Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy Sony xperia z1 compact...

Dante199 kérdése:

Van egy Sony xperia z1 compact telefonom és azt akarom kérdezni hogy hogyan működik ez a helyalapú WIFI funkció?

Figyelt kérdés
Lehet hogy én használom rosszul de amikor a WIFI hálózat közelébe érek akkor nem kapcsol be csak nagyon ritkán.
2014. aug. 5. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is z1 minim van.Nme lehet hogy csak szimplán gyenge a jel erőssége?
2014. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hinném mert valamikor akkor se jó amikor abba a szobába vagyok ahol a WIFI van.
2014. aug. 5. 01:03
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A helyalapú WIFI funkció alapja, hogy ha valahol használtál és mentettél egy wifi- csatlakozási pontot, akkor ahhoz a teló eltárol egy helyadatot és ha legközelebb ott jársz, akkor automatikusan bekapcsolja a wifidet, hogy csatlakozhasson.

Ehhez szükséges, hogy a teló tudja, hol vagy. Ha pl. a GPS-ed ki van kapcsolva, akkor a teló csak a GSM-torony infókról tud tájékozódni és esetleg pontatlan, vagy fogalma sincs, hol vagy, így nem fogja bekapcsolni a wifidet.

De mindennek akkor van csak értelme, ha alapból akkuspórolás miatt kikapcsolva tartod a wifit és ez a szolgáltatás csak annyit csinál, hogy ha ott vagy, bekapcsolja a wifit, semmi mást nem tesz. A bekapcsolt wifivel esetlegesen fennálló csatlakozási problémádnak ehhez semmi köze nincs.

2014. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!