Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kínából rendelt telefon után...

Kínából rendelt telefon után hogy megy a vám fizetés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Azért kérdem, mert rendeltünk 57ezer ft értékbe egy telefont mixeshop.com -ról, és úgy hallottam egy ismitől, hogy mostanság szinte mindent kibontanak ami 25 euró feletti..


Valaki rendelt ebbe az évbe telefont már? Mert állítólag nagyon szigorodtak a dolgok!


2014. jún. 16. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Áru megjön, vám "értékelhetőnek" találja, kapsz egy levelet, melyben adatokat kérnek be a termékről.

Már többször belefutottam (idén 2-ből 2*).

Ekkor:emailben elküldöm a rendelésazonosítót és az ahhoz tartozó banki fizetés képernyőmentését. Látható kinek, miért, mennyit fizettem. Megkapják a tarcking numbert is, így "találkozik" az eladó, az áru, a fizetett összeg.

Ezután kivetik a vámilletéket, 1500Ft, és az ÁFÁT ez 27%.

Postás jő, fizetem amit kell, árut ás bizonylatokat, vámHATÁROzatot átadja.

Ennyi...

2014. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem bontanak ki semmit általában, van technika, anélkül is sejtik mi van benne, tök mindegy mit írt rá kis távoli barátunk... Nekem egyet se bontottak ki, korábban se, pedig fizettem érte olykor.
2014. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
most már mindenre megy a vám ami telefon vagy hasonló
2014. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor visszamegyek németbe, kár volt hazajönnöm.Nemtudtam hogy már ezt is szigorították.. Itthoni bérekhez képest az embert ott húzzák ahol tudják úgy látom..


Köszönöm mindenki.

2014. jún. 17. 15:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Tehát akkor már nem éri meg kínából se telefont rendelni mert ráraknak mindent amit lehet..
2014. jún. 17. 15:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Nah hát ez nagyon fasza, tavaly nem egy telefont rendeltem a mixeshopról, és mindig átment a vámon, sose kellett semmit +ban fizetnem...
2014. jún. 17. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Mostanában nagyon úgy tűnik igen, rendeléskor kalkuláld be a rátéteket és ha még mindig jó vagy, rendelj.

Nyilván olyat választasz, ami megéri, de a garancia nagy kockázatával pénzben, időben.

Csak megbízható helyről és csak jó minőségű készüléket szabad venni, és csak olyat veszek, aminek nagy támogatottsága van, sok custom rommal.

Én a Jiayu családot preferálom, több is van a családban, kifogástalan minőségűek, nem vigyáztam, betört az érintőkijelző, már jön a pótalkatrész <10D.

Bármi megoldandó probléma van, találok rá megfelelő megoldást.

Én így teszek, de egyre megfontoltabban, beszerzési igényeim nagyrészt már kielégítve.

2014. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, 2 helyről rendelek ha rendelek..

Egyik a mixeshop, másik az etotalk.

alibaba az milyen? onnan még nem mertem rendelni, úgy hallottam olyasmi mint az ebay, hogy emberektől vásárolsz..


Nem mertem még onnan rendelni, tényleg így van?

Mert etotalk + mixeshop az cég, és közvetlen cégtől jön a cucc.. mixeshoptól már rendeltem, pl neo n003 -mat, egész jó telcsi, birja nincs vele bajunk..

2014. jún. 18. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!