Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobiltelefonban mi értelme...

Egy mobiltelefonban mi értelme van az előlapi kamerának és a wifinek?

Figyelt kérdés

A wifinek lehet talán nagyobb értelme, bár állítólag nem sok hely van, ahol ki lehet használni. Plázák, kávézók, ilyesmi helyek. Bár állítólag oda is valami jelszó kell, ha be akar lépni az ember /én nem tudom, mert az én telómban nincs wifi/.

Itthon nyilván gépen fogok netezni. Ha pedig használni akarom mondjuk a telefonon lévő GPS-t, akkor ahhoz meg ugye nem wifizik az ember, hanem az előfizetéses mobilnetet használja.



Az előlapi kamera értelmét meg pláne nem értem. 10 éve mekkora szám volt, hogy egyáltalán van kamera a mobiltelefonban. Ma pedig már ott tartunk, hogy előlapi és hátlapi kamera... De szerintem ez tök felesleges. Mi értelme 2 kamerának egy telefonon????



Ja, és ezeket nem kötekedésképpen kérdem, ugyanis tényleg nem tudom egyik értelmét se... A wifi még talán oké, de a kamera? Rejtély.



2014. júl. 26. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

wifi főleg külföldön szinte minden szórakozóhelyen, közintézményben, buszon stb ingyen van


de itthon is utaztam már ingyen wifis helyközi járattal, plázákban is ingyen van, Mekiben, Burgerben is


előlapi kamera meg videotelefonáláshoz van

2014. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát ja, maximum ilyen helyeken van értelme a wifinek.


Az előlapi kamera meg gondolom, akkor úgy működik, mint asztaligépnél/laptopnál a webkamera, mikor Skype-olsz valakivel...

2014. júl. 26. 14:59
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Baratnom telojan 3 kamera van:) Amugy en sem latom ertelmet a kameranak, de a wifi az okes... Ahol lakom szinte barmely reszen a varosnak lehet talalni wifi halozatokat.
2014. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én kicsit módosítom a véleményem. :D Így, hogy már tudom, hogy videótelefonálásra van az előlapi kamera, talán lehet némi értelme. Eddig azt hittem, hogy simán fényképezésre van, mint a hátsó. :D A 3. kamera viszont tényleg hülyeség... A hátsóval fényképezel/videózol, az elsővel videochatelsz. A 3. szerintem csak dísznek van ott. :D



Wifiről meg annyit, hogy legnagyobb értelme tényleg talán buszokon, vonatokon van. Utazás közben hogy lehessen netezni. De ez, hogy kajáldákban és plázákban is... Szerintem tök felesleges. Ha valaki kihasználja, akkor oké. De én nem sok értelmét látom. A Mekibe és a Burgerbe enni megyek, a plázába meg nézelődni, vásárolni. ha éppen valami netezhetnékem van, akkor arra a pár percre megteszi az előfizetéses mobilnet is.

Ez az egész szerintem azoknak lehetett kitalálva, akiknek még nyilvános helyeken /éttermek, plázák/ is csak az internet létezik és semmi más...

2014. júl. 26. 15:22
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
3D video es fenykep keszitese miatt van hatul 2 egyes telefonokon, de ez nagyon nem lett sikeres:)
2014. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem csodálom. Én a 3D-t még TV-nél is felesleges dolognak tartom, nemhogy egy mobiltelefonnál. Bár mobilnál állítólag már annak sincs értelme, hogy a kijelzője Full HD-s legyen... Gondolom, azért, mert mégiscsak egy telefon képernyőjéről beszélünk, ami sokkal kisebb, mint egy TV-é.
2014. júl. 26. 15:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Wifit elég sok helyen lehet itthon is használni. Én pl a házban, egyetemen, melóhelyen is tudom használni, és elég sok helyen van ingyenes jelszó nélküli, mekiben és plázákban például.


Előlapi kamera meg jól jön ha skype-on akarok videóbeszélgetést indítani.


Ma már akkora a piac hogy valamivel jobbnak kell lennie az egyik telónak a másiknál hogy el lehessen adni. És hidd el, annyi felesleges dolog van ma már a mobilokba hogy az előlapi kamera tök normális mellette.

2014. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ingyen wifi van otthon is, csak a bejövő netet kell osztani egy arra alkalmas modemmel..vétek nem kihasználni.


az előlapi kamera nagyon előnyös, ha példul híres ember mellett állok, és megengedi, hogy együtt fotózkodjunk...tartod a kis kezecskédben a masinát,és látod a képernyőn mikor, tökéletes az exponálás..


(a híres ember behelyettesíthető bárkivel, és akárhol...)


sajnos, vagy szerencsére számtalan tárgyról hisszük azt, hogy áááá.... ez sosem fog kelleni, tök hülyeség...


aztán eljön az idő, amikor bánjuk, hogy eddig nem volt..


ez bizony emberi tulajdonság... vannak tétovázók, és vannak akik együtt rohannak az idővel...


ezt úgy hívják, technikai evolúció

2014. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk már a TV is Wifis, a hűtőszekrény is.Megdöbbentő találmány.
2014. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ezt még most sem vágom. Oké, ha valaki annyira akar wifizgetni a plázában vagy akárhol, az tegye. De annak mi értelme, hogy valaki hazamegy, és az otthoni vezetékes internetét wifivel használja a mobiltelefonján keresztül??? Ha már otthon vagyok, akkor nem sokkal célszerűbb, ésszerűbb, logikusabb, praktikusabb és kényelmesebb a jó öreg számítógéppel netezni, billentyűzetet és egeret használva, semmint akármilyen hipermodern okostelefon miniatűr /egy számítógép monitorához képest mindenképp az/ kijelzőjén vakulni? Persze nyilván mindenki azt csinál otthon /is/, amit akar. Aki inkább netezget a mobiljával, mintsem kényelmesen géppel, hát egészségére. :) Bár én ezt soha nem fogom megérteni.



Egyébként technikai evolúció ide vagy oda, van egy bizonyos pont, amikor a tehcnikai újdonságok egy jórésze már értelmetlennek számít. Nyilván nem minden embernek, de nagyon soknak. És igenis vannak emberek, akik nem csak hogy gondolják, hogy bizonyos új dolgok már nem kellenek nekik, hanem ez valóban így is van. Nem kell nekik, mert feleslegesnek tartják. Például nekem van egy nagyon jó kis Nokia 5230-as telóm, ami nem mai darab, de tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Habár gondolkoztam rajta, hogy szeretnék egy modernebb telefont, de azt is csak amiatt, mert a jelenlegiben nincsen a fényképező mellett vaku, nincs benne előlapi kamera és nincs benne wifi sem. /Több magos processzor, Full HD kijelző, Full HD videofelbontás meg ilyenek nem érdekelnek egy MOBILTELEFONNÁL... Akkor már inkább vegyen az ember egy laptopot./

Aztán logikusan átgondoltam az egészet.

Vaku: sötétben való fényképezéshez való. Gyakorlatilag soha nincs szükségem arra, hogy sötétben csináljak fotókat. Szóval ez kiesett.

Előlapi kamera: aki annyira akar, az tud normális képet csinálni a hátlapival is, anélkül, hogy látná magát a kijelzőn fényképezés közben. Illetve ugye videotelefonálásra is való. Amit elég sanszos, hogy ha kedvem szottyan rá, hiába lenne ilyen telón, gyanús, hogy ugyanúgy számítógépen tenném továbbra is, webkamerával. Így ez is kiesett.

Wifi: Erről már elmondtam a véleményem. Otthon értelmetlen dolognak tartom használni mobiltelefonnal a netet, miközben van számítógép. Soha nem értettem a Smart TV-ket se... egy TV-be mi az istennek wifi??? TV-zni akarok egy TV-n és nem fészbúkozni. Ha pedig Youtube-os videókat akarok nézni a TV-n, akkor egy HDMI kábellel összekötöm a TV-t és a gépet /én így gépezek, gyakorlatilag a TV-m a monitorom/. Mi a francnak még külön wifi bele? Értelmetlen. Azt meg pláne nem értem, hogy egy hűtőszekrénybe minek wifi!? Mellesleg erről most hallok először, hogy van ilyen... Wifi nélkül nem hűt rendesen a hűtő, hogy az mindenképpen kelljen bele? :DDDD

A wifinek maximum otthontól távol van igazán értelme szerintem. Plázák, Mekik /húú, de utálom ezt a becézgetést :P :D/, Burger Kingek. Bár ma már szerintem az "okostelefonos" emberek nagy részének tuti hogy van netelőfizetése a mobilján. Az minek van, ha valaki a wifit használja? Oké, persze, aki wifizni akar, tegye nyugodtan. Viszont ha én elmegyek egy plázába vagy egy kajáldába, nem azért megyek oda, hogy a neten lógjak, hanem zabálni és nézelődni. Ha mégis netezni akarok, akkor arra a pár percre az előfizetéses mobilnetem is megteszi.


Visszatérve a telefonra. Ez a 3 dolog /vaku, előlapi kamera, wifi/ nincs a mostani telómban. Emiatt gondolkoztam rajta, hogy lecserélem. De mindezt úgy, hogy ettől függetlenül egyébként maximálisan meg vagyok a telefonommal elégedve és nagyon szeretem! Ráadásul tudom, hogy ha ezek a dolgok lennének is a telefonomban /tehát a wifi, a vaku és az előlapi kamera/, akkor se használnám ki őket. Fentebb felsoroltam, hogy miért. Szimplán azért meg minek vegyek egy modernebb készüléket, mert mindössze csak a tudat zavar, hogy ezekre nem képes a telóm? Értelmetlen...


Egyébként például az itthoni Evolve médialejátszómban van wifi, de egyáltalán nem használom. Mindössze csak filmnézésre. Mert arra való. Megnéztem ugyan, hogy hogy lehet vele internetezni. Nem rossz, nem rossz, de közelébe nem ér annak a kényelemnek, amit a számítógép biztosít...



Egyébként nem vagyok a technikai vívmányok ellen, mert szeretem az új dolgokat. Ugyanakkor tudok logikusan is gondolkodni és kiszűrni, mi az, ami felesleges. Legalábbis nekem. Az, hogy más kihasználja-e az új dolgokat, az ő dolga.

2014. júl. 28. 03:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!