Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia z telon biztonságo...

Sony xperia z telon biztonságos frissíteni az androidot? 4.2.2-es van rajta.

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 08:36
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

Bemész az update center appba, az adni fogja (az azóta már 4.4.2) legfrissebb romot. Wifiről nyugodtan letöltheted és frissítheted. El fog vele szüttyögni vagy tíz percet.

Előfordulhat, hogy pár app nem fog vele működni (nekem spec. az enkórról beszerzett IGO lefagy, az Olive Office egy hónapig nem működött, most frissült és megy), mert az alkalmazás-frissítések nem mindig követik azonnal a romokat.

Ha ez az OTA frissítés neked valamiért nem megy, akkor a pc-re telepített PC Companion is gond nélkül tudja frissíteni, esetleges probléma esetén a Sony Update service pc-s alkalmazás meg fogja csinálni.

2014. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊😊

es nem fog meghalni tole a telom?

a szemelyes adataim megmaradnak?

2014. aug. 21. 09:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Es erdemes frissíteni?
2014. aug. 21. 09:48
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

A frissítés nem töröl semmit. Érdemes frissíteni, a 4.4 nagyon sok plusz funkciót tartalmaz. Egyetlen iszonyatos baromsága a törlési és cut-paste korlátozások tömkelege, pl. az SD-re fotózott képeket nem tudod telóról törölni, csak USB-n át, pc-re dugva.

Csak pozitív példaként, a kameránál az effekteket már nem csak fotóra, hanem videóra is tudod használni, sőt plusz effektek tölthetők le, a képfelbontásoknál behozták pluszban, hogy 4:3 és 16:9 változatot is állíthatsz mindenből. Bővültek a telefonkönyv szolgáltatásai is, meg még annyi apró plusz került bele, hogy el sem lehet sorolni.

2014. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Ja egyébként főzött rom telepítésre jelen felkészültséggel ne hagyd rábeszélni magad senkitől.

Én most ott tartok a Z-mmel és elsőre be is coptam vele, pedig van azért némi rutinom benne.

2014. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek és a normális válaszokat! 😊
2014. aug. 21. 15:29
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor wifiről vagy gépről frissítés?
2014. aug. 21. 15:31
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Wifis a legegyszerűbb.

Ha nem hajlandó, akkor jön a PC Companion.

2014. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy némi balfékeskedés után feltettem a 4.4-es Existenz főzött romot, most várom az első reboot végét, kiváncsi vagyok, milyen lesz.


...


No, megtörtént, a ROM első látásra Q jó és máris húzza magára az első OTA-s frissítést. :P

2014. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Báááh, baromi jó.

A gyári 4.4 összes hibája hiányzik belőle. Sajnos az alkalmazások költöztetése még mindig nem működik, ahhoz valószínűleg kernelcsere is kellene.

2014. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!