Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy telenoros sim...

Flash! kérdése:

Vettem egy telenoros sim kártyát a postán, viszont nem működött, amíg telefonon keresztül nem aktiválták. De honnan tudják ők, hogy valaki az igazi adatait adja meg, nem valami légbőlkapott adatokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom majd a Telenor leellenőrzi, h létező személy adatit adták meg, azt ha nem, letiltják a kártyát a francba.
2014. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapsz egy levelet a megadott címre. Abban lesz egy kód ezt meg kell adnod. Ha nem teszed, tiltják.
2014. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó csak kíváncsi voltam, utolsó én ilyen levélről még életemben nem hallottam...
2014. jún. 15. 12:26
 4/5 anonim válasza:

Központi adatbázis alapján le lehet kérni az adataidat. Mindhárom mobilkommunikációs cég ezt csinálja. Tehát telefonon regisztrálod de pl 2 kereszneved van,1et adsz meg vajon honnan tudják hogy hoppá neked 2 van és kérdezik h van-e 2. keresztneved... esetleg címnél hogy utat montál de utca van a lakcímkártyán és rákérdeznek hogy biztos hogy út,nem esetleg utca? :DDD


(Telenorban dolgozom)

2014. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogyne :) Szép betegség lenne, ha a szolgáltató hozzáférne a közhiteles adatbázishoz a KEKKH-nál... A távközlési szolgáltató a saját adatbázisát és a távközlési szolgáltatók közös adatbázisát használja. A telefonon kötött szerződésnek meg pont azért levélben történik meg az ellenőrzése, hogy valóban az adott előfizető volt-e a szerződő. Mi van, ha én a szemed színét is tudom az összes szükséges és a KEKKH-ban szereplő adatod pontos ismerete mellett, és a telefonba azokat diktálom? :) Pont ezért megy levél, hogy más nevében, még az adatok ismeretében se tudj szerződést kötni...
2014. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!