Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jók a Lumiák?

Nittyke kérdése:

Miért jók a Lumiák?

Figyelt kérdés
Android telefonom volt eddig, szeretném megkérdezni azokat akiknek volt már droidjuk de lumiára cserélték és megszerették mondják el a véleményüket miért jobb a Windows phone mint az android, valamint akinek mindkettő volt az is elmondhatja a véleményét róla. Csak ne vitatkozva ha kérhetem :)

2014. szept. 24. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Jelenleg androidos telefonom van. Tavaly vettem majdnem 50ezerért, de azóta iszonyat megbántam, hogy kiadtam érte annyi pénzt. Folyamatosan lefagy, akadozik. Van, hogy 10 percet kell várnom arra, hogy egy telefonszámot be tudjak ütni rendesen, utána pedig kikapcsol. Ha hívnak, van, hogy nem tudom felvenni. Szóval van vele baj bőven. Eddig 2x volt a kezembe Lumia, de úgy érzem, hogy mérföldekkel jobb, mint a droid. Egyrészt gyors, nem akad. Azt csinálja, amit kell és nem ad be felesleges alkalmazásokat. Ha lesz lehetőség, csakis Lumiára váltok.

A 830-as nagyon szép, várom, hogy kijöjjön. :)

Ha mindenképpen droidra vágynék, azt is csak a felső kategóriás készülékek között lehetne megtalálni, mint pl az LG G2. De az ára elég borsos.

2014. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
nekem droid után volt egy kis ideig lumia 1020 de lecseréltem iphone-ra, mert 1 fokkal talán jobb mint az android de összeségében szar
2014. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Nekem volt 2 droid is, most vettem Lumia 925-ot.

Wp sokkal jobb, nincsenek akadasok-fagyasok, nem gondolkodik rokton megnyit mindent. soha tobbet android

HA VESSZEL TELEFONT CSAKIS WINDOWS PHONET.

2014. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
70%

Azért jó, mert olcsó árkategóriában is kapsz egy stabilan működő rendszerű készüléket. Ezt androidos telefontól csak a felső kategóriában kapod meg.

Azért rossz, mert sokkal kötöttebbek a lehetőségeid, mint egy android rendszerrel. Aki csak telefonál, fotóz, netezget, játszik, zenét hallgat, ezt észre nem fogja venni, de ha már más telefonokkal fájlforgalmat szokott lebonyolítani, ha egyéb hardverekkel (PC, "okostévé" stb.) együttműködő funkciókat gyakran használ, valamint sok irodai hasznú alkalmazást igényel, az egy WP-vel félkezű nyomoréknak érzi magát.

Iphone esetén a stabil rendszert, sokoldalú alkalmazást is megkapod, de mennyiért? Főleg, ha elkezded az egyéb eszközökkel kompatibilitást adó perifériák árait nézegetni.


Szóval, ha telefonálni akarsz, netböngészni, fészbúkolni, telón játszani, zenét hallgatni, néha fotózni és kész, mindezt olcsón, stabil oprendszerrel, meg se nézzél semmilyen androidot vagy Iphone-t.


Mondom mindezt úgy, hogy én android-párti vagyok, mert ami igényem nekem van egy okostelóval szemben, azt egy WP sosem fogja nyújtani, az Iphone is csak részben és Q drágán.


Persze ehhez bizony ki kellett adnom 120.000 Ft-ot és venni egy Xperia Z-t. Az előző telóm, az X8 csak arra volt jó, hogy megismerjem az android rendszert, mint ahogy egy trabi is elég egy kis vezetési rutinhoz. :)

2014. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
43%
A "soha többet android" jellegű kommentekről mindig az olyan ember jut eszembe, aki vesz egy xar autót, szenved vele, aztán kijelenti, hogy soha többet Otto-motor, az ökrös szekér mennyivel jobb. :)
2014. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, nyugodtan írhattok még, de kérlek titeket ne ezen zsörtölődjetek ki mit szeret, szubjektíven kifejtheti nyugodtan a véleményét mindenféle rendszerről, én meg mint kérdező szélesebb körképet kapok mások véleményéről.

Viszont sajátom az lenne, hogy eddig androidot használtam, de volt sok rendszer a kezeim között:symbian, s^3, telefon ok saját szoftverei, egy Lumia 610-es is, Omnia, még PDA is de konkrétana 610-est nem éreztem eléggé kiforrotnak. Azót ezek szerintem már sokkalta jobb telefonok és mint átlag felhasználó néha a 4 magos 1gb ramos telefonom túlságosan nagy ahhoz amit ki tudok használni belőle. És úgy érezném, hogy egy hardverre szabadott szoftveres telefon jobb lenne nekem, igaz hogy a playen 700 ezer app van az anroidhoz a sp-hez meg vagy 120 ezer csak de én abból a 700ből 699.950 appot tutira nem használok. Szóval így ezért tettem volna fel a kérdést, hogy mérlegeljek kinek mi a véleménye magáról a renszerről+hardverről.

2014. szept. 24. 14:09
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
58%

Én igyekeztem a leírásommal objektíven figyelembe venni a vevői szempontokat. A márkasoviniszta köpködést én is utálom. De éppen ezért nem hagyhattam szó nélkül az elfogult véleményeket (amiket abszolút tükrözni fognak a különböző kommentek százalékai:D).

Mint mondtam, az én igényeimnek egy felsőkategóriás android a megfelelő készülék, neked a leírtak alapján valószínűleg egy WP-s Lumia lesz tökéletes. Az Iphone körüli mániát sosem fogom igazán megérteni, két dolgot tudok felhozni mellette, aminek "híját érzem" a saját telefonomban, ez pedig az éjjeli fotózás minősége és a lassított videófelvétel, sok más általam használt androidos funkció viszont hiányzik. Úgy érzem, tényleg olyan embereknek való az Apple, akiknek mondhatni nem számít, mi mibe kerül.


Csak egy pillanatra kitérve az elérhető alkalmazások számára. Nem ez a lényeg. Az ugyanúgy lehet előny meg hátrány is, hogy egy bizonyos adott funkcióra esetleg több száz alkalmazás van más fejlesztőtől, némelyik nagyon jó, de sok semmit nem ér.

A feltelepíthető alkalmazással elérhető plusz funkciók száma a lényeg. És abban is az android vezet.


De most is hangsúlyozom, az androidnak csak annak számára van előnye, aki ezeket a plusz lehetőségeket ki is használja, ahhoz meg, hogy ezeket normálisan használni is tudja, bizony a drága felső kategóriából kell készüléket vásárolnia.

2014. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy fogalmaznék, hogy soha többet alsó kategóriás Android. Egy Samsung Galaxy Ace-m volt, rengetegszer cseréltem ROM-ot, a gyári sokszor lefagyott, appok hibával kiéptek, ilyenkor mindég full reset, esetleg emgint új ROM. Most van egy Lumia 520-am, vállalati kártyával használom, így mobil net nincs, csak Wifi, teszi a dolgát, nagyon szeretem. Gyors, stabil, telefonálni, böngészni ideális. De... bizonyos alkalmazások hiányzanak, például nem találok egy normális hálózat anlizáló programot, ott van Andoidnál a Finf nevű progi, mai óriási. Másrész azon kívül hogy kevesebb az alkalmazás, sokkal több afizetős, sok ingyenesről utólag deül ki hogy fizetni kell a teljes verzóért. Sokszor kidolgozatlanabbak, megvan ugyanaz mint az Androidnál, de kevesebb funkcióval. Így moast használom a Lumiát, elégedettséggel, mellette egy saját SIM-el az Androidot. Ha veszek, akkor az Android lesz, de nem túlárazott Samsung biztosan, itt vannak a szuper olcsó kínai telefonok, mint pl. ez:

[link]

2014. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem egy Samsungom volt androidos, eddig olyan rövid idő alatt telefontól nem szabadultam meg, mint attól (1 évig volt nálam). Egyszerűen utáltam a második hozzászóló (50ezres android) válasza teljesen jónak tűnik. Nagyjából pont ugyanamiatt utáltam az androidot, mint ő. Aztán kézbe veszel egy lumiát, először furcsa, hogy milyen jó műanyagból van, meg milyen masszívan össze van rakva, és milyen designos. Nekem most egy 635öm van. De míg a samsunggal naponta voltak akadások (tárcsázót volt, hogy 10szer indítottam, mire egyszer hívni is tudtam). Meg aztán hívástól is néha kiakadt, aztán utána pótlólag is fölhívta 10szer azt akivel beszéltem, és akadt rajta csomó minden (igaz ez egy olcsó android volt, de ennél azért többet vártam). Na, ebből semmi nem volt még soha nokián. Ez egyszerűen csak működik, és trögtön csinálja, amit kérek. Ráadásul már a menüje is sokkal gyorsabb. De talán legnagyobb előnyének a stabilitást mondanám. Itt max. akkor van kiakadás, ha rosszul van megírva a program, de ez nem a rendszer hibája. Ráadásul ilyenkor is csak a program lövődik ki, a rendszer fut rendesen tovább. Androidot volt, hogy emiatt újra kellett indítani, meg akkumlátort kivenni. Szóval a lumiák általában sokkal megbízhatóbbak, meg gyorsabbak. Teljesen független tesztprogramokkal kimutatható, hogy ugyanaz a hardver jobban teljesít windows alatt, mint androidon.
2014. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az android folyton akadozik, meg fagy, meg vírusos lesz az alkalmazásoktól.

Windows Phone Soha nem fagyot le nekem, az áruházból nem lehet vírusos mert beépített vírus szűrő van az áruházban, és lumia 520-am van amióta megjelent, ( Jó pár éve ) és nem volt soha semmi baja. nem volt szervízben. nem volt szoftveres problémája sem

2014. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!