Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Spotify vélemények?

Spotify vélemények?

Figyelt kérdés

Eddig, iTunes segítségével pakoltam a telefonra a zenéket, de most gondolkozok a Spotify-on. Tudom, hogy 30 nap ingyenes, de kíváncsi vagyok mások véleményére, akik masszívan használják.

Pl. a gyári Zene appot nem is használjátok?

...


Köszi mindenkinek! ;)



2014. okt. 23. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem király, mert jóminőségű és még nem találtam olyan számot ami nem lett volna fent. a telefonos aplikáció is jó nagyon.én nem használom a gyári zene appot a telómon ha erre gondoltál, csak spotify-t használok.
2014. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon imádom! Igaz, hogy nem vagyok előfizető, de attól ugyanúgy használom, többször is talán, mint a rendes lejátszót. Ami nem is baj, mivel ugyanazokat a zenéket hallgatom, és így legalább újakat ismerhetek meg..legjobb az, hogy az aktuális hangulatomhoz illő zenéket is tudok hallgatni^^
2014. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

Előre szólok, hogy rengeteget fogok írni, ha lusta vagy végig olvasni, akkor röviden nagyon imádom a szolgáltatást, az alkalmazás, a PC-s programot, az egész rendszert, nem tökéletes, de nagyon minimális hibái vannak csak, a havi 1600-at nem kérdés, hogy megéri.


Attól a naptól kezdve használom, amióta elérhető Magyarországon, egy hónap kivételével mindig is prémium előfizető vagyok, és úgy érzem hardcore módon használom, szóval mindenre tudok válaszolni.



Ha az a kérdés, hogy megéri-e, igen, a hülyének is megéri. Havi 1600 forint, és majdnem MINDEN zenét megkapsz.

Csak hogy egy példát mondjak mennyire megéri, ha ez eddig nem lenne egyértelmű: ma kaptam értesítést, hogy az Animal Cannibals legújabb albuma elérhető Spotify-on, ez iTunes-os 10 dollár lenne megvenni (jó 2500 forint), fizikai formában (CD-n) 3000-ért találtam. Ebből én 2 hónapig elő tudok fizetni, és nem csak egy albumot kapok érte, hanem korlátlan mennyiségűt.


Szóval azt már tisztáztuk, hogy megéri.


Hogy jó-e? Igen. A programban tudsz mappákat létrehozni, lejátszási listákat, vagy fel tudsz iratkozni mások által létrehozott (és folyamatosan frissített) lejátszási listákra, stb. Nagyon jól lehet rendszerezni a zenéidet, korábban csak folyton leszedtem 30-40 mp3-at amit rádobtam telefonomra aztán egy hónap után meguntam az összeset és sokáig nem is hallgattam zenét, mert minden alkalommal külön beszerezni ezeket az mp3-akat unalmas, fárasztó volt, de a Spotify teljesen megváltoztatta a zenehallagtási szokásaimat.


Pl. nekem most így néz ki a zenelistám:

[link]


Tudok csillagozni zenéket (általában azokat csillagozom, amiket épp szeretek, de tudom, hogy hamar megfogok unni, és akkor egyszerűen visszavonom a csillagozást és el is felejtem, hogy valaha létezett a zene), aztán létrehoztam 3 mappát, egyikba a saját magam által összeállított, rendszerezett zenéket tartok (pl. van egy mappa előadóknak, amin belül van egy mappa minden előadónak akinek nem csak egy-két számát hallgatom, hanem egész albumjait, és az előadó mappájában belül vannak az albumok külön lejátszási listákban), aztán vannak alkalmakhoz kötött lejátszási listáim (pl. gyúráshoz zenék, vagy bulihoz zenék). Aztán van egy mappám amiben a mások által "ápolt" lejátszási listákra vagyok feliratkozva, ide rendszeresen raknak fel új zenéket, szóval új zenék felfedezésére is nagyon jó, meg legalább van egy lejátszási lista, amire feliratkozok és kész, nem kell magamnak válogatni a zenéket, más megteszi helyettem), és van egy mappám amibe nem zenék vannak, hisz Spotify-on ilyenek is vannak. Nekem leginkább standupok vannak itt, az is külön fellépőnként (Louis CK, John Mulaney, stb) és azon belül is külön előadásonként.


Szóval nagyon jól lehet rendszerezni az egészet.



Mi a jó még benne? Tudsz előadókat követni, és amint valami új zenéjük elérhető kapsz értesítést.

Vannak Spotify-on belül letölthető alkalmazások (ez csak a PC-s programra igaz), pl. TuneWiki, ami azt tudja, hogy akármilyen zenét hallgatsz, szimplán rányomsz erre az alkalmazásra, és mehet a karaoke. A zene szól ugyanúgy, és kiírja a zeneszöveget, ráadásul soronként követi is a zenét, szóval mindig tudod, hogy hol tart a zene, be van időzítve meg minden.


Vagy ott a PartiQ, ami nagyon jó lehet, ha többen összegyűltök, mindenki rakná be a saját zenéjét, még a másik zene alig indul el, de valaki már rakná be a saját kedvencét. Ezzel mindenki hozzáadhat zenét a lejátszási listához, aztán szépen sorban végigmegy majd.


Vagy ott a Swarm.fm, ez régen alkalmazás volt, ma már böngészőn keresztül érhető el, de nagyon jól működik, követi az általad gyakran hallgatott, kedvelt előadókat és ha van valami új zenéjük akkor szól. Korábban írtam már ilyen funkcióról, de ott konkrétan követned kell az előadót, de a Swarm.fm másképp működik, zenehallagtási szokásaidból kitalálja kiket szeretsz, meg hasonló előadókat, és benyomja nekik az új zenéjüket. új zenéim többségét szerintem ezen keresztül fedezem fel.


Van még toplista is, ahol a jelenlegi legtöbbet hallgatott számokat lehet megnézni, itt általában az igazán híres zenék vannak, amiket amúgy is hallani lehetne rádióban, de azért néha érdemes megnézni.


Többet nem akarok írni, mert már azt sem tudom mit írjak, meg csak azzal, hogy leírom még úgy sem tudod pontosan, hogy milyen is, ki kell próbálni.


Röviden összefoglalva az eddigieket: nagyon jó a Spotify, az árát mindenképp megéri, szinte minden zene megtalálható rajta, de a program jóval többre képes, mint szimpla zenehallgatásra.


És igen, amióta Spotify előfizető vagyok a gyári zene alkalmazást nem is használom, hisz már nem lopom netről a zenét, hanem Spotify-on keresztül hallgatok mindent.


Még ami nagyon jó Spotify-ba, hogy van PC-re program, böngészőn keresztül is használható, és van Androidra/iOS-re/WP-re, és ezek természetesen szinkronba vannak egymással. Ha PC-n csinálsz lejátszási listákat, mappákat, csillagozol zenéket vagy akármi az mobilon is megtörténik, és gépen keresztül is be tudod állítani, hogy töltse le telefonodra valamelyik zenét, vagy egész albumot, lejátszási listát, akármit, és akkor offline is lehet zenét hallgatni (hisz amúgy elég nagy adatforgalmat generálna).


Már csak azért megérné a Spotify-t használni, hogy ne tartson fél órába amíg beszerzel 10-15 számot neten keresztül, de annyival többet nyújt szimpla zenehallgatásnál ez a szolgáltatás, hogy valami nagyon durván imádom.


De tökéletes semmi sem lehet, van azért egy kis rossz dolog is benne:

- a Radio kb használhatatlan. Ez arra szolgálna, hogy ha hallgatsz egy zenét és benyomod, akkor ahhoz hasonló zenéket játsszon le, de mondhatni köztudott, hogy elég gyengén teljesít ezen a téren

- a Discover része sem a legjobb, pláne egy Swarm.fm-hez viszonyítva. Bár rossznak nem mondanám, elég jó dolgokat is szokott ajánlani, de nem tökéletes

2014. okt. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!