Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudnak gyártani...

Miért nem tudnak gyártani olyan fülhallgatót, ami illeszkedik a fülbe?

Figyelt kérdés
Ha már kitalálták a kisméretű fülhallgatót, miért nem tudnak gyártani használhatót? (Persze azt sem értem, hogy miért 10 ezer körüli az áruk, miközben egy mobiltelefont már 3 ezerért lehet venni.) Szóval a fülhallgatónak olyannak kellene lenni, hogy illeszkedjen a fülbe, nekem meg mindig kiesik a fülemből. Ezért nem tudok bluetoot-ot sem használni. Hol lehet kapni használható eszközöket?

2014. júl. 9. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Érdekes egy füled lehet. A legtöbb füles minden fülbe belemegy simán. Nem nyom, nem esik ki.
2014. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem megfelelőt választottál. Magyarországon is sokszázezren használják a bluetooth-os füleseket, és semmi bajuk vele.


A mobiltelefont ne keverd ide. Újonnan, kártyafüggetlenül sehol nem kapsz telefont 3000-ért, az hogy két év hűséggel mennyiért adják, tök mindegy.

2014. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, ezt sejtettem! Ez már megesett velem, mikor még a módszerváltás előtt cipőt vásároltam, olyan lapos volt mindegyik, mint a palacsinta, - állítólag olasz fazon, - azt mondta az eladó, hogy meg kellene műteni a lábamat. De mióta választék van, azóta nincs baj a lábammal. A fülhallgatókkal az a bajom, hogy egy nagy tányér van rajta, az meg nem megy a fülembe. Erre kellene egy olyan szilikongumit húzni, ami illeszkedik a fülbe. A mostani fülhallgatót a Nokia Lumia 625-höz adták, gondolták úgyis veszek egy másikat egy tizesért, ezt meg eldobom. De sajnos headsetben sem kaptam különbet. Semmi baja a fülemnek, csak arra gondoltam, hogy nem az emberi fülnek kellene alkalmazkodni, hanem a gyártónak. Ha az ágy rövid, akkor nem az ember lábából kell levágni, ha pedi hosszú, akkor nem az embert kell nyújtani. Ha olyan hallgató lenne, amit a hallójáratba, - legalábbis az elejébe bele lehetne dugni, mindjárt nem lenne problémám.

Rége a cipőket is úgy gyártották, hogy egyforma volt a job és a bal lábas, aztán észrevették, hogy ez így nem jó. Azóta szimmetrikusak a cipők. Talán a fölhallgatók esetén is eszébe jut a gyártónak, hogy megnézze a saját fülét.

2014. júl. 9. 18:45
 4/9 A kérdező kommentje:
#2/3-nak. Azért egy fülhallgatóért 10 rugó igencsak pofátlanság. Ez nem a gyártó sara, hanem a kapzsi kereskedőé.
2014. júl. 9. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem pofátlanság, ennyi az ára.

Meggyőzni nem akarlak, neked az autópályán mind a tízezer hülye szembe jön. Legyen igazad.

Nekem a Plantronics fülesekkel semmi bajom nincs, egész nap a fülemben van ha vezetek, nem esik ki. Észre sem veszem, mert csak 9 gramm. De sok más ember fülében is látok minőségi füleseket, nekik sem akar kiesni. Szerintem ez a kákán csomót keresés esete. Ami nem baj, mert senkinek sem ártasz vele, kizárólag saját magadnak.


Ja, a Plantronics multipontos fülesem 18 000 Ft volt, és nem sokalltam érte. Előtte volt névtelen kényelmetlen vacak 5000-ért, de pont a kényelmetlensége miatt nem volt használható.

A Plantronics gondolt a "szar, mert kiesik a fülemből" emberekre is: ha kell, fel lehet pattintani rá egy átlátszó műanyag fülecskét, amit a fülkagyló mögé lehet hajtani, akkor sem esik ki, ha azt akarod hogy kiessen:


[link]


Látható, hogy van neki egy nem nagy tányérja, erre fel lehet húzni egy elképesztően puha szilikon burkolatot egy "U"-alakú kinövéssel, ami illeszkedik a fül alakjához. Ez utóbbi szilikon 3 féle méretben jár hozzá, valamelyik méret biztos hó mindenkinek. Másrészt látszik a képen a felpattintható kis kengyel is, ami gátolja a kiesést. Egy szemüvegszár mellett sem lehet észrevenni, nem nyom, nem dörzsöl.


A szilikon betét ezen a képen jobban látszik:

[link]

2014. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval a problémákat te magad keresed, gyártod, fokozod magadnak. AZ a többmillió ember nem lehet hülye, aki nap mint nap használja, és ök sem a fülüket szabatták át a fülesükhöz.

A választás rajtad áll, meg akarod oldani a problémádat, vagy az idők végezetéig akarsz pörögni rajta a szánalmas hasonlataiddal az ágy hosszával és hasonló hülyeségekkel.


Ne adj igazat, mert nekem olyanom már van....

2014. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6#6-nak

"AZ a többmillió ember nem lehet hülye, aki nap mint nap használja, és ök sem a fülüket szabatták át a fülesükhöz."


Sajnos, ebben nincs igazad. (de én sem fogom a fülemet átszabatni)

Mennyi idő kellett ahhoz, hogy ne két egyforma cipőt gyártsanak, hanem jobb és ballábasat. Sajnos, rengeteg olyan dolgot használunk, ami nem ergonomikus. Az ára? Csak attól a pici szilikongumi füldugótól - aminek a költsége rossz esetben 200Ft - el lehet adni tízszeres árért. Másik példa: Hol lehet kapni balkezes ollót? (én ugyan jobbkezes vagyok, de aki balkezes, annak kényelmetlen. A körmömet magam vágom, de ott is probléma, hogy a körömvágó olló jobbkezes, de a jobb kezemről csak bal kézzel tudom levágni a körmömet.)

Az a szemlélet, hogy minden jó úgy ahogy van, az " ülünk a langyos vízben, ne mozogj, mert hullámzik" tipikus esete. Soha nem haladhatott volna az emberiség, ha nem lettek volna újítók, gondolkodók, akik mindig jobbat akartak kitalálni. Nem csoda, hogy az első varrógépeket összetörték, (igaz, az a munkanélküliség félelme miatt történt) Az első gőzmozdonyt a sátán művének tartották, Gordano Brunót meg megégették, mert olyasmire merészelt gondolni, ami másnak magas volt. (nem hasonlítom magamat hozzá!!) Azért van az ember agya, hogy mindig gondolkozzon a jobb megoldáson, nem pedig azért, hogy kitöltse a koponyáját. Ha az embernek megadatott az a csodálatos képessége, hogy újat alkosson, hogy eszközöket gyártson, akkor miért ne lehetne azon gondolkodni, hogy mit és hogyan lehet ergonomikusabbá tenni?

2014. júl. 11. 06:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocs az előző komment 6#7-nek szólt
2014. júl. 11. 06:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Menthetetlen vagy. RÉszemről befejeztem, bosszankodj az idők végezetéig.
2014. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!