Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az mp4 filmezés kevésbé...

Az mp4 filmezés kevésbé meríti a telefonom mint a dvix?

Figyelt kérdés
Melyik az a formátum amibe hd vagy ahhoz közel jó minőségben tudok filmet nézni és a legkevésbé meríti a telefont? (4xhd)

2014. szept. 7. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmind1 mert a kijelző meríti elsősorban.
2014. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem így van mert a 4hxd 4 magos 1,5ghz proci kb 6x gyorsabban meríti a telóm mint a kijelző :D
2014. szept. 7. 21:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azt mem tudom hogy prociműveletbe melyik a legkevesebbet igénybe vevő formátum...
2014. szept. 7. 21:05
 4/7 Come back ***** válasza:
Már a kérdés nevetséges! Ugyanannyi "munkát kell elvégezni" tök mindegy milyen formátumú film lejátszásához 1 processornak, mint 4nek! Nem a formátum számít. Az első válaszolónak van igaza.
2014. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegy hogy hardveresen vagy szoftveresen dekódolja a film formátumát :) mert ügye hardveresen megoldja a grafikus chip de szoftveresen a proci pörög az miatt is... Én értem a saját kérdésem csak a választ nem tudom :D
2014. szept. 10. 19:21
 6/7 A kérdező kommentje:
A prociról meg annyit hogy mivel nagyobb teljesítményű van benne komolyabb műveleteket is el végez probléma nélkül cserébe eszi az áramot... Ezért kérdem hogy ha pl. van olyan formátum amit hardveresen dekódol a teló akkor melyik az mert tudom hogy azt "egyszerűbben" megoldja :)
2014. szept. 10. 19:25
 7/7 Come back ***** válasza:

Én a kérdés gyakorlati jellegét nem értem. 1. Ki az a hülye (Bocsánat!), aki kis méretű kijelzőn néz filmet? Ez tuti hogy pici a kijelzője, mert ha nagyobb, akkor nagyobb akkumulátort is kapna (lásd Note 2, 3, és 4).

2. Mivel a telefon nem csak processzorból áll, hanem kijelzőből is és még számos akkumulátor merítő dologból, így nem számottevő az a spórolás a telefon energiáját figyelembe véve a helyes formátum megválasztásával. Innentől kezdve nevetséges a kérdés számomra. :)

2014. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!