Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 520, vagy Acer...

Nokia Lumia 520, vagy Acer liquid z4?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok? És miért?:)
2014. aug. 6. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Java részben 2 hasonló telefont választottál ki magadnak.

Én személy szerint Android párti vagyok de ezt az acert nem venném meg, ugyanis csak 512 mb ramot pakkoltak bele ami nem bővíthető.

Továbbá az Acer maga egy márka de nem garancia a sikerre tehát lehet h szép és jó az első 10 percig aztán rádöbben az ember, hogy annyira képes lelassítani 1-2 appal h még egy hívást sem tudunk rajta felvenni (lásd Sony xperia sola).

Ha rám hallgatsz a Lumia 520-ast vedd meg. Nagyon bevált Windowsos okosmobilt sikerült kiadniuk a kezükből a fejlesztőknek.

Mivel a Windowsnak teljesen más a memória kezelő algoritmusa (ugyanis a nevéből eredően nem Unix algoritmusra épít) ezért az neked 60 telepített alkalmazással is ugyanúgy fog működni mint 10 telepített appal.

Több ismerősömnek is az van ők meg vannak vele elégedve, egyedüli hátulütője, hogy nem tudsz olyan appokat telepíteni amiket amúgy úgyse használnál, hacsak nem vagy rendszergazda :-)

2014. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hmm. Köszönöm, ez elég kielégítő válasz volt..

Én is így gondolom.. Szép az acer, meg ránézésre erősebb is, de ki a megmondója, hogy egy hét után használható-e még? :)

Köszönöm!

2014. aug. 6. 23:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lumia 525 még jobb választás lenne :P, vagy az már túl drága? Amúgy alsó kategóriában én mindenkinek csak lumiát tudok ajánlani mivel a windows sokkal jobban fut alsó kategórián mint az android.
2014. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az már drága! :)

Nekem csak annyiban szimpatikusabb az acer, hogy szebb képet csinál, és van benne vaku. Valamint szerintem szebb a külső.


A nokia viszont gyorsabb, szebb a kijelzője.. Áhh tényleg nem tudok választani. :D

2014. aug. 7. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha ebayon néznél 62O ast? Kijönne újan szerintem olyan 28.OOO ből mindenestől. Annak van vakuja és előlapi kamerája is, szóval mindene ami az 52O ból hiányzik, vagy használtak között is keresgélhetnél, de én alsó kategóriában semmiképp nem ajánlom az androidot.
2014. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eltelt egy hónap, felteszem, már döntöttél azóta. Azért elmondom én is a véleményemet. Számomra is tetszetősebb volt az Acer, emellett is tettem le a voksomat, noha nem voltam és nem vagyok kibékülve az Android rendszerrel. A Windows Phone sokkal szimpatikusabb, szerintem átláthatóbb és kezelhetőbb, (bár a 8.1 verzió még nem nőtte ki a gyerekbetegségeit). Azonban sajnos a szemem már nem a régi és a Windows telefonok egyik hátránya, hogy a névjegyekben a telefonszámok szinte olvashatatlanul aprók. Ezen állítani nem lehet, így nálam sajnos szóba sem jöhetett, hogy újra ilyen oprendszeres készüléket vegyek. Az 520-ra egyébként sokan panaszkodnak valamiért. Természetesen olyanokra gondolok, akik használják, sosem vettem komolyan azokat a véleményeket, melyek csak valami belső ellenérzésből táplálkoztak, tapasztalat nélkül.

Szóval annak ellenére, hogy egyébként szimpatikusnak találtam a Windows Phone rendszert és szerintem fényévekkel stabilabb, mint az Android, kénytelen voltam váltani. Más lehetőség nemigen maradt, az Apple nem az én pénztárcámhoz igazította az árait. És ha már Android, olyan gyártót kerestem, amelyiknek van neve, tapasztalata, ugyanakkor nem tonnaszámra tolja ki évente az egymástól már szinte alig különböző készülékeit és a legkevésbé sem fordít figyelmet arra, hogy optimalizálja az oprendszert a készülékekre. Az S betűs koreai gyártó, például nálam többek közt ezért sem merült fel, mint lehetőség. Az acer egy elég jól átgondolt és jól felépített készüléket rakott össze. Masszív, jó az anyaghasználat. Valóban szebb képeket csinál, mint az 520, nálam a vaku kimondottan plusz pont, hiszen zseblámpaként is rengeteget használom. Munkaeszköz a telefon, ebből következik, hogy nem használom játékra, irodai alkalmazásokat futtatok rajta az alapvető funkcióján, a telefonáláson kívül. Jó szívvel merem ajánlani.

2014. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!