Lumia 820 vagy 920?

Figyelt kérdés

melyik a jobb? ti melyiket vennétek inkább? használt telóban gondolkodok, az ára már számomra elfogadható mindkettőnek s még csökkenni fog 1-2 hónapon belül :)


920 hátránya: nem bővíthető, nem amoled, 180gramm

820 hátránya: gyenge felbontás, kamerája nem stabilizátoros


-akkuban is különböznek, 2000mah vs 1650, viszont a kijelző eltérése miatt az üzemidő nagyjából megegyezik



2014. júl. 9. 17:29
 1/2 Krill válasza:

Kollégámnak 920-asa van nekem 820-as.

Ha fotózni akarsz akkor 920, de a 820-as fotós képessége sem rossz, ha nem fő szempont akkor elég is.

Képernyő felbontás...egy tenyérnyi vackon? Komolyan? Ez csak marketing marhaság, tökéletesen élvezhető és használható mindkét telefon képminősége, filmnézésnél is.


Én azért vettem 820-asat, mert egy kisebb méretű telefon kellet, a 920-ast túl nagynak éreztem. Kollégám meg fényképezőgép helyett is vette.


Akkuja szerintem a 820-asnak tartósabb. Kolléga takarékos üzemmódban használja, nekem meg minden marhaság be van rajta kapcsolva és így is kibír 20-22 órát átlagos használat mellet...persze ha komolyan hajtom akkor pár óra alatt is lemerülhet :)


Ja és egy komoly hibája van szerintem a 820-asnak, nem tudom hogy a 920-as vagy a többi Lumia csinálja e, de GPS, vagy 3D játék közben eszméletlen módon melegszik, és ha túlmelegszik, akkor letiltja a töltő áramot, azaz ilyenkor kizárólag akkuról megy...amíg le nem merül, hiába van rádugva a töltő. Én mondjuk vezeték nélküli töltővel használom, de azzal is ugyan ezt csinálja.


Ez elsősorban akkor kellemetlen amikor tűző nap is melegíti a kocsiban, vagyis nyáron, de amúgy ha nincs meleg, akkor azért szinten tartja.


Ezt leszámítva nagyon jó telefonok. Nem egy androidos felkapott, minden hülyeség van rá, telefon, de szerintem használhatóbb, és ami kell azért itt is megvan, a Microsoft, vagy a Nokia kiadásában.

2014. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ, sokat segítettél, viszont azt hiszem, hogy úgy fogok tudni választani, hogyha bemegyek egy mediamarktba, ahol van még mindkét kütyü kiállítva, és kézbefogom, eljátszok velük kicsit...jól mondod, fontos az ergonómia is, utálom ha egy hüvelykujjal nem tudom átérni a telót

-ma ahol voltam-ott csak 920-as volt...meg alatta egy 1320-as :D ...nah az után kébe véve nem is olyan nagy a 920, se nem tűnt nehéznek, meggyőzött egyelőre!, viszont ha van ott egy 820-as is, akkor meg lehet nem tudtam volna mérlegelni melyik a jobb :)

2014. júl. 11. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!