Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Két telefon között vacilálok. Samsung galaxy s5 vagy apple iphone 5s. nem tudok dönteni. mindegyik telefon nagyon tetszik, és tudom h nem sok az eltérés árban, és hogy a samsung még többet is tud, de eddig csak androidos készülékem volt, és nagyon vonz h milyen lehet egy másfajta készülék, és persze méretben is kisebb az iphone számomra fontos, hisz lány vagyok. kinek mi a véleménye mind két készülékről? tapasztalatok? a válaszokat előre köszönöm :)

2014. okt. 15. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

EZT NEM KELLETT VOLNA KIÍRNI... MOST HATALMAS VITÁT INDÍTOTTÁL EL! KÉSZÜLJ, JÖNNEK AZ APPLE AZ ANDROID ÉS A WINDOWS PHONE FANATIKUSOK!!!


Én is androidról váltottam IOS-ra és nem bántam meg. Bár én nem ilyen kategóriában :D Xperia Go-ról váltottam iPhone 4 re. Azóta nem tettem le a kezemből és az android már nem tud érdekelni. Bár az IOS nak az új 8.0-ás verziója nem sikerült valami túl jól, de ha IOS 7.1-el akarod használni akkor tök jó kis mobil. Én is most váltok majd 5s-re. Az S5 se rossz, csak nekem annyira feleslegesek benne ezek a dolgok mint pl. a páramérő pulzusmérő meg ilyen hülyeségek. A két telefon teljesítményben kb ugyan olyan. Az egy dolog, hogy papíron az S5 kb 3x erősebb, de az nem attól függ, hanem hogy milyen a rendszer optimalizáltsága. És mivel az IOS-nél csak 3 fajta méretre (és más egyébre) kell optimalizálni, így sokkal jobban oda tudnak figyelni mint pl az androidnál ahol több 100 féle modellre kell optimalizálni. Igazából itt azt kell eldönteni, hogy melyik rendszerhez húz jobban a szíved. És el kell döntened, hogy egy szabad és könnyen testreszabható rendszer, viszont nem annyira felhasználóbarátabb vagy egy zártabb és bonyolultabb, de felhasználóbarátabb rendszer kell.

2014. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat. valamivel okosabb lettem. :) és a kamera különbségről mit gondolsz, a két készülék között.? mert az is jóval nagyobb. :) és azt is tudom mint jelenlegi android használó hogy frissités után rettentően belassul a készülékem. azt mondják hogy az iphone egy stabil gyors készülék. sajnos nem tudom hogy higyjek-e ezeknek a feltételezéseknek. :S :D
2014. okt. 15. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Kamerában nem vagyok benne biztos. Az S5-ét csak egyszer volt alkalmam kipróbálni. Annyi, hogy gyorsabb fókusz és sok funkció. A minőségéről sajna nem nagyon tudok nyilatkozni :D És igen tényleg be fog lassulni. Mint minden android legelőször olyan lesz, hogy hű de gyors ez egy isten stb. De ahogy elkezdesz rá minél több cuccot pakolni annál lassabb lesz. Az iPhone csak nagyon kicsi mértékben fog belassulni de az sem biztos. Nekem az iPhone 4-em egy éve van meg és azóta csak 1x volt az, hogy úgy lefagyott, hogy a bekapcs + főgomb kombinációval kellett újraindítanom de az is a jailbreak miatt volt! Szóval szerintem 5S-nél nem lesznek ilyen problémád. Meg mivel lány vagy gondolom nem fogsz ilyesmi dolgokkal foglalkozni mint a jailbreak stb. Facebookra, fotózásra, zenére és minden másra amit a lányok szoktak csinálni arra bőven jó mind2 telefon. Innen már csak tényleg annyi a kérdés, hogy melyik rendszer tetszik jobban. De a helyedben mindenképpen megvárnám a jövőhónapot ugyanis 31.-étől lehet majd itthon kapni a 6-ot. Ha nem is veszed meg akkor is érdemes várni mert az 5S-nek valamivel lejjebb fog menni az ára.
2014. okt. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 richz ***** válasza:
Szerintem ennél a kategóriánál teljesen mind1 melyiket veszed. egy csúcskategóriás telefon nem fog belassulni 4-5 apptól. Amit figyelembe kell venned az a kinézet, az op rendszer(Ha nem ismered az IOS-t akkor nézd meg egy boltban, nyomkodd kicsit). A kamera.. Nézegettem én is teszteket és nekem a samsunggal készült képek jobban tetszettek, bár volt ahol gyengébb volt a minősége. Illetve a kijelző méret 4" vs 5.1". Bármelyiket is választod, nem fogsz mellé nyúlni.
2014. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszotokat. :)) sokkal töbet megtudtam, mint amugy.:) aksijáról tudtok nyilatkozni? az iphone hamar lemerül, kibír egy napot?
2014. okt. 16. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit használod egy nap az 5S-t. Ha folyamatosan használod akkor kb. 3-4 óra alatt lemerül. De ha mondjuk lezárt képernyőnél hallgatsz zenés és mondjuk időnként visszaválaszolt facebookon, akkor 8-9 órát kibír. Az S5-ról nem tudok nyilatkozni.
2014. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindennap kb. elolvasom a leírását mind2 készüléknek, és úgy zavar h mindegyik készülék majdnem ugyanabban az ár kategóriában van és a Samsung tulajdonságai majdhogy verik az Iphone 5S tulajdonságait. De a mostani Samsungomra igen kivagyok bukva hogy a frissités után szinte használhatatlan, de nem tudom.. lehet hogy a samsung galaxy s5 valamivel jobb lenne ilyen téren az elődeit tekintve.. vagy inkább az iphone.. fogalmam sincs.. tanács?? vélemény??
2014. okt. 26. 19:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem mások is írták iphone 5s egy nagyon jó telefon nem lesz rá panaszod szerintem, akkuidő hasonló(talán azért s5-é kicsit jobb).Kamerában iphone nagyon jó azzal se lesz probléma. Am a teszteket ha megnézed igaz h iPhone 2mag 1,3Ghz samu meg 4mag 2,5Ghz de teljesítményben kb ugyanaz, gekkbenchen iphone 2500 pont körül s5 meg 2900 pont körül pedig s5 még újabb is. A mögé tett optimalizációval pedig magasan veri sebesség terén az iphone s5öt.


Ha engem kérdezel én mindenképpen iphonet javaslom.


Mellesleg sztem a legjobb telefon most az iphone 5s (tudom hogy van 6 is)

2014. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Samsung galax S5-öm van. Nemm fogok iosra váltani az biztos, S5 valamivel jobb iosnál pl. Képernyő, méret, mit tud, tisztább-színesebb SUPER AMOLED sokkal tisztáb láttam már, de azért pocit akad már nekem de csak ha meleg belül. Ha nem meleg normális de ne felejtsd ios is fog laggolni mint iphone 4s is akad.
2014. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs elirtam ájfon 4s nem laggol hanem akad. 😭😭😭😭😭😭😭😭😭👏
2014. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!