Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy Sony Ericsson Xperia...

Gerymiller kérdése:

Van egy Sony Ericsson Xperia Arc S típusú telefonom, és vettem mellé egy Sony fejhallgatót. Van rá megoldás? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Amikor bedugom, azt írja ki, hogy nem támogatott tartozék! Nem lehetne valahogy "felokosítani" a telót, hogy elfogadja a fejest? Egyébként a fejhallgató, támogatja az androidot.

2014. júl. 18. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Root után ki kell törölni a unsupported headset notifier.apk (vagy hasonló nevű) alkalmazást, így már talán működni fog. Lehet, hogy a beállítások/alkalmazások/mind fülön is le tudod tiltani, az is elég lehet már.
2014. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a rootoláshoz nem konyítok, de megnéztem a beállításos módszert, és az sem elég neki :/
2014. júl. 19. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Mással működik a fejhallgató? Ha van rajta mikrofon akkor a bekötés lehet a probléma. Van 3 "tűs" csatalkozó és van 4 "tűs". Nem igazán tű ez, csak azt próbálom érzékeltetni, hogy a csatlakozón ilyen gyűrűk vannak, ezek pedig el vannak választva az előbbi esetben 2, az utóbbi esetben 3 gumi valamivel. Ezek ugye a különböző pólusok, a négy tűs vagy inkább gyűrűs esetében az egyik a mikrofon. A mikrofon bekötésére pedig két féle szabvány létezik, az egyikben másik helyen van a mikrofon csatlakozója mint a másikban, de nem tudom pontosan melyik gyűrű a mikrofoné, pedig utánanézhetnék. A telefon csatlakozója a régebbi, a fülhallgató pedig az újabb bekötéssel rendelkezik, ezért írja, hogy nem támogatott eszköz.

Erre egyes fórumok szerint egy 3 gyűrűs kis darab jack kábelt kell alkalmazni, így a mikrofon nem kimarad belőle, nem jelez a telefon hibát. Másnál működött, ha nem teljesen dugta a csatlakozóba a fülhallgatót, az utolsó gyűrűt kihagyta.

Viszont ha nincs mikrofon a fülhallgatón és három gyűrűs a csatlakozó, akkor feleslegesn írtam ennyit, nem ez a hiba.

2014. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

van mikrofon és háromgyűrűs :)

ha nem dugom be teljesen, akkor szól, de nagyon torz.. ha nem tolom be teljesen, elindítom a zenét, szól a bal oldal, a másik "kattog", ha ez után betolom teljesen, szól mind2, de nagyon torz...

2014. júl. 22. 17:55
 5/5 Vadász Viktor válasza:
Megoldottam! Nyomd be a mikrofon gombját a zsinóron miközben bedugod a telefonba a fülest és tartsd nyomva. Így a mikrofon miatt megkapja a jobb és bal érintkező is a földet és lám szól a fejhallgató. Én egy gyufaszálat tekertem szigetelőszalaggal körbe a gombon így nem kell nyomva tartanod. ;)
2017. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!