Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 3 napon belül visszavihetem a...

3 napon belül visszavihetem a készüléket?

Figyelt kérdés
Kaptam egy okostelefont, viszont az ára min. 10e több volt, mintha interneten rendeltem volna. Visszavihetem 3 napon belül? Tegnapi a készülék. Gondolom valami indok kell hozzá. Semmi bajom a készülékkel, ilyet vennék ismét. Mivel nem én vettem, így nem volt elég alapos a vásárlás.
2014. júl. 28. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit vettél, honnnan és mennyibe került ?
2014. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem viheted vissza.

Ha egy üzletben vette, akitől kaptad, akkor is csak a készülék hibája esetén vihető vissza 3 napon belül.

Csak a webáruházban vásárolt, megtekintési, kipróbálási lehetőség nélkül vett termékekre vonatkozik az elállás joga, jó magyar szokás szerint sokan vissza is élnek vele. Vesznek egy printert, kinyomtatják a diplomamunkát vele, majd visszaviszik, hogy bocs, nem kell, és a boltnak vissza kell vennie... hülye jogalkotók...


Idézet egy cikkből:

forrás: [link]


"Nincs háromnapos szabály


Háromnapos pénzvisszafizetési garancia viszont nincs. Ez az elmélet annak ellenére tartja magát a köztudatban, hogy már tizenhét éve nem igaz, sőt eredeti formájában soha nem is volt az. Arról van szó, hogy ha három napon belül visszaviszünk egy terméket, a boltnak vissza kell adnia a pénzt. Ez viszont nem igaz: 1997-ig volt egy olyan szabály, hogy 8 napon belül vissza kell adnia a boltnak a termék árát, de ez már nem hatályos.

Nem érdekvédelmi, hanem érdekeket érvényesítő szervezet


Önök sem látják a különbséget? A Magyar Kereskedelmi- és Iparkamarát azért kerestük meg, mert a honlapjuk szerint a vállalkozások érdekeit óvják, ezért a véleményük releváns lehet a webshopokat hátrányosan érintő új szabállyal kapcsolatban.


Ezt megírtuk nekik is, de a válaszukat egyből azzal kezdték, hogy „a levelében írottaktól eltérően a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara sem a kereskedők, sem a gazdaság más, kiragadott szereplői vonatkozásában nem minősül érdekvédelmi szervezetnek.” Majd azzal folytatták, hogy „a gazdasági kamarák feladata az, hogy működésükkel előmozdítsák ... a gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését.”


A mostani szabály, ami ehhez hasonló, csak a tízezer forintnál drágább műszaki termékekre vonatkozik, de azokra is csak akkor, ha hibásak. Ha a termék hibás és három munkanapon belül visszamegyünk a boltba, akkor mindenképpen ki kell cserélniük azt, nem ajánlhatnak javítást helyette. Erről a tévhitről 2010-ben még a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság is külön közleményt adott ki."

2014. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Concorde Smartphone 5001 a telefon, tescoban vásárolt 51-ért. Független, dualsimes. Nagyon jó készülék, csak az ára nem mindegy.
2014. júl. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!