Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit lehet tenni, ha a telefono...

Mit lehet tenni, ha a telefonom nem tud frissíteni már semmit sem, mert a belső tárhely megtelt? Ez nem volt mindig így, az elején pedig több minden volt rajt!

Figyelt kérdés
Időről időre jelezte, hogy csak tellik és tellik a belső tárhely. De hogy mivel? Pedig le volt tiltva a frissítés is! És szinte semmi sincs a telefonon!Csak a futás mérő programom, viber, egy élő háttér, messenger, facebook, office. A képek SD kártyára mennek!

2014. júl. 17. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Töltsd le a clean master-t a play-ból.
2014. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Le volt töltve, most töröltem, hátha akkor lesz egy kis hely, mert azzal sem volt jobb a helyzet! De hova tudnám elvinni? Egy telefon szervízben tudnak vele valamit csinálni?
2014. júl. 17. 15:45
 3/17 anonim ***** válasza:

A szervizben újratelepítenék, amivel veszik minden, mást nem nagyon csinálnának. Látatlanul én sem tudom megmondani, hogy mivel van tele, de én előszőr szétnéznék, hogy hol kevés a hely, mi foglalhatja, mit lehet vele tenni. Valószínűleg csak szemét, de ahhoz elég hosszú idő kell, hogy ennyi összejöjjön.

A beállítások/tárhelynél, két belső tárhelyet kellene találnod. Mind a kettő összes hely / elérhető adatát írd ide le, abból el tudom dönteni, melyik tárhelyre panaszkodik. (Külön van a rendszernek és az alkalmazásoknak és külön a felhasználói adatoknak, képeknek stb.)

2014. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
És nincs fájlkeződ, hogy megnézd mivel telik?
2014. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fájlkezelőm sajnos nincs! Azt is letöröltem már, hogy legyen hely!
2014. júl. 17. 17:54
 6/17 A kérdező kommentje:
Bementem a tárolóba, és ezeket látom: 1. összes hely: 754 MB, = Alkalmazások: 621 MB, Elérhető: 87,21MB / 2. Összes hely: 2,01GB=Alkalmazások: 45,41MB, Képek 174MB, Hang: 14MB, Elérhető 1,51GB. Remélem érthetően írtam le, és tudsz segíteni!
2014. júl. 17. 17:57
 7/17 anonim ***** válasza:

Érthető, még többet is írtál mint kértem. :)

Nem mostani telefon lehet, ezért ilyen kicsi a belső tároló. 800 MB lehet a rendszernek és az alkalmazásoknak, ami nem sok. Abból a tárolóból amihez hozzá tudsz férni fájlkezelővel, nem sok értelme van törölni, azon van elég hely (2 GB-ből 1,5 GB szabad). A másikhoz nem tudsz hozzáférni root nélkül, de onnan nem is nagyon van mit törölni, a rendszer stabilitását veszélyeztetné. Itt kevés a hely, 87 MB nem sok.

Adatot kell menteni (telefonköny, üzenetek és a szükséges alkalmazások) és újra kell telepíteni, így teljesen friss lesz a rendszer, nem lesz teli szeméttel. ...de csak egy ideig, ugyanis elég kevés a tárhely. A telefonon lévő képek és igazából bármi ami a 2 GB helyen van, megmaradnak érintetlenül.

Megcsinálnám, de biztos, hogy messze lakok. Neten keresztül is telepítettem már újra telefont, de ebben az esetben neked kell gondoskodnod a zárójelben felsoroltak mentéséről, amennyiben fontosak. Ha szervizbe viszed, akkor is.

2014. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!! Hogy kell menteni?
2014. júl. 17. 19:00
 9/17 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a MyPhoneExplorer nevű programmal. Működik kábelen és wifin keresztül is. Az üzeneteket és a telefonkönyvet ezzel biztosan le tudod menteni és később visszaállítani, én is ezt szoktam használni. Az alkalmazások mentéséhez a Titanium Backup nevű alkalmazást használom, de ez nálad nem opció, mivel root kell hozzá. Olyan alkamazást pedig nem ismerek ami root nélkül tudna menteni, de ettől még lehet, hogy van. De ha csak kevés alkalmazás van a telefonodon, akkor az alkalmazások mentése elhanyagolható. Felírod mi van a telefonon és mi ebből a szükséges és csak ezeket telepíted újra a Play-ről.
2014. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen át kell helyezni fájlkezelővel a képeket ami a belső tárhelyen maradt, aztán a többit ami nem kell töröld le.


Utána tedd vissza az appokat a teló tárhelyére.


Android - obb mappából is másolj át mindent az sd-re.


A többi az alkalmazások szemetéből maradt rajta, úgyhogy formázd a belső tárhelyet

2014. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!