Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon vásárláskor...

Használt telefon vásárláskor mire érdemes figyelni? IMEI számot hogy tudnám ellenőrizni ott a helyszínen (vásárlás előtt) hogy nem lopott-e?

Figyelt kérdés
Samsung d600e vásárlásán töröm a fejemet. Van vagyis csak volt egy ilyen telcsim (zárlatos lett), úgyhogy a működésével tisztában vagyok, de még eddig soha nem vettem használt telefont (csak két telefonom volt eddig). Használtan kaphatok hozzá dokumentumokat? Vagyis, a garancia levelet, meg hogy a kereskedő kitől is vásárolta? Ezt azért kérdem, mert egyik ismerősöm laptopot vásárolt, és azon megvolt az eredeti vevő neve. Telefonoknál is divat ez még? Imei számot hogyan tudnám leellenőrizni még a vásárlás előtt, hogy nem feketelistás? Van-e valamilyen elérhető lista a neten? Garanciát mennyire szoktak adni a kereskedők? Napok, hetek, hónapok? És általában hogyan? Levásárolható, vagy pénz visszafizetéses a dolog?
2010. jan. 5. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az IMEI számot minden telefonon a *#06# kombinációval lehet megnézni. Ha ezzel felhívod a szolgáltatódat, meg tudod kérdezni, hogy "feketelistás"-e? Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lopott, de legalább számlát kell, hogy kapjál az eladótól.
2010. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
www.vatera.hu nézd meg.Olcsóbb tulajdonostól venni,mint kereskedőtől.Ami az IMEI számot illeti,ha lopott(tőlem már loptak el telefont)a szolgáltatónál le lehet tiltatni,de akkor egyáltalán nem fogad el kártyát nem lehet hívást indítani róla.El lehet dobni.Ha nincs bejelentve használható.Számlát meg nem a telefon alapján küldik ki hanem a SIM kártya szerint
2010. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nocsak:) Nagyon szerethetted azt a telefont:) Amúgy vedd ki az akkut,ha nem akarod hogy tényleg végleg tönkremenjen. Mobilboltokban adásvételi szerződés kapsz,amiben az eladó(bolt) kijelenti hogy a készülék nem lopott,per és tehermentes,tulajdonjogával szabadon rendelkezik,továbbá nem letiltott...garancia? hát,azt boltja válogatja...valaki 3 napot ad,valaki hónapokat...Papírokat,tartozékokat ilyesmit csak azt adják,amit ők is kaptak attól a személytől akitől vették. A Vatera is jó ötlet,de meg kell nézni kitől veszed...
2010. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

23:19

Kis szemfüles! :) Igen, nagyon megszerettem, mert az előző telefonhoz képest sok mindent tudott. Vidéki vagyok, de amikor Pesten jártam elég volt letöltenem egy térképet, és rögtön -2kg-val kevesebb volt a táskám :))) Nem kellett írogatnom a menetrendet sem, csupán átmásolni rá...jó pár filmet néztem meg rajta utazás közben :)) az albiban meg össze tudtam kapcsolni a TV-vel is...ráadásul kihúzott a pácból, mikor a fősulin prezentációt kellett tartani (pps), és nem kaptam meg (kölcsönbe ígért -elkeverték az előjegyzést) a projektort, csak elég volt összekötni a TV-vel és rögtön meg is tartottam arról - ergo nem kellett többet kuncsorogni :))))... szótárprogramokat is találtam már hozzá, úgyhogy tényleg megszerettem, annak ellenére hogy az elején küzdenem kellett a telepítéssel, de hát mindenkinek vannak hibái, mint nekem is :))) így még jobban hozzám nőtt :)))

Tegnapig egy rizses befőttes üvegben pihent, az aksit persze már az első nap sem raktam vissza. tegnap megnéztem egy videót a szétszerelésről, így szétkaptam, most úgy van az üvegben (remélem pár nap múlva még emlékszem a sorrendre) :))) Sajnos tegnap még nem működött :( Az egyik barátom már azzal heccelt, hogy felveszi, mit szenvedek a telefonnal (szétszerelés, utánajárás, keresgélés) és elküldi a Samsungnak, biztosan megszánnának és hozzám vágnának egyet :)))) Jelenleg az ultrahangos mosón gondolkodom :)

2010. jan. 9. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!