Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia L vélemények?

Sony xperia L vélemények?

Figyelt kérdés
Akinek van mondjon már véleményt róla :D amik főleg érdekelnek : kamera mennyire csinál szép képet , ugye van előlapi kamerája ? , nem fagy le gyakran , akkumlátor mennyira bírja .. ilyenek , de minden érdekel! :)

2014. okt. 23. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szar telefon, de örülök, hogy megszabadultam tőle.

Nem csinált rossz képeket a legújabb szoftverfrissítés után, de azért nem is volt olyan gyönyörű. Néha tudott nagyon szép képeket csinálni, de sokszor csak olyan közepes, vagy rosszabb képeket is csinált, de azért árkategóriájában rossznak nem mondanám, sőt, talán az egyik legjobb.


Aksija sem volt gyenge, Stamina mód bekapcsolásával 4 óra screen-on-time simán megvolt, ha nem több, átlagnál valamivel jobb.


Ja előlapi kamerája van, de hulladék.


Nem fagyott le szerintem egyszer sem, ezzel nem volt baj.


Viszont írom ami nekem annyira nem tetszett:

- a szoftverben rengeteg apróság zavart. A navigation bar rengeteg helyet elvesz a kijelzőből. Nincs bajom a virtuális, kijelzőn lévő gombokkal, de Xperia L esetében rengeteg helyet elvesznek. Mostani telefonomon is on-screen gombok vannak, de közel sem vesz el annyi helyet. Akkor ez az alsó sáv is rohadtul idegesített: [link]

Idegesített még rengeteg apróság, mindet nem akarom felsorolni. Rootolás után elég sok mindent "meg tudtam javítani", de átlag ember nem fog rootolni, és ilyenekkel foglalkozni.

Maga a szoftver is elég lassú volt. Pontosabban elég gyors volt, de rendszeresen akadozott. Nem voltak több másodperces laggok, de azért észre lehetett venni, a telefon működését nem befolyásolja, de mégiscsak idegesített, hogy scrollozásnál nem olyan folyamatos.

- legrosszabb az egészben a kijelző volt. Annyira nem ronda, ha bent a házban nézed, de ha kimész az utcára szinte semmit sem fogsz látni. Nem kell nagy nyári napsütés, télen az a gyenge napfény is már annyira visszaverődik, hogy utcán kb használhatatlan a telefon.

- a telefon formaterve sem tetszett annyira, ha a telefon íve pont fordítva lenne, akkor egész kényelmes lenne, jobban a kézbe illene, de ennek így semmi értelme. Illetve a telefon alja elég éles, ahogy én tartottam a telefont elég hamar kényelmetlenné vált.


Nem mondanám szar telefonnak, amíg nekem is Xperia L-em volt nem tartottam olyan rossznak, de most, hogy lecseréltem egy jobbra már semmiképp se tudnék L-t használni. Papíron pedig szinte ugyanaz a telefon, csak szoftveresen annyival jobb, meg látni a kijelzőjét kint is, a formaterve is sokkal jobban bejön, szóval valószínűleg amíg nem használtál jobbat addig bejönne az L, de nem tudod miből maradsz ki.


Mindenképp Moto E-t vagy Moto G-t ajánlanék helyette, attól függ mennyit akarsz költeni rá, mindkettő fényévekkel jobb az L-nél.

Expansys.hu-ról lehet megvenni, az E 37 ezer volt mikor legutoljára néztem, a Moto G 53k legolcsóbban, a 4G-s verzió 62k, vagy a 2. generáció szintén 62k.

2014. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
huuu hát köszönöm :D
2014. okt. 29. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!