Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 1GB mobilnet egy hónapra...

1GB mobilnet egy hónapra milyennek számít?

Figyelt kérdés
Mondjuk youtube videókban vagy esetleg filmekben kifejezve.
2014. jún. 4. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Felejtős.. kevés

Viszont böngészésre, Opera minivel még sok is

2014. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 b95 ***** válasza:
100%

bizony.

stream-re kevés, böngészéshez meg egy kicsi sok is.

2014. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mennyitől lenne elég?
2014. jún. 4. 18:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Felhasználófüggő.

Ha hetente egy SD filmet megakarsz nézni, akkor is a 2 giga a minimum, de inkább 4-be fér csak bele.

Ha csak egy HD filmet megakarsz nézni, akkor korlátlan netről beszélünk, mert minden más gyakorlatlag kevésnek számít.


De egyszerűen le lehet tesztelni, wifin kersztül megnézel pár filmet/Youtube videót, és megnézed mennyit fogyasztott.

2014. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még nincsen meg, most akarom kiválasztani hogy melyik csomagot szeretném. Akkor a filmeket hagyjuk, 10 perces youtube videókban számolva havonta mennyit tudok megnézni 1GB nettel? (Nem tudom hogy az számít-e vagy sem de egy LG G2-es telefonon használnám.)
2014. jún. 4. 19:17
 6/14 b95 ***** válasza:
100%

alacsonyabb felbontás mellett már nagyjából elég hozzá az 1 GB, bár nem vagyok benne 100%.

teszteld le, hogy 1 videó mennyit visz le.


Még azt tudom ajánlani, hogy ha Androidos vagy, szedd le az Opera Max-ot!

2014. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 b95 ***** válasza:
ja tényleg, G2. akkor le tudod szedni a Max-ot. :D
2014. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az kevesebbet fogyaszt?
2014. jún. 4. 20:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, mivel az Opera szerverein keresztül megy át minden amit megnézel, és ott mondhatni "kidobják a felesleges részeket", és hozzád csak a kevesebb adatot küldik el.

Ebből te semmit sem veszel észre, csak kevesebb lesz az adatforgalmad.


Viszont már a Chrome is tud ilyet, és mivel én PC-n is Chrome-ot használok, ezért hasznosabb az a böngésző, meg amúgy is gyárilag rajta van, szóval a letöltéssel sem kell szarozni.

Nekem a Chrome így kb 40%-kal kevesebbet fogyaszt.


Hogy egy Youtube videó mennyit fogyaszt, azt most meg sem tudom tippelni, de mindjárt megnézek pár videót és megnézem mennyivel növelte az adatforgalmat, aztán majd visszaírok.

2014. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt megnéztem volna egy videót is, 62.11 megánál járt a Youtube alkalmzás fogyasztása.


Ezután megnéztem egy 5 perc 50 másodperces videót HD-ban, 121 megára kúszott fel, tehát kerekítve 6 perc = 120 mega, azaz egy perc 20 mega (persze lehetnek eltérések, de azért nem árt ennyivel számolni).


Ezután megnéztem ugyanezt a videót, de kikapcsoltam a HD-t, 121-ről 140 megára ment fel a forgalom, tehát 6 perc már csak 20 mega volt, durván 3,5 mega/perc.


Ez csak egy videó volt, így ezek a számok nincsenek kőbe vésve, de azért már lehet számolni velük.


1 gigába így kb 5 órányi SD felbontású Youtube férne bele, vagy 50 perc HD videó, viszont úgy számolj, hogy akkor Youtube-on kívül semmi más.

2014. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!