Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik? Nokia Lumia 930 vs...

BencePapa kérdése:

Melyik? Nokia Lumia 930 vs IPhone 5c

Figyelt kérdés

Szerintem eléggé utána olvastam mind a két mobilnak de valahogy még mindig nem tudok dönteni...


Volt a kezembe mind a két mobil de nem sikerült nagyon használnom őket se Iphone-om nem volt se wp-m


Nem szükséges nekem most itt egy komoly elemzést csinálnotok ha leírjátok nekem hogy vegyek IPhone-t és leírjátok a Lumiával szembeni legfontosabb érveket akár nagyon röviden is én azzal teljesen megelégszek


(Nem szükséges a következőket elolvasni lehet hogy innentől már baromság az amit leírtam)


Én ezt szűrtem le:

IPhone:

-jobb oprendszer stabilabb nem fagy le nincs vele semmi gond ráadásul gyors

-Minőségibb alkatrészek bár a c-nél nem vagyok benne biztos (nem hiába olcsóbb)

-ha tönkremegy benne valami vagy nem lehet javítani vagy méregdrága a javítás

-Félek attól hogy 1 év vagy másfél év után beszarik benne valami mert az még hagyján hogy garancia alatt megy tönkre benne valami de ha utána... (és ez a fő gond hogy elvileg amint lejár a gari szinte dobhatom a kukába mert mindenkinek utána megy benne valami tönkre érdekes módon)

-nem hiszem a teljesítménnyel lenne gond a lumiához viszonyítva igaz a proci vagy 4x erősebb meg a ram is vagy 2x annyi de ezt nem veszem figyelembe mert szerintem lényegtelen mert valahogy ugyan olyan gyorsak elméletben vagy mégsem?

-Mi lesz ha kijön az új ios? Lehet még ugyanolyan hatékonysággal használni mindent? Nem értek hozzá olvastam egy csomó mindent ezekről de nem nagyon értettem meg... az biztos ha kijön az új windows frissítés nem lesz mert el fogja bírni a nokia

-nem hd a kijelző

-borítás nem fém

-8gb flash (tudom hogy kevés de szerintem megelégszek vele kb 3gb zenét raknék rá alapból a rendszer is elvisz valamennyit csak nem tudom mennyit és azt is tudom hogy az alkalmazások is sokat visznek de nekem csak 1-2 re van szükségem)


Lumia:

-Mindent kibír?! nem vagyok benne biztos de abban igen hogy jól össze van rakva ráadásul fém váza van

-Nagyobb teljesítmény mint az iphone-ba bár nem hiszem hogy ez számítana

-20mp-es kamera full HD felvételek

-HD kijelző

-Nagyobb kijelző

-Stabil rendszer

-Folyton felforrósodik a mobil

-Gyatra aksi (félek hogy 1 év után már csak fél napokat bír még ha alig használom is)

-Ha valami elbaszódik benne gondolom olcsóbb a javíttatása az IPhone-hoz képest meg egyáltalán meg is tudom javíttatni...

-32 gb flash


Az ár nem számít


Nekem az a lényeg hogy 2 évet kibírjon a mobil úgy hogy ne szenvedjek vele...

-Ne faggyon állandóan

-Ne lassuljon be mit tudom én 1 év után ha a két év letelte előtt belassul 1-2 hónappal leszarom

-Főleg zenét hallgatok, netezek, facezek na és telefonálok a mobillal és nem sokat játszok kényelmes mindennapi használatra kell.


Az tuti biztos hogy valamit nem írtam le mert elfelejtettem ha eszembe jut akkor leírom...


Köszi szépen előre is a segítséget



2014. nov. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kérdés, Nokia!!!!!!

Mindenben jobb mint a Rohadt Alma

2014. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pillanatnyilag én is így vagyok vele csak főleg az aksi miatt félek tőle nagyon az IPhone-nál meg attól hogy a c egy olcsó kategóriás szar a többi apple termékhez képest szívem szerint sima 5-t vettem volna csak azt ugye már nem lehet kapni :/ meg attól hogy keveset tudok róluk és így nehéz választani valaki csak az almára esküszik... és állítja hogy mást ne vegyek
2014. nov. 24. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:
a Nokiat ajanlom , melegedni nem fog ha nem jatszasz rajta GTA san andreast meg ilyeneket ( ezeknel a komolyabb jatekoknal nincs olyan , hogy ne melegedjen fel valamelyik telefon) , az Iphone aksija sem jobb.
2014. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ez örvendetes :) már csak az a kérdés hogy melyikkel járok a legjobban az elkövetkezendő két évben? Hosszútávra tervezek főleg ha ennyiért veszek mobilt....
2014. nov. 24. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Támogatásban mindkettő kiemelkedő!
2014. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az ár nem számít"

Akkor miért egy két éves hardverrel megáldott telefont hasonlítasz egy kb 1-1.5 éves hardverhez?

Az 5S-el sokkal inkább fair lenne összehasonlítani, és akárhogy nézem én nem látok 15k-nál nagyobb eltérést a két készülék között.

Vagy ha tényleg nem számít az ár akkor ott a 6...


Én Lumia 930-ról váltottam 5S-re és nem mennék vissza. Bár a Lumia előtt is iPhone-t használtam, hogy ha tényleg nem használtad még semelyik rendszert akkor lehet téged nem fog zavarni.


Pár dolog a Lumia-ról: a kamera nem olyan nagy szám, a szoftver túl sok részletet elmos, és az átlag ember nem akar 20-30 megás RAW képeket tárolni a telefonján. a kijelző színei tényleg szépek, szeretem az AMOLED-et , de a lilásodás a panel alján nagyon zavaró, és a frissítés aminek javítania kellett volna nálam csak halványította azzal, hogy az egész zöldes lett.

Forrósodni pedig tényleg nagyon tud, de ezt ne számoljuk, mert melyik telefon nem forrósodik ha játszol, stb?


A Lumia persze, hogy elfogja bírni a következő WP-t, vagy ha minden igaz akkor már csak simán Windows-t, hisz ez lesz majd az első nagy frissítése, ellenben az 5C már túl van rajta az iOS8-al (amivel ugyanolyan szépen fut)

Nekem a 4S-em iOS5-től 7-ig tökéletesen működött, a 8-al már meggyűlt a baja, ez tény, de így is 3 évig kiszolgált.



"igaz a proci vagy 4x erősebb meg a ram is vagy 2x annyi "

Mind a kettő jól optimalizált rendszer, semelyiknek sem kell sok RAM, a proci 4x erősebb dologba pedig inkább ne is menjünk bele.


A szokásos WP áruház hiányosságot pedig hagyjuk, mert kezd fejlődni, bár elkelne még oda sűrűbb frissítés és funkció bővítés, mert néhány alkalmazás igen csak le van maradva az Android/iOS verziótól.


Végső soron a te döntésed, én mindenképpen nyomkodnám őket legalább 10 percig felváltva.

2014. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) az árat úgy értettem hogy ennél a két mobilnál ne vegyük figyelembe mert persze hogy almateló6plust vennék 128gb-al :D perpil legszívesebben most 5s-t vennék ahogy te csak arra már nincs keretem és nem tudok tovább várni :/
2014. nov. 24. 18:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Döntöttem lumia lesz.. köszi szépen a segítséget :)
2014. nov. 24. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!