fontos, hogy megtanuljam.

Mióta feltettem a kérdést a Lumia 625 kiesett, most a maradék három telefonon vacilálok.

2014. ápr. 26. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor az Xperia L.
2014. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos a te döntésed, te tudod de a választásodat ne ezekre az alaptalan pletykákra alapozd

Én a negyedik wp-s telefonomat használom most,nem azert cserelgettem mert elromlott vagy valami hanem mert mindig a jobbra vagytam de ez az en hulyesegem mert a legelso lumia 800-asom is kifogastalanul mukodik mai napig

Szervizt csak egyszer látott de akkor is azert mert egy jozan estemen 3x ejtettem el

A harmadikat olyan szerencsesen hogy a galeriarol a foldszintre es kipattant a kikelzoje

De meg csak el sem tort

Szervizben visszapattintották es azota is mukodik

2014. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nokiák még 1000 év múlva is működni fognak kb :D
2014. ápr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!