Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha darabokra szednék egy...

Ha darabokra szednék egy mobiltelefont, de vigyáznék rá, hogy működőképes maradjon, és egy új készülékházba raknám bele az alkatrészeket, amit magam csinálnék, akkor működne?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy vagyok olyan ügyes, hogy aluminiumból készítek egy készülékházat, ami kicsi vékony, és úgy néz ki, ahogy nekem tetszik. Ebbe menteném át egy Sony xperia mini alkatrészeit.
2014. nov. 12. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Működne.
2014. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

"hogy vagyok olyan ügyes, hogy aluminiumból készítek egy készülékházat"

Olyan ügyes is leszel, hogy a 3-féle rádió és a gps vevő is működni fog az aluházban?

2014. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 intrepid ***** válasza:

Oda kellene figyelned, hogy feszültség alatti alkatrész ne érhessen hozzá a készülékházhoz, mert az alumínium vezeti az áramot, és esetleg zárlatot okoz.

- Nem ide tartozik, de ha most eszembe jutott, le kell írnom: A feszültség alatt lévő alkatrész ugyanolyan mint amelyik nem, csak egész más a fogása.

2014. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Rövid válasz: nem.


Hosszú válasz:

Nem vagy olyan ügyes. Házilag nem tudod megcsinálni, hogy az összes panelnek, alkatrésznek: mikrofon, hangszóró, stb mind meglegyen a hajszálpontosan méretes bemarása, kiugró kispöcke, a készülékház összepattintható legyen, ne zörögjön, ilyesmik... Ha nincs otthon preciziós CNC-maród, bele se kezdj.

Ha mégis sikerülne, előjönne az a probléma, amit a többiek már írtak: az aluminium vezeti az áramot, és leárnyékolja a rádióhullámokat.

2014. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!