Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z beázott?

Gigi198 kérdése:

Sony Xperia Z beázott?

Figyelt kérdés

Vízben volt a telefon, előtte minden kupakot bezártam.

Azt vettem észre h a kamerán és a vakún belülről vízcseppek vannak, az egész párás. A telefon bal alsó képernyőjén mintha egy csík lenne a víztől. Ellenőriztem a kupakokat a headsetnél rózsaszínes lett a fehér csík. Most mit tegyek? Kitettem a napra. Jó lesz magától? vagy vigyem szervízbe?



2014. aug. 7. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha van pénzed, viheted szervízbe, gariban úgyse csinálják meg. napra meg ne tedd ki, mert csak mégjobban bepárásodik, és nagyobb kárt okoz...
2014. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kb mennyibe kerülne?
2014. aug. 7. 14:43
 3/15 A kérdező kommentje:
minden tökéletesen működik, csak a kamera víz cseppes, meg a z a csík van rajta a képernyőn :S
2014. aug. 7. 14:46
 4/15 anonim ***** válasza:
most még lehet, hogy tökéletes. majd ha elkezd belül oxidálódni az alaplap, lehet 2 hét múlva simán kikapcsol, és annyi neki. kijelzőt azt igazából mindenképp cserélni lehet csak, az nyilván egy jó drága tétel.
2014. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem vízálló, csak nem pusztul el ha beleejted egy pocsolyába véletlen. Egy 10 éves gyereknek is van annyi esze hogy nem rakja a telefont a vízbe, csak hogy kipróbálja hogy vízálló e.
2014. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért az utolsó hozzászólótól megkérdezném hogyha nem azért vízálló hogy vízbe rakjuk akkor mért reklámozzák a naaaagy vízalatti fotókat?


Amúgy szedd darabokra s hajszárítóval fújd, Ebayon kapsz olcsón LCD t, ha ügyes vagy olcsón megjavítod az egészet magad ;), én ezt szoktam csinálni és általában bejön. Youtubon keresd meg a videót ahogy szétszedi, s az alapján csináld, szerintem szervizben úgyis annyit elkérnek hogy annyit lehet sajnos a telefon se ér, nekem a lumia 925 el sajnos ígz volt egy touch miatt..

2014. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ez magyar szokás, én egy külföldi fórumon se láttam olyan panaszt, hogy a vízállónak hirdetett sony telóját elküldték a garival érvénytelenítve, mert hogy hát azé ázott be, mert a vízzáró kupakok akkor sem voltak teljesen lezárva, akármennyire állítja a user. ha a z-z1c-z1-z2 tulajok összefognának, és egyben pert indítanának(már persze mielőtt tényleg meggyőződnek, hogy nem azon a részen történt a beázás, ahol a csatlakozók vannak), lehetne ezeknek tenni valamit, mert elég vicces ez tényleg, bár én még mindig azon vagyok, hogy ez úgy működik, mint a sávszélesség, hogy van egy maximum meghatározva, de legtöbbször sose lesz meg...arra jó ez, hogyha a parton valaki lefröcsköli, talán nem lesz baja.
2014. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
a kamera kiszáradt, de most meg nem kapcsol be a telefon, ma bevittem a szervizbe.
2014. aug. 8. 10:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Amúgy a testvéremnek egyszer elázott a telefonja, bevitte a szervizbe, ott azt mondták alaplapi hiba, s nem tudják megcsinálni, szétszedtem s kiderült hogy kiloptak belőle alkatrészeket.


De még mindig azzal vagyok el hogyha nem arra van hogy a medencée lubickoljunk a telefonnal akkor a sony mért ezzel reklámozza, hogy aztán ott pár hülye fotózgat a víz alatt??? Amúgy meg ha irreális összeget kér el a szervizes szerintem ne javítsd meg a telefont, vedd figyelembe hogy használtan mennyit ér, és annál többet ne költs rá, mert az LCD nagyon drága alkatrész sajnos, egyes telefonoknál olyan van hogy 90.000 ft......


De a telefonnak van egy szabványa pl IP57, ez meghatározza hogy mennyi időt bír ki mekkora mélységben, és azt tényleg könnyű bebizonyítani hogy nem a csatlakozónál folyt be a víz.... Elméletben tényleg ki kellene cseréljék

2014. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát remélem, hogy ki is fogják. a vízállósága miatt vettem meg 2 hete és most meg......
2014. aug. 8. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!