Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szidjátok az androidot?

Miért szidjátok az androidot?

Figyelt kérdés

Nekem kifejezetten tetszik (galaxy s4).

Nézegettem videókat, a következő telefonom szerintem marad androidos mert tetszik nem tudom mi bajotok van vele. Bár a gyártó tényleg más lesz, nem samsung ha csak nem jönnek ki valami nagyon jóval.


Aksi, űtésállóság, kamera a legfontosabb tényező.

A többi dolog mint zene lejátszó, GPS stb.. úgy is leszedhető!



2014. máj. 1. 03:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Mert nincs kiforrva,egyes alkalmazások lefagynak,nem válaszol "stb. Nincs olyan csoport aki..azt keresi hogy mik a hibák.

Az iosnál(apple) szó szerint agyon van tesztelve minden az utolsó részletekig ,minden segéd program,minden ami a telefonhoz kapcsolódó szolgáltatás létezik. Mind Hardveres,illetve szoftveres segéd.


nekem xperia Z van. Haveromnak iphone 4.

Az én telóm 3x erősebb hardveresen,DE MÉGIS az iphone-ja stabilabb nagyságrendekkel. Neki sosem fagy le. Az enyém igen.

Én most eredeti iphone-ról beszéltem.,és nem valami bóvli iphone-os klónról/másolatról

2014. máj. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát ên iphonet cseréltem Note 3 ra...mert fagyot...lassu volt...note 3 eddig hibatlan szep gyors semmi lag semmi fagyas...4 honapja nyuzom...:)
2014. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem Nexus 4 van, nem fagy, nem akad, és nem volt kikapcsolva már vagy 2 hónapja! Alsó kategóriás gyenge telefonok miatt alakul ki az androidról a rossz vélemény!
2014. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

"Hát ên iphonet cseréltem Note 3 ra...mert fagyot...lassu volt...note 3 eddig hibatlan szep gyors semmi lag semmi fagyas...4 honapja nyuzom...:)+


Azt tedd hozzá, hogy jailbraikelve volt. Nekem 4 éve van Iphoneom, és egyszer fagyott meg a telefon a gyári szoftverrel.

Jailbraikkel 2 naponta.

2014. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Android fan vagyok, ha az életem múlna rajta sem használnék iOS-t, de ettől függetlenül én is meg tudom érteni, hogy miért nem tetszik sokaknak.

Android mindenre elérhető, a 20 ezres kis szar Samsung-októl kezdve a legújabb Nexusokig mindenre, amiknek egy része szoftveresen tényleg hulladék, ez leginkább az összes alsókategóriás mobilra igaz. De ezektől tekintsünk el, ne hasonlítsunk egy 20 ezres Androidos mobilt egy 200 ezres iPhone-hoz, nézzük csak és kizárólag a felsőkategóriát.

Először is ott van a Nexus termékcsalád, ami az igazi Android, ha ezt nézzük, akkor mondhatni tökéletes az Android. Nem fagy, nem akad, a leggyorsabb az összes Androidos telefon közül, és akkor az áráról még nem is beszéltünk, amibe szintén a legjobb. Ha minden Androidos telefon a Nexusokhoz hasonló felhasználói élményt nyújtani, akkor nem hallanál soha olyat, hogy szar az Android.


De ezen kívül millió féle kinézetű, tudású, stabilitású, teljesítményű Android létezik. Máshogy néz ki az Android Samsung-on, Sony-n, HTC-n, és még sorolhatnám, és nem csak a kinézet, a teljesítmény, stabilitás és minden változik.

iPhone-ból mondhatni csak egy, de legalábbis nagyon kevés van, nem nehéz egy jó rendszert összehozni, Androidból egy millió van, és nem meglepő, ha ezek közül van pár rosszra sikerült.

Akik az Androidot fikázzák, azok a rossz telefonokat fikázzák. Ha valami működik úgy, ahogy annak kell, azt nem fogják fikázni (vagyis de, mert szinte mindenki tudatlan, de most ettől tekintsünk el).


Aztán ott vannak a fanboyok, akik csak azért fikáznak valamit, mert nekik más van.


Aztán ott vannak régről megmaradt pletykák, hogy lassú, fagy, stb. Ezek anno tényleg igazak voltak, de Android 4.0/4.1 után hatalmas változáson esett keresztül a droid, és a legtöbb pletyka már nem igaz rá, csak sokan még 2010 előtt élnek.


iOS sem tökéletes, bárki bármit mondhat, ott is előfordulhatnak összeomlások, fagyások, hülyeség lenne azt mondani, hogy ott sosincs ilyen, vagy azt mondani, hogy ott sokkal kevesebbszer van igaz.


Sokan lehet csak vettek egyszer egy Androidos telefont, ami pont szar volt, és aztán áttértek iOS-re, és "terjesztik az igét". De ha más Androidos telefonra tértek volna át, akkor is találtak volna jót, szóval az Androidot talán hiba egyként kezelni, amikor minden gyártónál másabb.

2014. máj. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem volt jailbrakelva....egy sima i5 volt gyari fugetlen..youtube facebook ebay paypal volt rajta meg home design jatek es lassu .... telefon...
2014. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Vannak akik vallási ügyet csinálnak az egészből.

Ezt jól látni az itteni és többi hozzászólásból is.

Csupán azért hazudnak, hogy a saját "igazukat" védjék. Persze vannak nagyon is átlátszó hazugságok. Ami már nagyon szánalmas.


Itthon hat féle rendszert is használunk. Win, Linux, OSX, Droid, iOS és persze WP is van.


Most , de csak a végén csak a mobil rendszerekre térek ki.

Ha megnézed minden rendszernek vannak elvakult fanjai akik vallásként tekintenek az egészre és vallási háborút folytatnak. Saját hazugságokat gyártanak, hogy az XY rendszer szar és csakis az ő általuk istenített az igazi a megváltó.

Ilyen hazugságok, mint amikor valaki olyannal jön, hogy X csúcskészülék fagyott nála, állandóan újraindult és hasonlók. Nagy ritkán van alapja, mert lehet, hogy kifogott valami hibás darabot. És főleg a régebbi droidos készülékekre igaz is volt. Ma is vannak akadások, de ami tény, hogy a droidos telefonokba sokszor jóval erősebb hw kell, hogy ugyanazt a teljesítményt hozza, mint egy iPhone vagy WP-s telefon. Ennek maga az android az oka.

Nincs ezzel semmi baj, addig amíg az elvakult fanboyokkal nem találkozol akik elkezdenek okoskodni, hogy az iphone vagy a wp-s telefonok szarok, mert az OK mindegy lényegtelen az ilyen ember úgyis megmagyarázza magának, hogy az miért szar és csakis az ő általa istenített rendszer az igazi. Aminek sokan még "szentélyt" is állítanak. Nem vicc nézd meg lehet androidos figurákat kapni amit van, hogy valaki szent grállként tisztel.

De ott vannak alma logót ragaszgatók is. ÉS már wp-nek is meg vannak a maga fanboyai.


A gond inkább ott van, hogy te kiket veszel észre. Mert amire koncentrálsz az felnagyítódik a szemedben. Ha elkezdesz figyelni a fikázókra, akkor hirtelen úgy fog tűnni, hogy húde sokan vannak.


Egy teljesen más témában figyeltem meg ezt. Semmi köze a mobilokhoz. Figyeltem a kommenteket és rájöttem, hogy az egész magyar interneten akik rendszeresen írkálnak és kritizálnak azok száma kb 25-30 fő. Nem több. De ha csak azokat a fórumokat olvassa valaki és nem figyel a részletekre, annak úgy tűnhet, hogy húde sokan vannak.


Ugyanez igaz a mobilokra is. Nézz fel a fórumokra és meg fogod látni, hogy pár nyomorulton kívül senkit sem érdekel a "melyik a jobb rendszer" téma.

A userek számához képest elenyésző az ő számuk. Ráadásul leginkább a kis tizenéves vérpistikék vívnak vérremenő csatákat a saját igazukért. Ők írnak ilyneket, hogy vettek egy 35-40e ft-os készüléket ami simán veri a csúcsmodelleket. Megmosolyogtatóak. Persze vannak közöttük felnőttek is.

Ezek az emberek ha idősebbek és felnőttek, akkor sok esetben komoly személyiségi problémával küzdenek, csak még ők maguk sem tudnak róla. A fiatalabbaknál inkább a menőzés faktor számít. Nekik is vannak problémáik főleg, hogy nincsenek nevelve meg a hormonok.


Meg persze ott van az internet névtelenségébe bújó fotelharcosok problémája is, meg a bezártságtól és elszigeteltségtől kialakuló személyiségi problémák. Aminek az egyik oka a facebook és a túlzásba vitt internetezés. De ez már egy társadalmi probléma nem megyek bele.


Most pedig a rendszerek.

Mindhárom rendszer laggol. Pont, ezen kár vitázni, aki mást mond az hazudik vagy nem veszi észre. Az elsők között vettem androidos telefont, azóta már több is volt, most is az van és már ki is néztem a következőt. Az még nagyon durván laggolt, a mostaniaknál ez már nem annyira szembetűnő. De az durva volt, hogy az egyik bevásárló központban egy neves gyártó tabletje még a home screen lapozásánál is akadt.

iOS-nél szintén tapasztalom a kisebb akadásokat. Pedig azért egy iPad 4 nem a régiek közül való. És már iOS6-tal is tapasztaltam néha. Pedig azt a rendszert ahhoz készítették.

A wp-nél időnként fullra kell formázni a telót, mert vannak vele gondok, aztán egy ideig megint jó.


Szóval nincs hibátlan rendszer, és mindhárom nagy mobilrendszernek vannak elvakult fanjai, akikkel te a legtöbbet találkozol. De hidd el ezek nagyon sokszor hazudnak csak azért, hogy a saját rendszerüket istenítsék. És a saját rendszerük hibáit, pedig egyáltalán nem veszik észre.

És nagyon kisebbségben vannak a valódi userek számához képest. Még az 1%-ot sem érik el szerintem.

2014. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Azért mert a rendszer nincs kiforrva akad,fagy ok nélkül leállnak alkalmazások. Itt a saját példám: Vettem egy Galaxy S3 minit mrrt elvileg egy "kicsi S3" és azt hittem jó lesz. Ez 1 éve volt most akad,fagy aegalapabb alkalmazásoknál is. Mehetek ujjat venni ráadásul már támogatás sincs rá mert a legtöbb androidos gyártó logikája hogy: "vedd meg a drágát vagy az újat vagy érd be a régivel". Szóval dióhéjban ezért.
2014. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki samsungot vesz, meg is érdemli, hogy szívjon vele. Haveromnak s3 van és már háromszor vitte szervízbe, mindig szar rajta valami. Nekem wayteq telefonom van gyári androiddal ( nem ilyen touchwizes fos, ami csak szívka az erőforrásokat feleslegesen) és még soha semmi baj nem volt vele. Nem a droid a rossz, hanem a gyártók telepakolják a trágyával, amitől aztán használhatatlan lesz.
2014. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha utána néztél volna, akkor láthattad volna, hogy az s3 mininek köze sincs e nevén kívül a nagy S3 hoz. A masik, nezd meg, hogy ezeket a telefonokat mikor dobták liacra, ugyanis ezek alapján kell telefont venni. Erre mondják azt, hogy User error... Ha meg valóban annyira zavar a rendszerből fakadó probléma, akkor húzz rá egy új romot. Ja nem vágod? Akkor ahelyett, hogy itt panaszkodsz tudnál olvasgatni fórumokat, hogy hogyan varázsold jobbá. Érdekes, hogy vannak még galaxy s2 tulajok akik már egy ideje nem gyári rendszert használnak. A készülék régebbi, hardverben szinte ugyan az. Mégis működik még rendesen.
2014. nov. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!