Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebay.com-ról szeretnék telefon...

Ebay.com-ról szeretnék telefont rendelni (itthon használnám T-mobilos kártyával) de néhány kifejezést nem értek a leírásban, mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Unlocked-nek kell lennie, hogy itthon is használjam, és, hogy a Verizon az nem jó csak a GSM. De többször láttam olyat, hogy Unlocked is, és Verizon/GSM is, a kettő nem zárja ki egymást?(nekem csak Unlocked GSM jó,vagy ha simán annyi van ott, hogy Unlocked az is?)Mit jelentenek,a Factory Unlocked,OEM,ESN,IMEI kifejezések?Köszönöm, ha valakinek van türelme végigolvasni, és válaszolni nagyon nagy segítség lenne!

2014. jún. 7. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ha ennek van jelentősége, valószínűleg LG Nexus 4-et veszek.
2014. jún. 7. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

OEM: original equipment manufacturer, magyarul röviden gyártó.

ESN: Electronic Serial Number, azaz elektronikus sorszám. Ez csak CDMA telefonoknál használt fogalom, ami itthon egyáltalán nem működik.

IMEI: [link]

Factory unlocked: ez az, amikor a gyártó/szolgáltató függetleníti a telefont, míg a sima unlocked azt jelenti, hogy utólag lett függetlenítve, ami egyébként USA-ba teljesen legális, szóval ez nem jelenti azt, hogy az átverés lenne (sok eladó sem tudja viszont a különbséget, így lehet pár factory unlocked is csak sima unlocked, vagy épp fordítva). Lényegében semmi különbség sincs a kettő között.


Ha valami unlocked, és mellette még Verizon-os is, na azzal megfogtál, ötletem sincs ez mitől lehet. Tudsz egy ilyet linkelni?

2014. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a választ,szerintem ilyen hasznos választ még nem kaptam ezen a honlapon :)

Itt egy olyan link pl,amit nem értek: [link]

Itt van, hogy GSM unlocked,és aztán, hogy Verizon,szal nekem ez így teljes sötétség:D De azt írja, hogy bárhol lehet használni, mégis ott van, hogy Verizon.

2014. jún. 10. 10:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja,és bocs a késői válaszért(ha még megnézed), csak nem voltam gép közelben :)
2014. jún. 10. 10:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt a telefont tudnám itthon használni? : [link]
2014. jún. 14. 11:47
 6/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Azzal számolj, hogy erre még rámegy az ÁFA meg a vám. A második linkednél fel is tüntetik.
2014. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én Amerikába rendelném meg(mivel szüleim kimennek oda,és elhoznák nekem),szóval a vám szerintem nem megy rá.Az ÁFA-t nem látom, hogy hol írja,kb mennyivel lesz úgy drágább?
2014. jún. 14. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!