Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan ellenőrizhetem, hogy...

Hogyan ellenőrizhetem, hogy le van-e tiltva a telefon?

Figyelt kérdés
Pl. felhívom a szolgáltatót, hogy a telefon előfizetéses-e/van-e rajta tartozás, és IMEI szám alapján ezt meg tudná mondani? Csak attól félek, hogy lehet nem adna róla információt. Van rá más lehetőség? Neten szeretnék vásárolni telefont, és így a dolog egy kicsit rizikós(lehet hogy pl. egy hónap után letiltják a telefont). Persze kérhetem az eladótól a szolgáltatóval kötött szerződését, de ha ő is használtan vette, vagy esetleg nincsenek meg a papírjai akkor cseszhetem.:/
2014. jún. 3. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
úgy van, ahogy gondolod, csak az eredeti tulajdonos kérheti ki a szolgáltatótól az adatokat, tehát az lenne az egyetlen megoldás, ha közösen bemennétek az eladó féllel, és megnézitek. ha nem ő vette, akkor nyilván ez lehetetlen. más megoldás nem nagyon van, jól körül kell nézni, és ha esetleg lehetőséged van rá, inkább függetlent vegyél, és nincs ilyesmi gond. mondhatni egyébként is javallott adás-vételit írni az üzletről, letiltás elleni garival, 2 tanúval, de őszinténszólva a pénzt nem valószínű, hogy viszontlátod. esetleg gsm boltban vásárolva talán kicsit biztosabb ilyen esetben, nekem azt mondták múlt hónapban, mikor érdeklődtem eziránt, hogyha véletlenül mégis le lesz tiltva, cseregaranciát vállalnak rá.
2014. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a tulajdonos messze lakik tőlem(úgy néz ki csak messze találok normális állapotú telefont:), akkor valószínűleg nem megyek el vele a szolgáltatóhoz, mert az utazási költség lenne 10-20e ezer plusz költség. GSM boltokba drágábban adják a készülékeket, ezért is szeretnék neten vásárolni. Olvastam valahol, hogy neten is lehet ellenőrizni, hogy van-e valamilyen tartozás a telefonon, csak az IMEI számot kell beírni. De fogalmam sincs milyen weboldalon.
2014. jún. 3. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
tudtommal az ilyen oldalakon is csak azt lehet lekérni, milyen szolgáltatós, mást nem, hiszen ezek nem tartoznak 3. félre. tegnap vagy tegnapelőtt volt itt 1 hasonló kérdés, ahol szintén inkább megbízott az eladóban a kérdező, utánvéttel elkérte a telefont, majd mikor kibontotta, akkor lepődött csak meg, hogy az "újszerű, kifogástalan" telefon be van ázva, kijelzője betörve, és még le is volt kódolva. nem tudom, mennyit szánsz a telefonra, de mindenképp célszerű az utazásra azt a 5-10ezret rákölteni, minthogy bukj 50ezret, mint ahogy az említett másik kérdező is járt. sajnos ilyen a világ.
2014. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is az ehhez hasonlók miatt aggódom.:/ Az utána lévő jogi procedúrából vagy nem lenne semmi, vagy pedig évek múlva történne a visszatérítés...


Úgy néz ki tényleg az lesz, hogy el fogok utazni személyes átvétel miatt, vagy megnézem mennyibe kerül a telefon egy közeli használt telefon üzletben. Így valamennyivel drágábban fogok kijönni belőle, de legalább tudni fogom hogy milyen készüléket vásárolok. Köszi a válaszokat.

2014. jún. 3. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!