Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csúcskategóriás telefonok...

Csúcskategóriás telefonok közül melyiket érdemes jelenleg megvásárolni? Ár érték arányban gondolom. Minőség, megbízhatóság, tartozék választék stb. figyelembe vételével!

Figyelt kérdés
Persze jöhetnek a kérdések, hogy mire szeretném használni hogy milyen szempontból ajánljatok de nem kell túl görcsölni, azt szeretném tudni nyersen fogalmazva ki melyiket venné! Köszönöm! (Lg G3 vásárlás van tervben de tájékozódnék előbb)

2014. júl. 26. 14:24
 1/9 $triker ***** válasza:
89%

Hello!


Csúcskategória hmm, érdekes kifejezés de inkább maradjunk az "okostelefonok"-nál :DD


Amiket tudnék javasolni Iphone 5S & Samsung Galaxy S5 & LG G3 & HTC One M8.


Iphone az 2013 modell, az összes többi 2014-es.

Gyorsaságuk nem különbözik, tudásuk & kinézetük & méretük annál inkább.

Személy szerint én Iphone 5S és HTC One M8 között vacilálnék mivel csak ez a kettő rendelkezik fémvázzal ami szerintem egy hatalmas plusz. Tudásban kb megegyeznek, viszont a HTC 2x annyi ideig bírja a nagyobb akumulátor miatt, 2.4 inch-el nagyobb a kijelzője, így a telefon is baromi nagy.. A lehető legújabb technológiát képviseli jelenleg, hogyha a nagyság nem számít akkor a 4 közül mindenféle képpen a HTC A nyerő, de ez IOS VS Android és Kicsi VS Nagy méret párharca ;)

2014. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

"A lehető legújabb technológiát képviseli jelenleg"


Ez azért már túlzás, de természetesen ez nem azt jelenti, hogy a One M8 vagy a hardvere elavult/szar lenne, csak a Snapdragon 805 már átvette a legújabb/legerősebb helyet.


Jelenleg ezeket mondanám csúcskategóriásnak:

iPhone 5S, Nexus 5, HTC Oe M8, LG G3, LG G2, Galaxy S5, Note 3, Xperia Z2. Meg persze van még ezen kívül is pár (Xiaomi Mi4, OnePlus One, stb), de azok itthon nem igazán szerezhetőek be.

Ezek közül midegyiknek van valami előnye/hátránya.

Első lépésként el kéne döntened, hogy iOS vagy Android (most jut eszembe, WP8-as telefont nem is írtam, ha tetszik akkor az is jó, akármelyiket megveheted, nincs nagy különbség a modellek között). Ha iOS mellett döntöttél, akkor egyértelmű, hogy iPhone, ha Android mellett, akkor még több döntés vár rád.

Ár/érték arányban egyértelműen a Nexus 5 a legjobb. Lassan 1 éve jött ki, de még így is 99%-ban ugyanaz a hardver, ugyanúgy 1080p kijelző, meg még mindig ugyanúgy tartja magát, mint az újabb modellek, ráadásul megjelenésekor volt 350 dollár (míg az összes többi 6-700 dollártól indult), ami azóta tovább csökkent.

Olcsó ára ellenére semmiben sem szenved hiányt, szoftveresen A legjobb Androidos telefon, hisz a Google referenciakészüléke, és ő kapja meg elsőként és a legtovább a frissítéseket, hardveresen meg ahogy korábban is írtam tartja a lépést.


A legjobb "egyedi szoftver" címét már a HTC One M8 nyeri el. Teljesítmény, kinézet, minden terén a legjobb, ezen kívül a külseje gyönyörű fém, aksija jól bírja, minden jó, kivéve a kameráját, ami elég kiábrándító.


LG G3 a jelenlegi legújabb, jó telefon, de a kijelzője már túl magas felbontású, több hátránnyal jár, mint előnnyel, így nem igazán venném meg.

LG G2 nagyjából ugyanaz, mint a G3, csak az alacsonyabb felbontású kijelző miatt (ami még mindig fullHD) jobban bírja a hardver, hátránya G3-hoz képest a külsejében adódik, az azért jobb a G3-ba.


Galaxy S5 szoftvere szimplán szar, teljesítménye sem valami jó, nagyon ronda is, bár ez szubjektív, és tele van bloatware-rel. Szerintem maga a telefon kinézete is ronda lett, de ez szintén szubjektív. Nem rossz telefon, hisz akkor nem vennék ennyien, de ha nekem fizetnének sem lenék képes TouchWiz-t használni.


Xperia Z2-ről túl sok különöset nem tudok mondani, jó telefon, jó kijelző, jó hardver, nagy aksi, stb, de ez a többi telefonról is elmondható. Szoftverbe van itt is a különbség, amelyik tetszik azt válasz.

2014. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
iphone 5s
2014. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen kihagytam a kérdésből hogy Androidos telefont szeretnék mindenképp így azt részesítem előnyben...
2014. júl. 27. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nincs mit válogatni. 170 ezerrel bemész egy boltba, és kérsz egy fehér SONY Z2-t.


Persze dokkolóval az igazi, mert az maga a tökély, és full kényelem.

2014. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nexus 5. 90 től lehet kapni normális helyeken, jó kamera, legjobb android, stabil és hosszú(több éves támogatás)
2014. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Xiaomit is be tudsz itthon is szerezni vagy akár az EU-ból is. Onnét jóval olcsóbban. Én Mi3-at rendeltem 72000-ért EU-ból. Még egy hét és Mi4-et is lehet kapni.

A fentiek közül a G3 és a Samu S4-5 is jó.

2014. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

G3!

Kicsit törékeny, de a "hiedelemmel" ellentétben nem laggol! Nem tudom ki honnan veszi ezt! Én tulaj vagyok és nagyon-nagyon néha van kis baki de annyi, a frissítéssel meg a kis baki is eltűnik!

Elég nagy de szokható!

2014. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt kéne valahogy felfogni, hogy a "csúcskategória" (a gyártók legújabb, aktuális modellje) SOSEM éri meg ár-érték arányban. Mindig az eggyel-kettővel régebbi készülék éri meg. Annyi plusszt meg sosem tesznek bele, hogy muszáj lenne megvenni mindig a legújabb modellt. Ez csak színtiszta divatmajomkodás.


Ha a régebbi telefonod meg lassú már, akkor töröld le róla a felesleges szrokat, csinálj egy rendszervisszaállítást és megint jó lesz.

Nincsen racionális ok a legújabb készülék megvásárlására.

2015. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!